Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 29.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос към HR  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано23.02.05 19:33



Момчета и момичета, отговорете ми на един въпрос. Като хора дето решавате кой може и кой не, да заема определен пост, как гледате на човек който кандидатства за работно място дето се изисква висше образование, а той го няма? Отпада ли той като прекалено нагъл натрапник или все пак му разглеждате документите и го допускате до интервю? Приемаме че отговаря на останалите условия за стаж, професионални способности и др.



Тема Re: Въпрос към HRнови [re: GBlO]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано23.02.05 19:56



не съм ХР, ма според мен положението е нормално... то напоследък обявите са такива, че ако трябва да отговаряш на всички поставени условия, трябва да си на 25 години, с 3 висши, 5 езика и 15 години стаж, евентуално с изкарана военна служба за мъж, или 2 деца ученици за жена

аз лично съм кандидатствал, при положение че отговарям на над 50-60% от изискванията...

Just a genius



Тема Re: Въпрос към HRнови [re: GBlO]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано23.02.05 20:01



Мога да ти отговоря само от позицията на фирма за подбор: преди време представихме перфектен кандидат на няколко събеседвания със собственици, но те не го избраха, именно защото нямаше висше. Така че - от моя гледна точка - отговарям ти - "Гледам на кандидатите без висше образование както гледам на всички останали, спрямо позицията, за която кандидатстват и не ги елиминирам, ако са показали и доказали опит и качества". От друга страна обаче - нали разбираш, че е някак неудобно да назначиш за ръководител на висшисти човек със средно образование, още повече - във време, когато висше образование може да получиш за по-кратко време, по евтино и с по-малко усилия, отколкото книжка за кола, например, покрай всичките квартални университети, които се навъдиха по махали, села и паланки. И тогава се замисляш що за човек е, щом не го е направил... И все пак - отговарям ти - при нас избягваме да се доверяваме единствено на написаното придобито образование в СV-то, а на реалните качества и умения на кандидата.

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Въпрос към HRнови [re: GBlO]  
Автор the_master (OK)
Публикувано24.02.05 00:10



Ами за позиция, за която "се изисква" висше образование, трудно ще мине човек със средно, освен ако няма някаква супер, супер специална квалификация или опит. Иначе то в България висшето образование не е нещо кой знае какво, достъпът до него не е труден (друг е въпросът какво му е качеството), така, че липсата му си е сериозен пропуск



Тема Re: Въпрос към HRнови [re: GBlO]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано24.02.05 11:51



Трябва ли човек, дето е избрал по една или друга причина да не завършва висше образование и е работил в различни фирми доказвайки своите умения, да си купи диплома и с това да се изравни по шансове, с такива дето знаят само входовете на университетите и техните барчета и лавки?



Тема Re: Въпрос към HRнови [re: GBlO]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.02.05 16:03



Браво пич, по-точно едва ли можеше да се каже!!! Поздравления....

Много обичам споменавам любимата ми сентенция касаеща този въпрос, а именно:

Акъла и образованието са две различни неща!!!

Just a genius



Тема Re: Въпрос към HRнови [re: 747]  
Автор минaвaйkи (минаващ)
Публикувано22.09.05 13:01



Евалларката майна-тук уцели шестицата. продължавай в същия дух.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.