Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 20.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Девойчица-овчица ЧРнови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.01.05 09:42



Нека да споделя и аз нещо по темата Човешки Ресурси, което много ме дразнеше в продължение на доста време. Работех в една фирма, в която длъжността ЧР се изпълняваше от съпругата на собственика - момиче ( не жена) без образование, без понятие от психология дори на най-елементарно ниво, с ниска обща култура, но с висооооко самочувствие. И тя осъществява подбор на персонала. Е, не мога да разбера как може една такава елементарна девойчица да ме преценява мен, например: с три езика и добро образование и с много други предимства пред нея . Да не говорим, че се пред нея са се изправяли и хора, които могат да и бъдат поне бащи, квалифицирани кадри, които трябва да изтърпят това унижение. Е, някои не го търпят....Е, това нормално ли е? Докога ще ни се гаврят разни курвета ( извинявам се за израза)....Аз лично имах пререкания с нея малко преди да напусна, но то си е нормално да ти кипне от простотията на някой..
И за в бъдеще ако попадна на такава тъпа твар, как да я изтърпя? Ами няма...Но се надявам да не ми се случва повече....И после кандидатите за работата били виновни и не ставали, ами като видят каква овца е назначена на тази позиция, ти става ясно каква е останалата част от фирмата.
С този постинг не искам да засегна никого..Прсото си излях болката...Дали има и други обидени от подобна гавра?



Тема Re: Девойчица-овчица ЧРнови [re: actinia]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 09:52



Направи си собствена фирма и си назначавай който си искаш в нея



Тема Re: Девойчица-овчица ЧРнови [re: actinia]  
Автор didata (nova)
Публикувано25.01.05 09:56



И после кандидатите за работата били виновни и не ставали, ами като видят каква овца е назначена на тази позиция, ти става ясно каква е останалата част от фирмата.


Хубаво де, а кандидатите защо се натискат да работят в такива фирми?!? на теб като всичко ти е ясно - с трите езика и доброто образование - какво си правила там?



Тема Re: Девойчица-овчица ЧРнови [re: didata]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.01.05 10:03



Ами аз така и направих. Започнах самостоятелна дейност.
Почти през цялото време не съм имала контакти с нея ( за мое щастие) и не се е налагало. Просто виждах какво става. Е, не разбирам защо така реагирате...Според мен това не е нормално. Не мислите ли, че след като заемаш тази позиция, поемаш и определена немалка отговорност? Според мен специалистът ЧР трябва да бъде на малко по-високо ниво от въпросната девойка...



Тема Re: Девойчица-овчица ЧРнови [re: actinia]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.01.05 10:11



виж сега, за зло или добро така е в пазарната икономика. Като си направиш фирма и я управляваш както мислиш, че е редно. Ако го правиш добре - пичелиш, ако не го правиш добре - ни пичелиш.
Кво се ядосваш не мога да разбера?
Ти в твойта фирма може да назначиш за ЧР някой, който съчетава Айнщайн, Фройд и Ли Якока, да е завършил Харвард и Кеймбридж, а IQ-то му да е минимум 115.
Пък тоя пич сложил жена си. Всеки сам си управлява бизнеса както му отърва.

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Девойчица-овчица ЧРнови [re: f(x)dx]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.01.05 10:22



Съгласна съм. Но просто ми ставаше болно и обидно за всички онези хора, които трябваше да изтърпят тази подигравка.
И дали защото откакто е сложил жена си на тази позиция във фирмата има огромно текучество на кадри....



Тема Re: Девойчица-овчица ЧР [re: actinia]  
Автор Nikolaewa ()
Публикувано25.01.05 10:38



За съжаление живеем в БГ. Уважаващият себе си и бизнеса си собственик не би назначил овчицата, ама при нас - всичко може. Когато човек кандидатства за работа не може да знае кухнята - кой какъв е и защо такъв е. Четеш обява - звучи добре, предлагат прилично възнаграждение - защо да не опита човек. Отиваш - а там не една овчица, а цяло стадо, барабар с овчаря. Предполагам доста хора са се сблъскали с проблема. Лошото е, че не можеш да се бориш с това. По законите на същата тази пазарна икономика, според която като не ти понася, се изнасяш, такива фирми не съществуват дълго, ама това е слабо успокоение за този, който е претърпял гадорията.
Да се надяваме, че нещата ще си дойдат по местата и овчиците ще си киснат във фитнеса или при фризьорката или ще пасат тревичка, а кадърните - ще работят и ще взимат достойно възнаграждение.



Тема Re: Девойчица-овчица ЧРнови [re: actinia]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:43



Тук ние пък не сме психоаналитици, има си други форуми



Тема Пазарна икономика!?нови [re: @]  
АвторPyмeн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:51



Било нормално за пазарната икономика. Хайде де. Икономиката тука дали е пазарна или престъпна? Колко от така наречените работодатели биха искали да обяснят произхода на капитала си или схемата по която са се превърнали в бизнесмени. Естествено те предпочитат да казват че "дават хляб на хората"и са такива защото са предприемчиви, интелигентни и т.н. Ама истината май е доста по различна.



Тема Re: Пазарна икономика!?нови [re: Pyмeн]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:57



Евгени Минчев каза в "Сблъсък" - ако те кефи работодателя - отвиваш и си взимаш 500 - те лева примерно, ако не - отиваш при друг - никой няма време да ти доказва точно на теб произхода на средствата си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.