Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 28.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема работодатели - умници  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано05.04.05 19:23



Как може да има такива малоумни работодатели - срока на обявата една седмица, те ти се обаждат след месец и половина.

Последния случай - снощи към 20:00. "Добър вечер, обаждаме Ви се във връзка с Вашата кандидатура за работа при нас." Забележете - не казва от коя фирма е Ами не си спомням за какво става дума. "Да, обявата беше преди повече от седмица." Едва ли е седмица, поне от месец и половина е,даже и повече. "Да, така е, а Вие можете ли да дойдете на интервю при нас ?" Съжалявам, в командировка съм и скоро няма да се върна в София. Което си беше така.
Абе в общи линии ги отрязах - намерил съм си хубава работа, от която съм доволен. Как да стане да ида да кандидатствам във фирма, в която е такъв хаос - да се сетят да ти се обадят след месец и половина. А и това обаждане снощи не е единичен случай

Чук, канап и тел


Тема Re: работодатели - умницинови [re: Recycler]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано05.04.05 23:55



Хех, че ти си добре!
На мен са ми звъняли с думите: "Ами, получихме Вашето СV..." и аз й казвам на момата: "Ами, извинявайте, ама аз за последен път съм си пращал СV-то, където и да било, преди около година и 8 месеца!"


Мъжете знаем защо!

Тема Re: безработни - умницинови [re: 747]  
Авторtate (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 01:07



Ха, Ха, много сте печени Вие двамцата, все плюете и сте недоволни! За съжаление има и много други като Вас, дето все се правят на умни, знаещи и компетентни и все някой им е виновен за нещо!!! Дълго ще стоите без работа, то и си го заслужавате, защото не уважавате хората които са създали бизнес и Ви дават заплати. Направете си и Вие фирми, ако можете, ама не ви стиска.... нали. По лесно е да отидеш в чужбина, да миеш чинии или разнасяш пици! Хайде млъкнете малко! И не ми отговаряйте, замислете се и станете малко по - критични към самите себе си!!!



Тема Re: безработни - умницинови [re: tate]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано06.04.05 07:57



Ха, Ха, много сте печени Вие двамцата, все плюете и сте недоволни! За съжаление има и много други като Вас, дето все се правят на умни, знаещи и компетентни и все някой им е виновен за нещо!!!
Mне, това колко знаем и можем трябва друг да го каже . Никой не ми е виновен за нищо - просто се смея на практиката на някои смехотворни фирмички, нищо повече.

Дълго ще стоите без работа, то и си го заслужавате, защото не уважавате хората които са създали бизнес и Ви дават заплати.
Мааалко бъркаш - не ми дават заплата, аз съм си я изкарал 4-5 пъти поне, като знам грубо за колко пари е пазарлъка и разходите по екипа ни колко пари са.

Направете си и Вие фирми, ако можете, ама не ви стиска.... нали. По лесно е да отидеш в чужбина, да миеш чинии или разнасяш пици! Хайде млъкнете малко! И не ми отговаряйте, замислете се и станете малко по - критични към самите себе си!!!
Не че не ми стиска, имам си причини, които не бих коментирал - не си ти тоя, който да ми държи сметка .
А да си чувал за следната практика : На края на интервюто ти казват "Оодобрен сте, проекта започва след месец, ние ще Ви се обадим за точна дата. Ако си намерите друга работа, ако обичате ни се обадете". Случвало ми се е, намирал съм си и друга работа - съм им се обаждал. Не че след като един път съм ги отрязал имам шансове за повторна кандидатура - просто им дължа един елементарен жест. ПО - добре така, отколкото "Ще Ви се обадим" и да брадясаш от чакане

Чук, канап и тел


Тема Re: безработни - умницинови [re: tate]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано06.04.05 09:51



Душка, че съм печен - печен съм!
Че не винаги само плюя - не винаги само плюя, ама че съм недоволен - недоволен съм - има ли лошо в това да имаш високи изисквания, не само към другите, ами и към себе си?
За дългото стоене без работа - не си прав - никога досега не съм оставал без работа, а в повечето случаи - имам си поне по две-три (пу-пу-пу, да не се урочасам! да съм жив и здрав още дълго да е така!).
За собствената фирма - прав си - не ми стиска - по-ми е добре да си карам колело след работа и да си пия кафето с приятели, отколкото през деня да шефствам над отворковци като тебе, които, хем не знаят за какво иде реч - хем си пишат, `щот няма к`во друго да правят...
Не съм в чужбина, не мия чинии и не разнасям пици. И никога не съм правил нито едното от трите. Съжалявам, ако те разочаровам...
За млъкването - `ми, то това си е въпрос на мое лично решение, а ти, определено, не ме мотивираш да го взема, по начина, по който си тръгнал!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: работодатели - умницинови [re: 747]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.04.05 10:06



е на мене рекорда ми е към 11 месеца - през ноември 2003 пуснах документи в една фирма, после около 2 месеца имаше "ама шефката сега е на ски, обадете се другата седмица", през което време аз естествено си намерих друга работа... и през октомври 2004 един ден ми се обаждат "подали сте документи за кандидатстване за работа в нашата фирма, заповядайте на интервю"... хехе, колко трябва да съм малоумен за да ги чакам, че и да започна после работа в подобна супер-несериозна фирма...

Just a genius



Тема Re: работодатели - умницинови [re: Recycler]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.04.05 10:14



Де да беше нещо ново под слънцето ...ама не е!



Тема Re: работодатели - умницинови [re: Recycler]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано06.04.05 11:52



ама аз наистина не разбирам защо този месец и половина е такъв грандиозен проблем и база за грешни изводи от рода на: Как да стане да ида да кандидатствам във фирма, в която е такъв хаос - да се сетят да ти се обадят след месец и половина. или че фирмата е супер несериозна...
намерили сте си работа в тоя интервал - намерили - супер! ако пък сте си подали документите профилактично, търсейки промяна, и все още си работите на старото място - какво като е минал един месец?

имала съм случаи в които по редица причини се протакат конкурси дори повече от месец. ако някой се интересува - ще ги изброя, няма да го правя сега за да не се приеме грешно като "оправдание". фирмата не се олекотява, стига кандидатите да са адекватно информирани.

колкото до случая с единайсетте или колко бяха там месеци - ако не кандидатствате по обява, а просто "за база данни", "годността" на кандидатурата за повечето работодатели е 6 месеца, т.е. няма нищо нестандартно или злепоставящо да ви се обадят след 5 месеца и да ви попитат дали ви интересува позиция еди каква си във фирма еди коя си.

важното е да сме си взаимно полезни и да са удовлетворени и двете страни - дори и това да отнеме време! Ако не желаете да заработите някъде, никой не ви насилва. не е нужно да се афектирате затова че са ви потърсили по-късно. или да се хвалите как сте ги "отрязали", щото фирмата едва ли разчита само и единствено на вашата кандидатура.

и основното което исках да кажа - не правете прибързани изводи по косвени показатели кой работодател е добър и кой - не.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: работодатели - умницинови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.04.05 13:52



ще отговоря само на избрани моменти, щото и ти не си права:

1. относно месеца и половина - пусналия постинга спомена, че срока за подаване на документи е бил 1 седмица, а после "размотаването" - месец и половина. на тебе това нормално ли ти се струва? на мене щото не... излиза че "бързаме много да си намерим човек", ама после се оказва, че "не бързаме чак толкова"...

2. за 11-те месеца - за съжаление не ме попитаха дали ме интересува позицията, а директно да ме поканят на интервю, щото съм си подал там документите... голям зор видях докато се сетя кои са тия изобщо... освен това както споменах, аз лично се обаждах поне 3-4 пъти и получих пак толкова обещания че всеки момент ще ми се обадят, дори и с отрицателен отговор... е, всекия момент настъпи след почти година... много мило... а ако бях наистина от хората, които държат да работят в ТОЧНО ТАЗИ ФИРМА? кво трябваше да направя, да умра от глад ли междувременно?

и по кои признаци да оценя качеството на фирмата, при положение че имам ограничена информация? според мен отношението към кандидатите за работа е изключително добър показател - дали си "раята дето ше бачка", или "специалиста на когото са обърнали лично внимание"...

Just a genius



Тема Re: работодатели - умницинови [re: Blake]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано06.04.05 14:37



неееееееее, нещо не се разбираме не ми се струва нормално разбира се (конкретния пример)

но смея да твърдя че "отношението към кандидатите" не винаги е адекватно да се приравнява с "бързината на отговор"!

просто някои фирми често наистина "не бързат" (напр. нашата), или имат голяма структура, структурни промени, вътрешни ротации и т.н.

няма гаранция че ако ти отговорят бързо няма да си пак раята дето ще бачка; както и че ако текат по-бавно конкурсите няма да си ценЕн специалист....
връзката не е правопропорционална....поне не винаги, това е...

It's all about asses - kicking or licking...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.