Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 17.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ako si trygna ot rabota..нови  
Авторkaktus na poleto (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:07



Imam vypros. Kakvo stava ako si trygna ot rabota i ne se vyrna.Predi 2 meseca mi otkazaha da me osvobodiat ot dlyjnost a az ve4e ne izdyrjam.
Pritesniavam se 4e ako si trygna i celia mi trudov staj v trudovata knijka otiva po diavolite... ili samo tozi pri poslednia mi rabotodatel nqma da byde za4eten.
Kak moga da si vyzstanovia informaciata ot drugite firmi v koito sym rabotil.
V noi ne mogat li da mi nanesat staja na baza osigurovkite koito sa mi plashtani...

Mnogo mi e vazhno



Тема Как таканови [re: kaktus na poleto]  
Автор nbb (весела)
Публикувано21.04.05 15:32



отказаха да те освободят - подаде ли предизвестие за прекратяване на трудовия си договор ?
Защо трудовата книжка е у работодателя ти или нещо не съм разбрала ?
Не могат да не ти нанесат стажа в трудовата книжка. Друг е въпросът дали имаш сключен договор и т.н. Обърни се към Инспекцията по труда, ако ти създават проблеми.



Тема Re: Как таканови [re: nbb]  
Авторkaktus na poleto (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 16:57



Ami ne 4e ne me osvobodiha, no mi kazaha 4e ne moga da si trygna ot dnes za utre zashtoto zaemam kliuchova dlyjnost ( sales manager ) v kompaniata i 1 mesec ne e dostaty4no.
kakto i da e prodyljih da rabotia, no ne izdyrjam.symniavam se 4e shte iskat i sega da me osvobodiat no az si mislia da jertvam 1 zaplata i da si trygna.edinstvenoto ot koeto se pritesniavam e staja.
Kak stoiat neshtata s tezi inspektori po truda...Kakva rabota shte mi svyrshat?



Тема Не моженови [re: kaktus na poleto]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.04.05 12:42



просто да си тръгнеш. То не че не може, но ще си създадеш много проблеми. Подай си предизвестие за напускане, ако смяташ, че по взаимно съгласие няма как да стане.
Не съм сигурна, защото не съм имала работа с тях все още и дано не се налага, но би трябвало да ти съдействат за оформянето на трудовия стаж. Така и не разбрах - трудовата ти книжка къде се намира в момента ?



Тема Re: Не моженови [re: nbb]  
АвторKaktus na poleto (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 16:04



Намира се в Личен състав на компанията за която работя. Преди 2 месеца си подадох молба за напускане на която нямам отговор и смятам нея да използвам като мотив за напускане и сега, въпреки че смятам да депозирам устно 1-месечно предизвестие. Притеснявам се че няма да ме пуснат отново, а аз нямам избор вече.трябва да се махна...



Тема Точно [re: Kaktus na poleto]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.04.05 16:23



в тази молба е трябвало да посочиш да се смята за едномесечно предизвестие. Както и да е, вече е минало.
Нямат право да задържат трудовата ти книжка. Ако го направят, ще ти дължат обезщетение - виж чл.226 от КТ.



Тема Re: ako si trygna ot rabota..нови [re: kaktus na poleto]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано22.04.05 22:37



Няма такъв филм..не искат да те освободят...просто няма.
Второ...трудовата ти книжка няма работа там...



Тема Re: ako si trygna ot rabota..нови [re: kaktus na poleto]  
АвторПaтил (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 15:45



Май говорим за БТК а?Тук и такива неща стават на напоследак.
Ако си в БТК то просто бъди по дръзка с тях.Тия дето се занимават с това са доста зле и може просто да са те пропуснали в тая каша,дето я забаркаха!
Успех!!!



Тема Re: ako si trygna ot rabota..нови [re: Пaтил]  
Авторkaktus na poleto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 18:04



neeeeeeeee.. ne e BTK.Drugo e no ne iskam da kazvam zashtoto zaemam nai-vishata pozicia v kompaniata i ne vyrvi.A e tvyrde goliama i izvestna..ili pone samo izvestna.
P.S Problema si stoi oshte



Тема Ще си стои,нови [re: kaktus na poleto]  
Автор nbb (весела)
Публикувано26.04.05 08:33



докато не вземеш решение какво точно искаш.
Никога не съм имала проблем с тръгването от работа, дори и като учителка в началото на трудовата си кариера съм напускала по средата на учебната година. Така е ставало, че напускането ми винаги е по взаимно съгласие, за да не си създаваме взаимно проблеми с работодателя. А съм сменила 7 или 8 работи, не е веднъж да съм си вдигнала шапката.
Действай, ако не искаш да си разрушиш нервната система. Само с умуване няма да стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.