Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 02.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Напускане без предизвестие?нови  
АвторRasho (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 08:44



Здравейте всички! Моля за кратък коментар за последствията от напускане без прдизвестие. С две думи - отношенията ми с работодателя са доста напрегнати и желанието ми е да напусна възможно най-бързо, по възможност да си подам молбата днес и утре да не дойда на работа. Само че длъжността ми е доста отговорна и съм сигурен че работодателя ще има проблеми. Какви биха били последствията за мен?
И още нещо - какво да направя ако не желае да ми приеме молбата, т.е. не стигне до деловодството а се покрие някъде, което очаквам да стане?



Тема Искайнови [re: Rasho]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.04.05 09:08



прекратяване на договора по взаимно съгласие. Току виж работодателят се зарадва на искането ти, а не ти създава проблеми.



Тема Re: Искайнови [re: nbb]  
АвторA3 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 09:35



А по принцип първо трябва да минеш с молбата през деловодството. Да си осигуриш вх. № върху копие от молбата и тогава да се виждаш с шефа.



Тема Re: Искайнови [re: nbb]  
АвторRasho (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 09:37



Работата е там че очаквам да ми се обадят за друга работа всеки момент и ако това стане ще трябва да напусна по най-бързия начин, а това определено няма да се хареса на шефа и едва ли ще е съгласен. Очаквам пълна програма от всякакви номера затова искам съвет.



Тема А твоетонови [re: Rasho]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.04.05 09:43



не е ли номер ?
Значи ако не ти се обадят за другата работа, отношенията ви може и да се подобрят ?



Тема Re: А твоетонови [re: nbb]  
АвторRasho (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 09:55



Е да, номер е, но аз не съм казал че искам да бъда коректен с него тъй като той беше крайно некоректен към мен. Въпроса е какви ще бъдат законовите последствия от едно такова действие.



Тема Добренови [re: Rasho]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.04.05 09:59



Редовно ли се изплащат трудовите възнаграждения ? Ако - не, позови се на тази точка от КТ, за да няма други последствия.



Тема Re: Добренови [re: nbb]  
АвторRasho (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 10:06



Там всичко е точно, за това не мога да се хвана.



Тема Тогава [re: Rasho]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.04.05 10:12



ето какво казва законът :


Обезщетение за неспазено предизвестие
Чл. 220. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с предизвестие, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, при което дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието.
(2) Страната, която е предизвестена за прекратяване на трудовото правоотношение, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, като дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестие



Тема Re: Тогаванови [re: nbb]  
АвторRasho (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 10:18



Т.е. дължа една заплата, която вероятно ще се удържи от неползвания ми отпуск който е доста (за 4 години)? Ако е така ме устройва, благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.