Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 03.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Специалист "Човешки ресурси"нови  
Автор Aяpa (ezeroto)
Публикувано20.03.05 13:30



Да ми кажете какво се очаква/най-общо казано/ от човекът на тази длъжност в едно предприятие, защото ми се струва, че самите работодатели нямат идея? Имам някаква представа, ни искам да чуя и вашите мнения...Скоро ходих на интервю за длъжността и стана доста конфузно, защото не те мен питаха, а аз тях и не знаеха какво да ми кажат...

Ти какво си?...Чудовище от приказките- ето какво е!

Редактирано от Aяpa на 20.03.05 13:30.



Тема Re: Специалист "Човешки ресурси"нови [re: Aяpa]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 11:25



Отговаря за подбора, обучението и развитието на пероснала.
Планира и анализира кадровия ресурс на фирмата и следи за постигане на фирмените цели чрез хората.
Разработва и въвежда, организира и контролира дейността по мотивация и оценка на кадрите.
Разработва и ръководи системи и проекти за управление и развитие на ЧР във фирмата





Тема Re: Специалист "Човешки ресурси"нови [re: Aяpa]  
Авторardo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 11:28








Тема Re: Специалист "Човешки ресурси"нови [re: ardo]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано23.03.05 12:27



Датата на статията, която си посочил, е 24.12.2002.
Сега сме 2005 година...

"Щастието, Санчо..."


Тема Срам, не срам,нови [re: .Luckie.]  
Автор Aяpa (ezeroto)
Публикувано23.03.05 16:06



ще си призная, че аз сама си ги пуснах двата отговора и въобще не съм гледала откога са статиитеИсках да се поотпуши работата и някой нещо да каже, ама нейсе...
Изиграх и ролята на неволята!
В общии линии, докато рових ми стана ясно, че специалистът ЧР е нещо като човек за всичко и трябва да преценява доста неща/чудя се шефът за какво е/и осъзнах, че на този етап няма да се справя с подобна дейност и отговорност...

Някой в строя не пее, но аз го чувам!


Тема Re: Срам, не срам,нови [re: Aяpa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:31



Първия отговор ти е абсолютно обективен, втория - субективен ми се вижда,
но все пак си зависи от предприятието - не навсякъде всичко се налага



Тема Точно това,нови [re: .]  
Автор Aяpa (ezeroto)
Публикувано23.03.05 17:12



че там където ходих и те не знаят в какво точно ще се изразява работата ми, освен в подбора на песонал, става въпрос за италианска шивашка фирма с 500 работници. Много ми е интересно дейността по мотивиране на кадрите каква трябва да е, освен заплатата, естествено...Защото нещата не са се развили до някаква по-висша степен, че хората да имат възможност за избор и изисквания. Всичко е взаимносвързано и главните неща зависят от управителя. И въобще някой неща са доста измислени и ми се струва, че не всяка фирма има нужда от такъв специалист и отдел.
Ето това напр. звучи толкова общо, че може да значи и всичко, и нищо :
Разработва и ръководи системи и проекти за управление и развитие на ЧР във фирмата.

Някой в строя не пее, но аз го чувам!

Редактирано от Aяpa на 23.03.05 17:13.



Тема Re: Точно това,нови [re: Aяpa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 17:25



Ами това е ако се предвиждат обучения



Тема Мотивиранетонови [re: Aяpa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.03.05 08:33



може да се осъществява и чрез разнообразни мотивационни пакети. Например фирмата може да поеме транспортните разходи, разходите за мобилен телефон, да предоставя безплатна храна, разходи за културни развлечения, безплатни медицински прегледи, допълнително пенсионно осигуряване, застраховки и т.н.



Тема Re: Точно това,нови [re: Aяpa]  
АвторEOA (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 21:34



"Ето това напр. звучи толкова общо, че може да значи и всичко, и нищо :
Разработва и ръководи системи и проекти за управление и развитие на ЧР във фирмата. "

Ето моето обяснение по горното:

Тъй като в България все още структурата във фирмите е размита и неясна, а от там се размиват и отговорностите, правата и задълженията, проблемът с управлението и развитието на ЧР наистина изглежда като "изсмукан от пръстите. Все пак това е много широко поле за действие и изява на специалиста по УЧР.

Какво имам пред вид. Рядко ще се намери шеф на фирма в България, който на драго сърце и с две ръце ще отпусне средства за развитие на персонала си, тук специалиста, може да вземе нещата в свои ръце и да използва да стане незаменим за шефа си. В момента действат изключително много програми за насърчаване на заетостта, които подпомагат финансово работодателите да обучават и повишават квалификацията на персонала си, абсолютно безплатно за фирмата. Специалистът може да използва това като разработи съответен стратегически план и да си набележи проекти за изпълнението му, чрез разработването им, като представи на шефа си доклад, в който ясно се вижда:

колко "пари" му спестяват тези проекти; колко допълнително финансов приход ще му донесат от повишаване на ефективността, след като персоналът периодично се обучава; с колко нараства производителността от повишената мотивация на персонала, от това, че му се обръща специално внимание... и т.н.

Шефът трябва да се убеди количествен и качествено, че това е един от най-важните начини за повишаване на резултатността, производителността, ефективността и печалбите на фирмата, без той да вложи пукната пара и да си мръдне пръста, а само защото е имал невероятната далновидност именно вас да назначи на тази длъжност.

При това ясно му се показва и доказва, какъв незавиден хал го очаква след като влезем в ЕС, ако не ви послуша и не поиска да вземе от дума.

И не забравяйте, че вие не го лъжете и не го манупулирате, защото това си е животрептящата истина.

Има и много други "хитрости" и дяволии".. ама за това спеца по ЧР трябва да си обича работата, да я работи с удоволствие и те сами ще му се разкрият...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.