Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 22.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема срочни договоринови  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано12.04.05 09:37



има ли някакво ограничение по отношение на срочните договори? досега работих на 3-месечен договор - изпитателен срок. уговорката беше, ако ме одобрят да подпиша едногодишен договор, който след това да бъде заменен от безсрочен. същият работодател сега ми предлага не едногодишен, а 6-месечен договор, което уж щяло да бъде същото. на мен ми се струва, че има нещо гнило. дали пък след 6 месеца няма да ми кажат, че са намерили друг човек? от друга страна пък, 6 месеца са дълъг период за търсене на човек за позицията.
докривя ми като ми казаха, все едно ми казаха, че ще ме уволняват след 6 месеца.
какво мислите? и колко последователни срочни договора мога да подписвам с един роботодател?



Тема Re: срочни договоринови [re: yanita_]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано12.04.05 09:54



За една и съща длъжност в едно и също юридическо лице - само веднъж, за не повече от 6 месеца. Вратичките са, ако те преназначат на друга позиция (просто преформулират името на позицията - от чистачка те направят хигиенист) в същата фирма, или те назначат на същата позиция, но в друго юридическо лице, което пак е със собственик работодателя ти (примерно "Баране на уши" АД и "Пипане на уши" ЕООД).


Мъжете знаем защо!

Тема Re: срочни договоринови [re: 747]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано12.04.05 10:07



правилно ли разбрах - един срочен договор с продължителност не повече от 6 месеца? къде отиват тогава едногодишните договори? може ли това да е причината да искат да подпиша 6-месечен договор - защото нямат право да е с по-голяма продължителност?

пп
споменатите от теб юридически лица дали няма да обявят някоя вакантна позицийка?



Тема Re: срочни договоринови [re: yanita_]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано12.04.05 10:32



Мисля, че едногодишни може да бъдат договори тип граждански - за идвършване на определена (напр. сезонна или по проект) работа. Не съм напълно убеден обаче - или изчакай някой друг - по-компетентен от мен - да ти отговори, или питай в юридическия клуб...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: срочни договоринови [re: 747]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано12.04.05 11:23



питах при юристите и оттам направо ми цитираха закона. повторен срочен трудов договор може да се сключва само веднъж за срок не по-малък от една година.
аз отскоро работя по онази смесена система - трудов договор + граждански (по проект) и още прохождам в трудовото законодателство. предишният ми работодател ме беше наел на безсрочен трудов договор от първия ден и ми плащаше осигуровки върху цялата сума, която получявях. а сега са едни гимнастики... като на повечето места май.



Тема Re: срочни договори [re: yanita_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 11:30



Работя в държавно предприятие и в началото 3 години съм била на срочни договори. В последствие пак съм била веднъж на 3 месечен, веднъж на шестмесечен при смяна на ръководството.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.