Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 16.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЧР-тата малко май са скарани с логикатанови  
АвторУчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 13:12



Може ли един въпрос към HR-ите ? С какво толкова ви е подозрителен човек, канидатстващ за "ниска" за квалификацията си длъжност ?



Тема Re: ЧР-тата малко май са скарани с логикатанови [re: Учyдeн]  
АвторMaлa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:17



аз не съм специалист по човешките ресурси, но ще си позволя да ти кажа моето мнение.
Вариант 1. Според тях това е много елегантен начин за отказ(чак те и четкат)
Вариант 2. Опасяват се, че си на зор и затова искаш работата и при първа възможност ще си биеш камшика, за да си на длъжност, отговаряща на твоята квалификация.

Може и да греша
Интесесно ми е какво ще кажат специалистите.



Тема Re: ЧР-тата малко май са скарани с логикатанови [re: Maлa]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано21.02.05 14:22



не грешиш. даже си много точен/точна!

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Има и нещо друго ...нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано21.02.05 15:16



A не е ли възможно човека просто да иска малко спокойна работа за половин - една година ? Аз преди месец точно на такива "ниски" позиции съм кандидатствал. Писна ми от изнервена работа и у нас, и в чужбина, и кандидатствах за "папагалска" работа, за не много пари, ама без нерви и истерии - просто спокойствие ми трябва

Хайде ще пусна една отделна провокативна тема към вас специално, HR-ите. След двумесечно търсене на работа в София се сблъсках с интересен за мене парадокс - кое CV е "печелившо" и кое не

Универсалното средство : чук и "... майката ..."


Тема грешканови [re: Xъни Бъни]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано21.02.05 15:18



нещо се дублира постинга ми ...

Редактирано от Recycler на 21.02.05 15:20.



Тема Re: ЧР-тата малко май са скарани с логикатанови [re: Учyдeн]  
Автор the_master (OK)
Публикувано21.02.05 15:37



Ами на мен често ми се налага да правя конкурси за "ниски" позиции. Трябва да кажа, че много често идват хора със CV-та, които имат опит, квалификации, образование, далеч над очакваното за позицията. И често даже не ги каня на интервю! Ще се опитам да се аргументирам:
1. Вярно е, че най-вероятно това е човек временно останал без работа и търсещ временно "закърпване" на дохода, след което при най-първата възможност ще напусне.
2. Този човек ще се чувства недобре, и донякъде подценен, на позиция, далеч под компетенциите му.
3. Вероятността да не се адаптира в колектив, от хора, които са си за такава позиция е твърде голяма, просто защото, той и може и знае повече от тях, а дори ще има такива преки мениджъри.
В момента не ми се пише, иначе ще ви писне да четете мотивите ми, но в общи линии и това стига



Тема Re: Има и нещо друго ...нови [re: Recycler]  
Автор the_master (OK)
Публикувано21.02.05 15:45



Колкото до CV-тата, не разбрах какво точно имаш предвид. Универсална формула за CV "Назначи ме" май няма.
Ако е в контекста на темата, според мен е най-добре просто да си направиш няколко варианта на CV-то, ако е за по-ниска позиция, пропусни някои неща от образование, специализиции, високи предишни позиции. Добре е CV-то ти да е ориентирано към обявата, но без да заблуждава и да лъже, просто искарай на преден план нещата, които са ценни за работодателя.



Тема Re: Има и нещо друго ...нови [re: Recycler]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано21.02.05 16:33



възможно е да иска човека.
но аз не искам човек за половин-една година.
да инвестираме, да го обучим и той да реши че вече си е починал и е готов за нови предизвикателства? мерси.
нерви и истерии има на всички йерархични нива. предполагам че отъждествяваш "спокойствието" с по-малко отговорности? тогава те разбирам.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: ЧР-тата малко май са скарани с логиката [re: the_master]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано21.02.05 17:59



А защо не си помислиш че на човека му е писнало вече от напрягане и иска по спокойна обстановка и в крайна сметка да си си е добре.Или просто си е харесал позицията за която кандидаства.Въпреки по малкото пари има си странични доходи и си кара с мизерната заплата която се предлага.
Интересно ми е много упражнението - как се обучава специалист дето се кандидатира за ниска позиция-нещо смешно ми звучи ще плащам за да го обуча а после ще се махне.Кого да учиш и за какво?Въпроса е за .... тя се сеща.



Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: ЧР-тата малко май са скарани с логикатанови [re: млaдeжa*]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано21.02.05 18:25



кого да учиш? новия кого.

за какво? ами няма за какво, щом като ще напуска след 6 месеца, и аз това казвам. не е рентабилно.

или ме питаш на какво ще го уча?

а най-много време (времето е пари, времето е инвестиция) отнема адаптацията на Мислещи Се За Много Научени новаци. такива дето 20 години са бачкали в някое предприятие. за пирони примерно. за шест месеца не можеш да им изкорениш натрупаните вредните трудови навици и мислене, какво остава да успееш да вкараш знанията и уменията им в ефективна употреба. това е много частен случай, ама е за..той си знае за кого.

благодаря за въпроса. други?

It's all about asses - kicking or licking...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.