Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 27.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: Xъни Бъни]  
АвторKoнcyлтaнт (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:14



Хъни бъни, много добре си го написала. Само с последното не бих се съгласила с теб, защото за съжаление разбирам хората. Понякога излизат няколко добри обяви, хората искат за себе си най-доброто, понякога е възможно да имат еднакво голямо желание да работят за няколко работодателя и надделява най-доброто предложение. Също така не можеш да отречеш, че понякога ние наистина доста се бавим, преди да дадем отговор, независимо дали това зависи директно от нас или не. Друг е въпроса, че така изпускаме добри кандидати, в крайна сметка интереса и мотивацията са взаимни, двустранни.



Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: Xъни Бъни]  
АвторHeм (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:27



- обявяват, че могат да се срещнат с нас преди 9.00 или след 17.30, защото ВСЕ ПАК ходели на работа;
Само с това не съм съгласна, за другото си права!




Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: Heм]  
АвторKoнcyлтaнт (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:34



И аз се замислих за тази точка, обаче считам, че точно тази липса на гъвкавост показва и липса на мотивация.



Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: Koнcyлтaнт]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано05.01.05 11:41



съгласих се

имала съм предвид случаите, в които става въпрос за чисто изнудване в стил продавачка от женския пазар: "Аааайде, че свършихаааа"

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: Heм]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано05.01.05 11:48



Що пък не си съгласна!? Това мен ме дразни най-много! Колкото и да съм на практика "обслужващ персонал", и аз имам нужда от това да имам работно време в някакви нормални рамки - като се наложи - стоя и до 20, ама - в крайна сметка - не аз съм го карал на сила да си подава документите! Преди 2-3 седмици точно един такъв ми се правеше на отворен, та дори и до наглост тръгна да ми обяснява, че ние сме били длъжни да се съобразим с факта, че имаме нужда от него (МОЛЯ!? Аз лично нямам никаква нужда от него, а и не е само той на тоя свят!!! Така и не разбраха някои хора, че ние сме "пазачите на вратата" - ако решим - ще ги пуснем, ако ни настъпят по опашката - сори!) и да си съобразим работното време с неговото, защото той бил много велик... Че и аз съм велик - не е само той! Ето - направи се един така малко по-рано на велик предварително, накара ме да го ухажвам, като че ли сме на селския мегдан, ухажвах го, ама после като срещах него и още един пич с работодателя, така извъртях нещата, че качествата, които той изтъкна и работодателят взе да харесва, ги преобърнах на 180 градуса и ги представих като тотални недостатъци, които ще пречат на работата. Сори, ама - т`ва е положението. И не съм "непрофесионалист", `щото за конкретни позиции едно от основните изисквания е именно човек да може да комуникира с хората и да предизвиква позитивна нагласа у тях - като не може да позитивизира мен, при положение, че от мен зависи реализацията му при постъпване, как ще позитивизира клиентите на компанията, от които ще зависи реализацията му по време на работата!? Аз не го предлагам за нощен пазач на поделението в Долно Уйно, аз го предлагам за търговски мениджър - к`во - ще отиде утре и ще се кара с партньорите, щото са му длъжни да работят само с него ли!?
Но пък - ето - завчера съвсем учтиво ме помоли един от кандидатите и ми обясни човешки, че колата му била с GPS и не може да дойде през деня до нашия офис, щото в работно време го следят като нацисти, и стигнахме до компромис, че може да дойде и в 17 (тук правя бележката, че в нашата фирма собствено, цялата процедура по първото интервю трае минимум час). При особени случаи - както беше с един варненски подбор - и в събота идвахме на работа и не се тръшкахме.
Ама да тръгне някой да ми се прави на селска примадона, при положение, че сам си е подал документите - хайде, моля, моля! - ние не сме "Нощни жрици", колкото и да сме, както казах, обслужващ персонал!

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.01.05 11:52



за повечето работи съм 100% съгласен, ама обясни ми съображенията си за тези:
- казват, че деня и часа не им е удобен за интервю, алтернативните предложени също, не може ли другата седмица? ами ако са в командировка в друг град?
- обявяват, че могат да се срещнат с нас преди 9.00 или след 17.30, защото ВСЕ ПАК ходели на работа? Е, като не са доволни от настоящата си работа да я зарежат съвсем ли докато търсят нова? Че едно излизане за интервю отнема с пътя другите нормални забавяния около два-три часа (говоря за София). Че може ли през ден, през два да излизаш от работа за по два-три часа? Ми малко разбиране проявете, бе хора.

А как ще коментираш следния диалог между мен и твоя колежка:
- Можете ли да дойдете на интервю в четвъртък в 17 часа?
- За съжаление не мога. Има ли възможност за по-късен час или евентуално в петък?
- Ами господине, Вие си търсите работа, ако желаете ще намерите време
При това директно я отрязах и й казах, че ако аз си търся работа, то те си търсят човек, който да им я върши. Така че сме на едно дередже. И хич да не ми се отваря много-много, щото работа бол, ама хора дето да ти я свършат както трябва - малко.
Ей, такива работи. Не мога да разбера защо толкова често хората се правят на голяма работа като ти предлагат работа?

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: f(x)dx]  
АвторKoнcyлтaнт (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:57



Мисля, че това опира до човека и възпитанието и начина му на мислене и може би практика на компанията, за която работи. Аз не бих могла да си позволя да се държа по този начин - излагам и себе си и работодателя си.



Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: f(x)dx]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано05.01.05 12:17



"алтернативните" час и дата са съобразени оптимално с причината да не приемат първите предложени - болест, чужбина, командировка, лятото отпуски - случва се, разбираме, толерантни сме доколкото можем. Ако и след завръщането си обаче имате други планове за времето си, значи съвместни такива няма да градим с Вас.

за работното време - има обедна почивка - верно не е 3 часа, ама ако ще идваш от Горубляне, аз ли да те мисля за трафика? аз обедна почивка не ползвам когато имаме интервюта - е, не е през ден, през два - но който толкова активно се среща с мераклии работодатели и през ден и през два няма да яде...

за диалога: понякога НЯМА възможност за по-късен час или евентуално в петък, тъй като интервюто се прави от комисия от хора от различни офиси, събрани за целта. Което го обяснявам на кандидата. Да, нищо не оправдава тона и речника на въпросната ми колежка. Тук си прав. За работа - бол - не съвсем. Работа - бол - ама като обяви по стълбовете и на вестникарска хартия. А като сериозност и качество на предложенията .... м?

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: f(x)dx]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано05.01.05 12:17



Ами, на такава фирма си попаднал, бе!
Въпреки че, донякъде оправдавам и гражданката, с която си говорил - вярно, можело е и да не използва точно тия думи (ако ги е използвала точно тях) - ама и тя си има своите си ангажименти и, при положение, че и в петък ще е "на черешата", едва ли и предлагаш най-добрата алтернатива за нея самата - едва ли стои и тръпне в очакване точно с тебе да си уговори среща. Но пък - ако тя ти се е обадила "от днес за вчера", значи, че вината си е нейна. Пак казвам: всички сме хора и трябва да се държим човешки един към другиго, независимо от коя страна на телефона сме - няма нито незаменими HR-фирми, нито пък незаменими кандидати за работа...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Как се преценяват кандидатите за работа?нови [re: 747]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.01.05 12:38



ей това имах предвид - трябва да се държим човешки.
а не да се търси под вола теле за щяло и нещяло

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.