Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 03.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кандидатстване за 2 позиции едновременно?  
АвторHoho (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 16:25



Ще кандидатствам за работа, но фирмата има няколко свободни позиции.
Аз смятам, че има 2 позиции за които съм подходящ, но...

Как приемате такъв кандидат?
Има ли риск да си помислите, че кандидатства наред, т.е. не му пука особенно.

Случая не е такъв, но позициите наистина са близки и не знам какво да правя.
Да пратя документи само за едната или и за двете...?

Всякакви коментари са добре дошли!



Тема Re: Кандидатстване за 2 позиции едновременно?нови [re: Hoho]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.03.05 09:47



моят съвет е да прецениш коя позиция повече те влече. колкото и да са близки, все едната ти харесва повече. кандидатствай за нея, а в мотивационното писмо напиши нещо от сорта: "проявавам интерес и към двете обявени позиции, но считам, че досегашният ми опит отговаря повече на....." или нещо от сорта.

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Кандидатстване за 2 позиции едновременно?нови [re: Hoho]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано07.03.05 09:53



Има риск да си помисля, че на кандидатът му е все тая, няква работа там да има... Просто имам доста такива случаи в практиката. Дори няколко фрапантни, двама-трима които ми се влачат от години, кандидатстват постоянно, за почти половината обявени позиции си пращат документите...


НО твоят случай явно не е такъв, ако позициите са толкова близки няма лошо. въпросът е не можеш ли да прецениш за коя си по-подходящ, или коя ти самия искаш повече?

Има и друг момент - подборът вероятно се прави от едни и същи хора - ако изпратиш веднъж кандидатурата си - за едната позиция - а пък от компанията преценят че си подходящ за другата, те ще ти се обадят и ще те питат дали те интересува - поне аз така правя, а и на мен така ми са се обаждали.

Абе много дълго стана - с две думи - аз бих кандидатствала за едната позиция.

п.п. особеНо внимавай с документите за кандидатстване - ползвай спелчек

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Кандидатстване за 2 позиции едновременно?нови [re: Hoho]  
АвторHoho (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 19:42



Явно ще кандидатствам само за еднaта позиция, а за другата ще спомена по време на интервюто, ако изобщо се класирам до там.

Благодаря за мненията... И за spell check-a!!!



Тема Re: Кандидатстване за 2 позиции едновременно?нови [re: Xъни Бъни]  
Авторsearcher (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 09:41



Какво лошо има в това да кандидатстваш за няколко близки позиции, ако имаш съответния опит? Наскоро кандидатствах за 2-3 близки в рамките на един отдел. Излиза, че съм постъпила неправилно.



Тема Re: Кандидатстване за 2 позиции едновременно?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано31.03.05 22:00



Аз бих помолил т.нар. «ейчари» малко да слязат на земята и да се замислят какво е положението в БГ.

Хората кандидатстват за две или повече позиции, защото (повечето) искат на всяка цена да започнат нещо, а ако може и веднага особено в случаи когато некоя читава фирма е обявила свободни работни места, особено в случаи когато човек спокойно може да заеме коя да е от обявените длъжности.

Само преди дни пратих документите на близък човек във една такава фирма две от свободните позиции беха горе-долу сходни, че направо еднакви, третата позиция беше в различен отдел, но познавайки естеството на работата знам, че този човек и там може да върши добра работа, ако го вземат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.