Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 28.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пенсиониране по болест  
АвторMarta (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 16:54



Мога ли да се пенсионирам по болест, ако имам частична загуба на слуха?



Тема Re: пенсиониране по болестнови [re: Marta]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано16.12.04 17:53



Осигурените лица имат право на пенсия за инвалидност, когато са загубили напълно или частично работоспособността си завинаги или за продължително време. Пенсия за инвалидност се определя на лица с 50 и над 50 на сто загубена работоспособност.

вие имате ли решение на ТЕЛК и какъв е процента на загубена работоспособност



Тема пенсиониране по болестнови [re: donna2]  
Авторman_ (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 01:10



az sym sys sy6tiq problem i me interesuva mnogo tova, uspqh da razu4a nqkoi ne6ta i se okaza 4e TELK 2 grupa 67%, trqbvalo sym da imam 1 godina trudov staj..... ama hubavo,ama ot kade da go vzema, kato do sega sym bil student?? Prosto ne se vyzva...???? AKo nqkoi znae ne6to neka pi6a
Blagodarq predvaritelno



Тема Re: пенсиониране по болестнови [re: Marta]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано09.02.05 10:33



само експертизата на ТЕЛК може да каже това.те определят процента загубена работоспособност,който от своя страна е критерий за определяне на това дали един човек има право на пенсия.Ако процента е над 50-човека има това право.Т.е.-всичко зависи какво мисли ТЕЛК по въпроса.



Тема Re: пенсиониране по болестнови [re: man_]  
Авторman1A (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 00:02



Здравейте, имам един много сериозен въпрос на който незнам как да получа отговор и незнам към кого да се обърна. Защото вече незам вече за кои път пореден ден ходя до пенсионното и от там не може да бъде дадена нужната информация и съм много разочарован от обслужването....направо съм възмутен от отнощението им към хората Дори вече незнам към кого да се обърна.... надявам се тук някой да ми помогне и ще съм Ви много благодарен!
Съвсем случайно видях тук един коментар относно пенсионираните по болест. Имам ТЕЛ издаден през 1996г, тогава съм бил ученик.Сега съм на 26 години и юни месец 2004 година се дипломира и до тогава съм бил студент. В ТЕЛКа ми гласи следното: Повод на експертизара (точка 8) пише "пенсиониране по социални индикации" и ми бе определено втора група инвалидност. Диагнизата ми е "Глухота- неврит на двата слухови нерва-средно тежка степен - 67%.
Въпроса ми е следния. имам ли право на някаква пенсия и какви са ми правата.....някой казват, че нямам никакви права, а други ми казават, че имам. Затова Ви моля да ме насочите и да ми кажете каде мога да го прочета или да ми го пратите и да мога да го изпринтирам и да отида и да си търся правата след като имам нещо черно на бяло.
Надявам се да получа отговор.
Благодаря Ви предварително!!



Тема Re: пенсиониране по болестнови [re: Marta]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 11:06



Здрасти глухарите!
Пише ви още една със същия проблем. На мен ми предстои явяване пред телк. Знам че процедурата е убийствена, но съм се заинатила. Ако искате да се свържем, за обмяна на опит и кураж.



Тема Re: пенсиониране по болестнови [re: и aз]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 10:00



Moje da se vidime az imam telk no ne bih se otkazal da porabota po vaprosa s pensoiniranto!
Ili s kakvoto moga 6te vi pomogna



Тема haideнови [re: x]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 18:35



Zdravei, ami daite nqkakva ideq de.... kade da se sre6tenem i da pogovorime?? Ako iskate mojeme da si razmenieme ICQ-ta ili kakvoto re6ite, bih se radval da moga da se zapoznaq s vas



Тема Re: haideнови [re: man]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 11:04



119676677




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.