Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема отказ на уволнение по чл. 331нови  
Автор vania_ip ()
Публикувано13.04.05 13:31



Днес сутринта мъжът ми получи честитка, предлагат му да бъде уволнен по чл. 331. Четох в КТ, но никъде не пише какво става ако откажеш предложението. Какви варианти остават? Имамем 7 дни да мислим, но ще съм благодарна ако ми разясните какво губим/печелим в двата случая - приемаме/не приемаме.
Благодаря предварително.



Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331 [re: vania_ip]  
Автор Aяpa (ezeroto)
Публикувано13.04.05 16:29



Това беше свързана със съкращение на щата, нали? Доколкото помня имаше нещо, че не може по този член да бъдат уволнявани млади специалисти. А иначе, ако го уволнят по него има право на обещетение и след това да се запише на борсата.

"Аз съм дете-инатче и разбирам само от добро..."


Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331нови [re: Aяpa]  
АвторAndro (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 11:52



Това не е свързано със съкращение на щата. По принцип работодателите сравнително рядко прекратяват ТД по този член. Обезщетението е в размер на не по-малко от четирикратният размер на последното получено брутно трудово възнаграждение, доколкото не е уговорено друго, тоест доколкото не е уговорен по-голям размер на обезщетението. Това предложение може да бъде прието или не от работника. Но ако не бъде прието, работодателят може да мине и на други варианти. Трябва да си направите преценка, защото ако един работодател реши да прекрати трудовия договор със свой служител, ще го направи, дали грамотно, дали не е друг въпрос. Предполагам си има причина да предложи този вариант, а не съкращение или уволнение.



Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331нови [re: Andro]  
Автор vania_ip ()
Публикувано15.04.05 15:10



т.е. това е най-добрият вариант, който може да се предложи от работодателя, така ли? И при отказ от наша страна да очакваме съкращение или уволнение. Лошо.
Благодаря все пак. Имаме още малко време да мислим.



Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331нови [re: vania_ip]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано15.04.05 15:54



Ами май ще сте на сметка ,веднъж ще получите обезщетението по чл.331 от КТ и второ ще имате право да получавате пълен размер на обезщетение за безработица тъй като чл.54б ал.3 от КСО не важи за уволнение по чл.331 от КТ .



Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331нови [re: vania_ip]  
АвторAndro (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 19:22



Да, това имам предвид. Дано работодателят не мине с номера "Аз ти давам 500 лв. (примерно), но те осигурявам на 200лв., така че вземи си обезщетението, но по заплатата която е за пред държавата." Можете да си пресметнете разликата. Ако всичко е легално, няма проблеми.



Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331нови [re: donna2]  
Автор vania_ip ()
Публикувано16.04.05 14:36



А имаш ли представа колко е този пълен размер? На база заплатата ли се изчислява? И за какъв срок се получава?



Тема Re: отказ на уволнение по чл. 331нови [re: Andro]  
Автор vania_ip ()
Публикувано16.04.05 14:37



Всичко е съвсем легално, с това няма да имаме проблеми. Даже му предлагат не 4, а 6 заплати Ако се окаже, че няма вариант да остане на работа, явно ще приемаме предложението.
Благодаря още веднъж




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.