Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 25.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля кажете ми  
АвторBeни (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 16:58



като кандидатстваш за работа чрез посредническа агенция до кого се адресира мотивационното писмо, до агенцията или до работодателя, ако е известно кой е той?



Тема Re: Моля кажете минови [re: Beни]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано02.02.05 19:43



Добре е да е до агенцията - нямаш гаранция, че то ще стигне до работодателя - въпрос на конфиденциалност за някои агенции е да не дават пълен достъп до документите, а мотивационното писмо е етап от първичния подбор, който се прави от специалистите на агенцията - в повечето случаи то не е про форма, а е част от психо-профила, който си градят за своя употреба специалистите...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Мислене му е майкатанови [re: Beни]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано02.02.05 22:38



Ако ми пишеш писмо на мен, до кого ще го адресираш?



Тема Re: Моля кажете ми re: 747нови [re: 747]  
АвторBeни (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 23:29



Мерси много, просто исках да съм сигурна, а и да получа съвет от компетентен в областта.



Тема Re: Мислене му е майкатанови [re: maurice]  
АвторBeни (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 23:34



Да, прав си, че мислене му е майката, но тъй като това не е изискване за интервюто, при което по-важно е да спазваш някакъв заучен модел на поведение /сиреч и на "мислене"/ то знам ли, реших че може да има някаква уловка /HR-изгъзица/ и в адресанта на мотивационното писмо, а ти направо се заяждаш.



Тема Re: Мислене му е майкатанови [re: Beни]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано03.02.05 00:03



Ни най-малко не се опитвам да се заяждам, напротив, опитвам се да помагам, пък ти ако искаш слушай. Това за заучения модел на поведение си го избий от главата. Като са ти минали няколкостотин човека на интервю и много бързо виждаш кой е със заучен модел на поведение и кой има мисъл в главата. Познай кой печели?

Това отношение с HR-изгъзицата, също няма да те докара далеч. Научи се да уважаваш хората, с които работиш. Мотивационното писмо е най-нормално нещо. Когато отиваш да си подадеш документите лично, обясняваш на хората за какво става въпрос. Когато не отиваш лично, а ги пращаш по пощата, драсваш няколко реда. Кое му е изгъзицата? Повярвай ми, защото от години се занимавам с това, знам наизуст всички мотивационни писма, които са в обръщение в нета. Подушвам ги за секунда. Седни и напиши три реда, но да са от теб. Личи си и прави добро впечатление.

Успех!



Тема Re: Моля кажете минови [re: 747]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.02.05 09:46



ся вече идва на дневен ред кво ще пиша в това мотивационно писмо...
щото обикновено нали се пише как гориш от желание да работиш във фирмата Х (която в случая наистина е Х) и как ще допринесеш и т.нататък - все неща за които нямаш никаква информация... с две думи - струва ми се излишно мотивационното писмо точно в този случай (когато не е директно до работодятеля)

Just a genius



Тема Re: Моля кажете минови [re: Blake]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано03.02.05 10:17



Оф, и т`ва сме го говорили вече...
А и, както казах, мотивационното писмо (в повечето случаи, поне; с изключение на фирми, които искат такова, само `щото са чули, че "на Запад" така правят) се използва като част от "предварителния психологически инструментариум". Мързи ме да ти обяснявам сега защо и как...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.