Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 13.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Писмо - отказ за кандидати за работа?нови  
Автор Nya ()
Публикувано08.02.05 13:37



Когато съм била от другата страна на бариерата винаги съм се дразнила, когато фирмите, в които кандидатствам, когато решат, че не съм подходящия човек, единствения начин, по който ми го "казват" и "показват", е чрез гробно мълчание. А аз смятам, че винаги е добре да кажеш с две думи откровено- не става, вместо да държиш в неведение някого.
Та сега аз съм човека, който определя "да" или "не" и съм малко затруднена в съчиняването на такова любезно писмо, дали някой има опит и може ли да пусне такова примерно писмо?
Благодаря предварително.



Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа?нови [re: Nya]  
АвторBъзмyтeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 14:22



Като вече си от другата страна толкоз ли си некадърна, че не можеш едно писмо за отказ да спретнеш, вземи се порови из нета, има един наръчник за секретарки на РААБЕ и там има примери, ама УЧР-специалистите се мислите за голяма работа, а все давате съвети да не преписваме мотивационните писма от нета, а да напишем нещо наше, от сърце и т.н.. Е вземи и ти се стегни и напиши едно писмо то себе си, а като интервюираща най-добре знаеш кои са недостатъците на отпадналите от тура и как да аргументираш отказа си.



Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа?нови [re: Bъзмyтeнa]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано08.02.05 15:38



eeeeeeee


EEEEEEEEEE


E E E E E E E E




It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа?нови [re: Bъзмyтeнa]  
АвторNya (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 15:39



Благодаря за отговора ти.
1- не съм УЧР специалист, просто ми се налага аз да изпращам известията.
2- търсила съм из нета, не съм намерила, затова питам тук.
3- не се мисля за голяма работа, така че не се сърди.
4- като нямаш съвет, не е задължително да нападаш.




Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа?нови [re: Nya]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано08.02.05 15:53



изпратих ти на бележка едно примерно.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа?нови [re: Nya]  
Автор2xBъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:28



Може ли такова нещо, да се питат трети лица за мотивите на решение, взето от вас?!
Ами кой, ако не ти знаеш най-добре “кой”, “защо” и т.н. Ти сама го казваш: “… с две думи и откровено..” Така ще покажеш че действително е имало някакъв процес на оценяване/сравняване и пр. “Любезно” или не толкова, стига да е откровено и обективно, така и за отпадналия кандидат ще бъдете от полза. Той ще види къде са му слабите места, пропуските. Като си била от другата страна на бариерата не си ли си задавала въпроса “Защо не аз?”
Ами пиши простичко, опирайки се на конкретните ви изисквания и оценката, която сте направили. Образование – има/няма; опит, или там каквото сте търсили. Покажи отношение, но не формално, а конкретно. Стига с тези “Благодаря ви за интереса, но.. бла-бла”. Това може и да е някакъв вид придържане към строгия стил на бизнес кореспонденция, но чак пък толкоз.

Подкрепям напълно Възмутена. Защото тук чета “стига с тези копвани мотивационни писма, пишете от себе си”, ама айде стига и с тези обяви, извадени като от копир. Как пък всички са все “просперираща фирма, отлични възможности” и т.н. и търсим все “отлични комуникативни умения и пр. да не изреждам, вие си го знаете.

А после и тези ПРИМЕРНИ писма за отказ. Още по-зле за вашия УЧР специалист като ги е дал на друг. Нали не се опитваш да се измъкнеш, защото уж “сега аз съм човека, който определя да или не”



Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа? [re: 2xBъзмyтeн]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано08.02.05 17:01



Няма нищо лошо да има една "сламка", от която човек да се ориентира какво да напише, но не и да копира.


Що се касае до заяждането, обидите и "тона", незнам дали ви прави впечатление, но гореизброеното доминира почти във всяка тема в този клуб.
Мисля, че от това няма смисъл, ако някой не е съгласен с нещо, дразни го и т.н. има стотици начини да го "каже" по един по интелигентен начин.

Редактирано от shushon на 08.02.05 18:49.



Тема Прав синови [re: 2xBъзмyтeн]  
АвторNya (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 17:05



:) Не, не се опитвам да се измъкна. Наистина. Дали ще ми повярваш или не, това е твое решение.
Наистина много жалко за мен щеше да бъде, ако съм мениджър Човешки Ресурси, а не мога да напиша такова писмо.
За да те успокоя, естествено, че ще бъде написана конкретна причина за всеки отхвърлен кандидат, аз просто исках примерно писмо.
Напълно съм съгласна с теб, че формалността не е достатъчна. Но вярвай ми, дори и 2 реда да са на отказ, аз смятам, че е много по-коректно, отколкото да не се дава никакъв отговор и да очакваш кандидатът сам да се сети, че не е одобрен. Точно такава е практиката във фирмата сега и аз искам самоинициативно да я променя, като помолих тук за помощ, именно защото съм била от другата страна.
А вие всички скочихте да ми се карате. Човек все от някъде трябва да започне нали?
Много поздрави и не се сърдете.
p.s. А, относно “сега аз съм човека, който определя да или не”, то беше примерно казано. Още не съм пораснала толкова



Тема Re: Писмо - отказ за кандидати за работа?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор Nya ()
Публикувано08.02.05 17:07



Много ти благодаря за помощта



Тема Re: Прав е, да ...нови [re: Nya]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано13.02.05 01:25



Уважаеми г-н X,

Със съжаление Ви съобщавам, че участието Ви в конкурса за позицията "Y" във фирма Z приключи. Причина: слабо представяне в практическите тестове. Благодаря Ви за отделеното време и внимание.

С уважение:
HR


Баси, толкова ли е трудно? И петокласник ще се сети за това или нещо подобно ...

Mixy



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.