Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Търся :-)  
Автор Megan (драка)
Публикувано04.01.05 17:22



Понеже постоянно слушам как работа се намира с връзки, и понеже вече ми писна да обяснявам, че не е така, ето моля:
Търся секретарка, или т.нар. административен асистент. Както и да го наречете, всъщност това е доста важна позиция в една компания, или поне тази, за която работя. Фирмата е голяма, клон на европейска компания, работи в сферата на електрониката. Дамата трябва да е отговорна, организирана, да поема инициатива и да може да взима решения, да не се страхува да прави грешки и да иска много да работи. Може и да няма опит, но е задължително да говори английски, защото повечето й работа е на този език.
Хайде, заинтересуваните да питат на бележки или да си задават въпросите тук. На останалите, благодаря за вниманието! :)



Тема Re: Търся :-)нови [re: Megan]  
АвторPyмeн (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 19:33



Така както си го описала търсиш поне зам. директорка, а не секретарка. Нещо много си се объркала или мислиш евентуалните кандидатки за пълни глупачки. То вярно че няма работа ама а се осъзнайте малко.



Тема 10х...нови [re: Megan]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано04.01.05 20:54



...ако се беше появила преди 2-3 години и ако търсше мъж за позицията,сигурно щях да ти пиша...



Тема Re: Търся :-)нови [re: Megan]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано04.01.05 21:01



Опааа!!! Защо така определяш, че ти трябва ЖЕНА? Това май си е доста сериозна дискриминация. Сега остава да кажеш, че трябва да е с хубави крака и да поискаш да бъде приложена снимка към кандидатурата.



Тема Re: Търся :-)нови [re: ClD]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано04.01.05 21:13



Поне да е ясно от сега дали е мъж или жена, дискриминация е да, но поне не се "хабиш" да изпращаш CV-та.
Днес попаднах на една обява, в която пишеше "CV-та без снимка няма да бъдат разглеждани"




Тема Ясно е какво търсишнови [re: Megan]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.01.05 23:01



Не разбрах какво предлагаш ?

Понеже се прави за първи път в този клуб, или ще сме про - или ще играем като българчета.
Не на бележки и не под сурдинка, очаквам професионално описание какви възможности за кариера предлага въпросната компания.

Иначе такива обяви, та и по-лоши, във всеки ВАЦ, кака



Тема Re: Търся :-)нови [re: shushon]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано05.01.05 00:31



Ми дай направо каталога на 'Висаж" за изпратим. Даже и ценоразпис си имат. Щото те не търсят някой да върши работата, а красива кукла, която, ако прави и свирки, ще е още по-добре.

Изобщо, кога ще спрат да искат (и кога хората ще спрат да го пишат в резюмето си) следното:
1. Дата на раждане.
2. Пол
3. Семейно положение
4. Снимка

Не е ли абсурдно да ти искат подобни неща? или има огромно значение за това как правиш финансов модел в Excel фактът дали си семеен и кога си бил роден. А и как изглеждаш...



Тема Re: Ясно е какво търсишнови [re: 4eHe]  
Автор new* (непозната)
Публикувано05.01.05 02:44



И защо е това заядливо, мнително мнение? Пуснала жената обявата - със сигурност ще помогне на някой. Ама не... то сега трябва да се дърдори тука, да се обсъжда, точно както ти казваш "като българчета".
Като не си разбрал/а, за какво става въпрос, подвий опашка и... в друга тема.

Редактирано от new* на 05.01.05 02:49.



Тема Re: Търся :-)нови [re: ClD]  
Автор new* (непозната)
Публикувано05.01.05 02:46



Пише, че й трябва ЖЕНА, защото иска да работи със ЖЕНА. Какво, ако не пише пол и идеш ти, и след дълги интервюта, автобиографии и разкарвания до там, най-накрая не те вземат на работа, щото верно н е искат МЪЖ?



Тема Четеш мнителнонови [re: new*]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 05:00



Мнението не помага никому и за нищо. Ако човек изобщо някога е правил упражнението да седне и си намери работа по обява - горното е точно ВАЦ четиво.
Явно е че човека, дето се търси е особен.
Явно е, че да се избере сериозния кандидат се иска сериозно отношение.
Горното не е.
Спасявам клуба от подобна практика.. гратис.
Спасявам Меган от ужасна грешка, приятелски.

не се сърди, не всички четем обяви за работа само като получатели

Ако Меган не разбира какво казвам, имали сме си приказката - знае къде се намирам. Да пита - помощ ще има.
Говорим за професионализъм.. иначе има разплакани кандидати и безкрайни, тъпи процедури за изтерзаване на човешки индивиди.



Тема Re: Търся :-)нови [re: Megan]  
Автор BлaK (член)
Публикувано05.01.05 08:28



Поздравления.
Доста смело, пионерско начинание.
Дано не си остане само то!



Тема Re: Търся :-)нови [re: BлaK]  
Автор Air Cooled (Въздухар)
Публикувано05.01.05 10:22



Защо не написа и колко е заплатата?
200лв?



Тема Re: Търся :-)нови [re: Megan]  
АвторKoнcyлтaнт (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 10:26



Меган, да ти е яка гърбината, че си пуснала обява тук, където в голяма степен идеята е да се мрънка. Ясно е, както се изразиха тези, на които всичко им е ясно, че същите тези всъщност изобщо не разбират обявата. Ще трябва да им обясниш какво означава 'да взимаш решения' на секретарско място, понеже няма нищо общо със зам. директорска позиция. Ще трябва да им обясниш защо търсиш и жена за такава позиция, явно не разбират. Ще трябва да им обясниш и защо жената трябва да е 'инициативна', явно някои считат, че това е привилегия само на високите нива в йерархията. В общи линии ще трябва да обясняваш дълго, но не знам дали ще те разберат, основно може би защото не искат. Днес ти казват да се разкараш с тази обява. Утре ще ти казват, че не пускаш тук обяви, защото си лицемерка и всичко е с връзки. Няма угодия. Единият вариант е да се обясняваш, другия е да им теглиш една майна. Успех.



Тема Защонови [re: Koнcyлтaнт]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.01.05 10:35



сте такива черногледци ?
Меган е преценила, че иска да пусне обявата тук. Може би който трябва да види обявата, ще й се обади, без да пуска коментар тук. И дано да е така.



Тема Re: Защонови [re: nbb]  
АвторKoнcyлтaнт (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 10:39



И аз считам, че така трябва да бъде.



Тема Re: Търся :-)нови [re: Koнcyлтaнт]  
Автор new* (непозната)
Публикувано05.01.05 17:32



Е това е едно страхотно мнение.



Тема Re: Защонови [re: nbb]  
Автор new* (непозната)
Публикувано05.01.05 17:36



Със сигурност е получила доста бележки. И няма да си уговарят срещи и интервюта тук, в темата. Със сигурност.
Но много дразни това дюдюкане, тези мнителни изказвания на многознайковци. Изприщвам се като прочета, някой да е написал - ВСИЧКО МИ Е ЯСНО! ЯСНО! Толкова всичко ни е ясно, че години седим в калта, заради такива професори.
Когато някой се опитва да направи добро, не го карайте за съжалява за опита си.



Тема Моя прочит на кхъ заинтересованнови [re: new*]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 19:09



Търся секретарка, или т.нар. административен асистент

(((В първото изречение се предполага някакво формално обучение.
Разбира се, не е задължително предвид че никъде не е посочено кои са пазарите и клиентите (администрацията в България не е познатата в ЕС администрация. Английската се различава от френската и т.н
После има ниво институция от държавен сектор администрация, институция от частен сектор администрация, администрация на СМЕ, администрация на холдинг, администрация на университети, институти, медицински заведения и останалите от публичния сектор)))

Както и да го наречете, всъщност това е доста важна позиция в една компания, или поне тази, за която работя.

((Хубаво. Място в йерархията. Йерархията носи някаква специфична организационна култура и меган дава пет сливи за нея))

Фирмата е голяма, клон на европейска компания, работи в сферата на електрониката.

((Тук проблемите ми започват, щото не се сещам асистента ще трябва ли да има познания в областта на електрониката ? И ако да, до какво ниво ?
Примерно, референции от бивши работодатели в този бранш биха ли били плюс ?
И за коя електроника става дума ? Нещо като холандския Филипс ? Или немския Сименс ? Колко е голяма знае само меган))

Дамата трябва да е отговорна, организирана, да поема инициатива и да може да взима решения, да не се страхува да прави грешки и да иска много да работи.

((от прочетеното не виждам къде започва отговорността и как реферира тя до екипната работа. Асистент на някого, дето е част от екип ? От проект ? Ми ако останалите в този тим не са отговорни и организирани и затова се търси нов, външен индивид да ги стегне ? Който по реда се превръща в бушон и след 90 дни си тръгна обиден, огорчен и ниско платен ?)))

Може и да няма опит, но е задължително да говори английски, защото повечето й работа е на този език.

(((Аха ! Асистент на английски говорещ. Дойдохме си на думата. Опит може и да не трябва. Човешка добронамереност - йес. А това е сложно, ако наоколо не е добронамерено.)))

Та
ню звездичка.
Добавената стойност в тази компания, според меган, е големината й.
В превод, това би означавало възможност за кариера. Започваш като чирак, бидейки отговорен, заинтересован и поемащ рискове - стигаш до майстор.
Не се знае предлага ли се някаква програма за първите 90 дни.
Не е известно кой е клиента, бизнеса е описан като електроника но това варира от продажба на съдомиялни до услугите около доставка и монтиране на DSL.
Все пак е ясно какво търси меган. Администратор. Приличен външен вид, втори език, сигурно и някаква грамотност около клавиатура.
не е ясно защо търси администратора тук, а не примерно в колеж по администрация или сред завършващите студенти.
може би фирмата не работи с потенциални таланти ? А може би това не е добре.
Може би тия колежи и университети нямат изградени мрежи за контакти с европейски фирми от електрониката ?
може би фирмата на меган има лош опит с тази целева група или с такива организации ?

Мисля че темата е страхотна не защото меган излезе с добър аргумент как се намира работа по обява. Ъъъ, къде беше обявата пак че се обърках Труд ли чета ? Темата е супер заради сблъсъка на мнения как не се пише обява. От голяма европейска фирма от електрониката. Меган го знае без да го пиша.

Целта на подобни обяви е да филтрират първите трисейт до тест. Последват още три интервюта.
Сега си представи човешкия ресурс, който е зает със сортирането.
Представи си го като време, познания и резултати.

Не знам на колко интервюта по подобни обяви са те канили, не мога да преценя от отговорите ти.
Виждам че изпитваш нужда да спреш дискусията, което малко ме натъжи.
Наблюдавам как коментираш и търсиш не решения, а разделения.
Разбира се, всеки има право на мнение..и всъщност, затова ти оставям горното за размисъл



Тема Re: Моя прочит на кхъ заинтересованнови [re: 4eHe]  
Автор new* (непозната)
Публикувано05.01.05 23:55



Боже мили!!! Как не те домързя да изпишеш такъв роман? Съжалявам, 4eHe, ама не мога да го прочета цялото. Отгоре-отгоре го видях, но да се зачета и съсредоточа, за да водим спор - не мога. По-силно е от мен.
Сигурна съм, че ще намериш достоен събеседник. Аз исках само да кажа, че е излишно хуленето и правенето на забележки на жената, която е решила да пусне обява тук и да намери служител за компанията си. Това е.



Тема Re: Моя прочит на кхъ заинтересованнови [re: new*]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано06.01.05 00:24



Отдавна не бях виждал (хм, как да го нарека?) "по-интересно" изказване. "Много ми е дълго, не мога да го прочета, да не говорим пък да го обмисля и да отговоря..."
Звучиш точно като Скарлет О'Хара - "не ми се мисли днес, утре ще мисля за това!" Тя поне отлага, а ти отказваш да мислиш... Вярно, че мисленете не е за всеки, ама като не искаш да мислиш, не се впускай в темата. Никой не те бие по главата.



Тема Re: Търся :-)нови [re: ClD]  
Автор Megan (драка)
Публикувано06.01.05 09:32



Не, не желая дълги крака, всъщност :-)
Ако мъжете се чувстват комфортно в тази позиция, моля. За мен няма значение пола, а качествата.



Тема Re: Ясно е какво търсишнови [re: 4eHe]  
Автор Megan (драка)
Публикувано06.01.05 09:42



Нямам проблем с това да обсъждам позицията в детайли и тук, има други фактори, поради които предпочитам комуникация на бележки, но си права - нека изнесем всичко тук. Досега не съм имала проблеми с професионализма си :-)

Възможности има за хора, които могат да отговорят на тях. Мисля, че това се отнася до голяма степен за повечето компании. Това, в конкретния случай значи, че трябват няколко месеца, в които човека да се осъзнае и да започне адекватно да си върши работата. Компанията е със специфичен предмет на дейност и това си има съответните последствия. Ще се заминава с много неща, т.е. с организация на работата на офиса - пътувания, командировки, архив, документи, телефонна централа, консумативи. В последствие ще поеме неща свързани с помощ в работата на мениджмънта, 4 човека на различни позиции и най-вече на управляващия директор. Това значи подготовка на графика му, презентации, рипортинг, и т.н. Стига да има качества, инициатива и желание, разбира се.
Ясно ми е, че човек с потенциал няма да се задържи дълго време на тази позиция, и не искам секретарката ми да се пенсионира като такава. След като покаже какво може, ще има възможности за промяна на позицията, отговорностите и условията. Fair enough?
Мег



Тема Re: Ясно е какво търсишнови [re: new*]  
Автор Megan (драка)
Публикувано06.01.05 09:43



New, в забележката има резон. Нека всичко е чисто и наяве.
Както казах и преди малко, има други фактори, поради които не мога да обсъждам прекалени детайли, но засега не сме стигнали дотам.
:-)



Тема Re: Търся :-)нови [re: Air Cooled]  
Автор Megan (драка)
Публикувано06.01.05 09:45



Очакваше ли наистина да я напиша? :-)
Не, не е 200 лева.



Тема Re: Търся :-)нови [re: Koнcyлтaнт]  
Автор Megan (драка)
Публикувано06.01.05 09:46



Голяма част от работата ми е да обяснявам. Различни неща, на различни хора. Какво му е различното? :-)
Благодаря за подкрепата.



Тема Лично мнение:нови [re: Megan]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано06.01.05 16:40



А някаква голяма тайна ли е името на фирмата, търсеща секретарка?
Лично аз не бих кандидатствал по обява, която е анонимна, т.е. няма име на фирма. Или по скоро бих, ама ще изпратя CV без написано име, без да споменавам къде съм работил или какво...
Така че, ако позицията е свободна и наистина се търси човек за нея, макар точно в този клуб да не е най-адекватното място за обяви- посочете за кого ще работи потенциалния кандидат(ка). Така мисля ще е честно!

Аре със здраве!


Тема Re: Лично мнение:нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Megan (драка)
Публикувано06.01.05 18:16



Съвършено прав си.
Както няколко пъти казах, има причини, поради които не мога да спомена името на фирмата. В конкретния случай, защото на тази позиция в настоящия момент има човек, а ми предстои реорганизация. Така достатъчно честно ли е?



Тема Избор на епитетинови [re: new*]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано06.01.05 20:49



Опитвам да го напиша кратко-точно и ясно, като за теб.
Жената не е хулена, а забележката е с цел дискусия.
Помолих те да не прекратяваш дискусията, защото има смисъл от подобни упражнения.
Нямам нито директна, нито съребрена връзка с господ за протокола
Ню, стегни се.


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Just Itнови [re: Megan]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано06.01.05 21:05



Мнението е принципно и не засяга някаква предишна дискусия между двете ни.

Разбирам мотива ти да го пуснеш тук и вдигнах въпрос, за да го подкрепя.
Да, работа се намира и без връзки.
За това ти твърдение, подкрепено с действия, трябва да бъдеш поздравена !
Инициативата е супер.
Не ми достигат контакти на място, за да последвам примера.

Подобна обява може да излезе тук САМО с конкретни детайли, а това би нарушило анонимността гарантирана по условие. Идеята на този клуб не е такава. Въпреки това, възможно е да се направи каре с описание на фирмата за допълнителни референции. Това ти пести усилия за филтриране на кандидати; време, дето можеш да разходваш за нещо друго.

Явно е че използваме интернет различно при управление на персонала, но нека го отдадем на дестинациите си, традициите на нациите и момента на развитие на компаниите.

Не мога да разбера защо в обяви за работа не се ползва пространство за фирмена реклама, но това е лично мнение от друга страна. Не познавам локалните Ви практики !

Питайки какво предлагаш имах предвид именно горното.
Позицията типично покрива потребността от принадлежност. Върху нея могат да се проектират и първите 90 дни от кариерата на избрания човек.
Успех в избора !




Кореспонденцията ми липсва, но разбирам и заетостта ти.


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Избор на епитетинови [re: 4eHe]  
Автор new* (непозната)
Публикувано07.01.05 02:23



Ама защо е нужна дискусия, като жената е пуснала обява за работа, бе човек? Нали за това става въпрос? Търси си човек, който да изпълнява някаква длъжност във фирмата й. А ние направихме цял парад тука:)
Стегната съм, ама ей така обичам аз - по-кратко и по-ясно:)
Иначе, ако искаш, можем да си дуднем до живот тука!!!



Тема Re: Моя прочит на кхъ заинтересованнови [re: ClD]  
Автор new* (непозната)
Публикувано07.01.05 02:26



Не ми се карай, не ми се карай, че ми пуши главата.



Тема За някоинови [re: ClD]  
Автор ezeroto (същото)
Публикувано07.01.05 16:37



професии е добре да не изглеждаш като Квазимодо, но за други няма никакво значение. А останалите неща пол, възраст и сем. положение са важни за работодателя от гледна точка на това да те експлоатира възможно най-много, ако си млад/а /разб. неопитен/, особено жена /жените се считат за по-кротки и податливи на манипулации/, неомъжен/а /демек нямаш други задължения, с които да се разсейваш и близки хора, които да изискват от теб, и евентуално да те посъветват да си търсиш правата/ могат да те държат да работиш по 24 ч. в офиса. Това е смисъла.



Тема Re: За някоинови [re: ezeroto]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано07.01.05 18:49



На мен ми е ясно какъв е смисълът, но БИ ТРЯБВАЛО да е леко незаконно да ти искат подобна информация...



Тема Re: Търся :-)нови [re: Megan]  
Авторmerrri (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 13:19



a mail za prashtane na cv-ta?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.