Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 27.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HR sourcе - помагайтенови  
Автор actress (изследваща)
Публикувано09.03.05 18:25



здравейте, аз съм започнала да се самоообучавам доколкото мога във вашата област. завъшила съм психология в СУ и в момента завършвам магистърска, която няма общо с човешките ресурси. искам доколкото е възможно до понауча нещо и да опитам да кандидатствам за някакво асистенско място. -

чела съм някои неща, но съм и търсила доста литература, която е тук долу, но много то нея не съм открила, ако може някой да ми помогне
и да каже кое си струва, а също и да допълните с нещо практично, което е важно за вас. тук са нещата, които не съм открила:
Психосоциални проблеми на труда" (сборник). С., Изд. на БАН, 1995
-
Русинова,В. "Психологични фактори за ефективност на тру¬да". С., 1980
- Шопов, Атанасова "Управление на персонала". С., 1995
- Смит, Уейкли "Психология на организационното поведение". Варна, 1992
- Джонсън "Едноминутният мениджър". С., 1989
- Питърс, Уотърман "Към съвършенство във фирменото управление". С., 1988
- Армстронг "Управление на човешките ресурси". С., 1993
• Димитър Шопов и Маргарита Атанасова, Управление на човешките ресурси.
• К.Владимирова, К.Спасов, Н.Стефанов, Управление на човешките ресур¬си – Орга¬ни¬за¬ционно развитие.
• Димитър Панайотов, Психология на управлението
• Снежана Илиева, 1998, Привързаност към организацията.
• Соня Карабельова, 1998, Ценности за труд, статия в списание “Българско списа¬ние по психология”
• Снежана Илиева, Организационно развитие.
• К.Крумов, С.Илиева, Власт и ефективност в организацията.
• М. Андреева, Управление на персонала.
• М. Паунов, Организационно поведение.
• Шопов, Стефанов, Паунов, Икономика на труда.
• Христова Т. Мениджмънт на човешките ресурси.
• Кендал Б., Управление на човешките ресурси.
• • Дончев, Димитров, Велев, Томов, Икономика на фирмата.
• Йегере, Александров, Кънчев, Ефективното управление на персонала.
• Паркинсън, Рустоумджи, Големите идеи на мениджмънта.
• Х.Смит, Дж.Уейкли, Психология на организационното поведение.

Вълчев, Р. Как да решаваме успешно конфликти? Център “Отворено образование”, С., 1998.
Давидков, Цв. Измерители на организационната култура, Стопански факултет, Софийски университет “Св. Климент Охридски”, поредица бюлетин “Стопанско управление”, кн. 1, С., 2002.

Иванов, П. Междуличностният конфликт в трудовия колектив, Наука и изкуство, С., 1989.
Илиева, Сн. Организационно развитие, Университетско издателство “Св. Климент Охридски”, С., 1998.
Кенеди, Г. Всичко може да се договори, Фокус, С., 2002.
Кенеди, Г., Джобен наръчник за водене на преговори, ЕА – АД, Плевен, 2000.
Одебер-Лароша, П. Как да преговаряме? Пълно ръководство за безупречни и печеливши преговори, Princeps, С., 2002.
.
Хемпдън-Търнър, Ч., Тромпенаарс, А. Седемте култури на капитализма, ТедИна, Варна, 1995.
Хофстеде, Х. Култури и организации: Софтуер на ума, Класика и


благодаря Ви



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: actress]  
Автор investment (непознат )
Публикувано09.03.05 19:31



"Финансово управление на човешките ресурси" на Андрей Захариев от Стопанска Академия. Много полезно четиво за всички, които се занимават с тази дейност. Но, уви много УЧР-та няма да схванат за какво иде рече. Надявам се Вие да не сте от тях.

Успех......



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: actress]  
Автор HRka (светнат)
Публикувано10.03.05 08:49



хаха, хахахаха

добро утро!
искрено ме развесели с тази тема. какво очакваш - някой да ги е прочел всичките и да ти каже това става, това не. хаха. просто смях. това е ноу хау, което струва пари. също както кариерен консултант, например. без лошо чувство, ама от кой зор си мислиш, че като прочетеш тези книги ще ставаш за асистентско място? хахаха. днес е хубав слънчев ден. интересното в случая е, че съм ги чела почти всичките - ако трябва да съм точна - без 3-4, но не мисля, че са ме обогатили с нещо кой знае какво. все пак са написани от бг автори, а истината е ин инглиш. но, моля те, не се излагай. в списъка има заглавия от 1980р 1992??? мухъл, всякак остаряло. но това така или иначе прилича на нескопосано написана библиография към поостаряла дипломна работа.

хаха, хев а найс дей!



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: HRka]  
Авторactress (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 12:05



всъщност очаквах подобни отговори
не си мисля, че като ги прочета ще ставам за асистенско място, но трябва да започна от някъде и мисля, че литературата ще ми даде определен начин на мислене , а май това беше важно. затова не знам кое ти е толкова странно и смешно. университетът може да не ме е научил на много, но ме е научил, че сама мога да научи и китайски ако пожелая. а доколкото знам УЧР освен практика е и наука и като такава си има свой понятиен апарат и свои основни модели и теории. по повод на това, че има книги от 80та и ... един мой преподавател по организацинна пси твърдеше, че нищо кой знае колко ново под слънцето и аз май му повярвах. да не говорим, че всяка наука има книги върху който така да се каже е добре да стъпиш. а доколкото до източника им - те са част от библиографиите към лекции, който се четат в момента .



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: actress]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано10.03.05 12:08



чети си книжките, потърси си инфо и в интернет, има доста

в никакъв случай не е недостатък да прочетеш някоя и друга книга

успех



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: HRka]  
Авторlnsight (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 18:47



Определено по-некомпетентно мнение скоро не бях виждала (визирам това на HRka)...Но това са човешките ресурси в България - пълни с чуждословия и с тотално отсъствие на мисъл:)

Е, след като изля тази злоба, олекна ли ти и хубав ли беше денят ти?

Инсайт



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: HRka]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 19:25



Хайде сега малко кармазъ шуръп от родната преса - Капитал, щото се успаха "специалиститите" по личен състав:

Колко са важни специалистите по човешки ресурси във фирмите?
Много. Всеки, който притежава фирма или е отговорен за нея е редно да се грижи за персонала си, а за това е нужен HR специалист. За да бъдете сигурни, че не грешете по въпросите, свързани с персонала, допитайте се до HR специалиста и адвоката по трудово-правните въпроси. Решенията, взети по този начин, са винаги правилни.

Какво представлява идеалният мениджър по човешки ресурси ?
HR мениджърът трябва преди всичко да бъде професионалист - да има аналитичната последователност на технократа и артистичното присъствие - умението да изкушава и да води, присъщо на актьора. Той/тя трябва да има опит и социална зрялост независимо от възрастта си, да може да се учи от собствените си грешки, както и от грешките и от опита на другите. Той/тя проявява разбиране към проблемите на отделния човек и играе ролята на добрия, когато изпълнителният директор играе лошият. На кратко, HR мениджърът е сбор от хъс, умение да продава идеите си, импровизация и умение да балансира.

Готова ли е България да разчита на специалистите по човешки ресурси?
В България е все още рано. Сега се търсят HR мениджъри, които знаят перфектно английски и само между другото могат да свършат още нещо. Другаде пък за шефове по персонала се назначават любими секретарки или безработни роднини на изпълнителните директори, които просто трябва да бъдат подслонени някъде…

Има ли хора, които успяват и в България като специалисти по човешки ресурси(HR)?
Има. Люба Талева, HR мениджър в Българска пощенска банка, е пример за това: „Моят изпълнителен директор реши да инвестира в мен и ме подкрепи в стремежа ми да се сертифицирам в един от най-престижните институти - Института по персонала и развитието (CIPD) в Лондон. Сега покривам девет стандарта, определени за мен по специална процедура, след което ще получа сертификат” се похвали тя.



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: Cийka]  
Автор HRka (светнат)
Публикувано23.03.05 08:46





именно, именно! подкрепям с две ръце!



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: lnsight]  
Автор HRka (светнат)
Публикувано23.03.05 08:49



нещо не си разбрал, дарлинг! но какво пък, ти може да си по-компетентен то мен да даваш оценки

не са и това човешките ресурси в бг, защото не знаеш коя съм, каква съм

а не съм изливала никаква злоба
просто казах как стоят нещата

наслаждавай се на прекрасния ден и навърши 18 преди да се закачаш с каките



Тема Re: HR sourcе - помагайтенови [re: HRka]  
АвторИн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 09:24



Е, кво да правиш - с дъртите кранти не се закачам:) Просто биологичната пластичност намалява с времето, дарлинг, лайф из лайф, рано или късно биологичният спад идва, за да завърши неизбежно.
За компетентността ми - наистина, няма място за сравнение кой кой е в тази сфера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.