Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 17.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема бисери от CV-та и мотивационни писманови  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано08.02.05 12:59



Ако се сещате за такива, напишете ги.

Аз се сещам за следните:

- Един шофьор писал къде работил. CV-то написано в стар стил. Накрая завършва със следното изречение: "Абе живота ми мина на колела".

- В друго CV чета следното: Имам сестра. Тя се казва......, работи в........., семейна е и има 2 деца.

- Шофьор работил цял живот, като такъв, не знае как да напише професията си. Беше писал "шофиор", после беше задраксъл, писал нещо друго и накрая беше решил, че се пише с "ю".

- Една жене беше приложила снимка, на която беше гушнала някакво бебе. Това било най-актуалната и снимка в момента.

- Нямам опит като шофьор, но шофьорлъка ме влече от малък. От 13 годишен пътувам с татко на камиона.

- Сега живея при чичо ми Ставри в София и усилено си търся работа.

- На въпрос от анкетна карта: Кои са вашите най-ценни качества?
---- умен, красив, добър



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: shushon]  
Авторpepi* (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 17:25



Най-фрапипращото за мен в една автобиография на жена-библеотекарка:

АФТОБИОГРАФИЯ



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: shushon]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.02.05 17:31



ами много смешно, няма що. като че ли най-важното качество за един шофьор е да може да пише автобиографии. Аз пък си мислех, че работата на ЧР е да наемат правилните хора за длъжността. Още малко ще търсите шофьори, които в свободното си време ходят на опера, вместо на мач, не псуват и дрехите им са абсолютно чисти и безупречно изгладени. Айде моля ви се.
П.П. като ще се смеем на другите хора - какво ще кажеш за задраскЪл?

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение

Редактирано от f(x)dx на 08.02.05 17:32.



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: shushon]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано08.02.05 19:00



Шушон, не знам къде работиш, но това, което правиш е супер непрофесионално. Тази информация е конфиденциална и не се споделя публично. А е и некоректно, още повече, че и твоята грамотност не е за пример. Както ти посочиха вече задраскал се пише с а, аз ще допълня и че се пише със ск, а не кс. Ти постигаш рядко срещан успех - една дума с две грешки - задраксъл.

Смятам, че като колега имам пълното право да се възмутя и на твоята постъпка и на този, който ти се връзва (който, между другото пък пише библеотекарка). Спрете с тази тема, защото авторитета на професията и без това е крехък и такива прояви само влошават положението.

Редактирано от maurice на 08.02.05 19:01.



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: maurice]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано08.02.05 21:12



Какви теми и какво трябва да се обсъжда в този клуб? Кой, каквото напише и се започва едно заяждане, забележки............един ужас. Не се крия, както правят накой зад "латиницата", не проверявам и това, което съм написала за правописни грешки. Няма друг клуб в който, темата "правописни грешки" да се обсъжда толкова често или въобще да се поставя, като въпрос
независимо, че грешките и там ги има. Що се касае до конфиденциалната информация, нито съм посочила имена, фирми или институции, както и
как и откъде съм я намерила, прочела, показали са ми я или са ми я казали.

Скъпи клубари, това беше последното ми влизане в този клуб.
Желая ви всичко най-хубаво! Успехи на всички!



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: shushon]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано08.02.05 21:40



Морис е прав.
А ти не се дръж като в предучилищна възраст - нито някой те отрича като професионалист, нито някой подценява приноса ти за клуба. Никой не може да те спре както да влизаш тук, така и да не влизаш - това е въпрос на твое решение. Но, ако чакаш сега да се втурнем презглава да те молим - аз лично не смятам да го правя. Просто се дръж като зрял човек.
Що се отнася до Морис - и в неговия постинг не е останало без грешчици. И е добре, когато критикуваш, поне да се стремиш да имаш очи да го правиш за конкретния показател, по който критикуваш. Това е за формата. Иначе - за съдържанието съм съгласен.

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема давай още бисеринови [re: shushon]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 00:56



кой знае кой какво е писал, имена не се казват, така че давай смело така де, да се посмеем малко



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: maurice]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано09.02.05 01:00



Да не забравиш на следващото ОФ събрание да разкритикуваш публично шушон-а, че подрива устоите на обществото с подобни писаници!

И малко по-сериозно: Не виждам нищо лошо в това, че е побликувал(а) такива извадки или "бисери" Всички се смеем на тиражираните тук и там "кандидат-студентски бисери", извадки от стенограми с показания при съдебни дела и пр.

Не работя в ЧР, професионалните ми интереси са в друга област. Чета в този клуб, защото от време на време се появява и полезна информация и за неспециалисти- полезни ресурси, препоръки и дет' се вика- за всеки по нещо. Нека предположим, че има и други, които го посещават по същите причини. Може да не ти се вярва, но все още има хора, които си пишат автобиографията в стил "Роден съм в китното градче Х, в семейство на социалистически труженици". Обикновено не стигат до интервю, и понякога няма как да разберат, че тоя формат от известно време не се използва. Но когато (и ако) видят подобни постинги тук, ще разберат може би, какво и как да поправят, та следващия път да не се излагат.

Не намирам и нищо неморално. Не са побликувани имена на фирми, на конкретни хора, самия/самата шушон никой го/я не знае кой/коя е. Постинга просто показва, че зад маската на строгите специалисти и експерти в областта на ЧР също работят хора. Или може би ти никога не си коментирал/а/ с колеги, приятели, познати разни комични аспекти на работата си- какво си видял/а/, прочел/а/, кой какво направил...

Давай го малко по-весело и вЕрвай ми, няма да си подрониш авторитета!

Аре със здраве!


Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано09.02.05 01:23



Присмял се хърбел на щърбел...
Ясно ми е че ЧР като цяло фокусират цялата измет дето не се е реализирала другаде.
Смятай колко трябва да ти е акъла, за да се занимаваш с това.



Тема Re: бисери от CV-та и мотивационни писманови [re: Дeмoн]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано09.02.05 11:27



и още 10 пъти да го напишеш пак никой няма да ти обърне внимание, не разбираш ли?

It's all about asses - kicking or licking...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.