Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 05.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: CЛЪHЦE]  
АвторHR (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 15:19



Дрън дрън

И какво му е на българското мислене?

Ако работодателят не е направил предварителна оценка на необходимостта от съответното обучение и аз, неговият служител, съм по-запозната и не желая да си губя времето с глупости? Пък и как да знам дали ставам по-конвертируема оттук насетне?

Разбира се, че трябва да има компенсация.

Щото ако няма - после има аз се праим, че работим, ти си мислиш, че ми плащаш

Къде е Маде ин БГ?






Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: Blake]  
АвторHP (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 15:22



Целувчци на извънземния по интелекта!





Тема Re: Да,нови [re: Blake]  
Автор keit (непознат )
Публикувано17.12.04 18:24



"От друга страна - докато в БГ има достатъчно мизерници, които са готови да работят за жълти стотинки, ще има и некоректни работодатели..."
Това просто ме разби като идея... Ако на пазара на труда в момента има Х свободни места със заплащане 200-300 лв и 0 работни места за 500 лева, трябва ли човек стои без работа и да чака 6-12-18- месеца за да се появи желаното скъпо платено място или трябва да започне някъде за да се прехранва някак в тези месеци докато чака.......
И после защо имало толкова безработни претенциозни хора, които не им се работи за жълти стотинки.
Абе смотана работа....



Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: shushon]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано17.12.04 19:18



Ирето е цитирала как е в нормалните бели държави.Интересно ми е пак Байганьовското извъртане.Ами не може ли да е извън работното време което е за сметка на работника.От къде на къде ще съм по конвертируем в последствие?Кой знае в какъв бранш ще работя след това?И дали това дето съм научил ще ми е от полза.Обикновенно и преди се правека подобни курсове в работно време като денят-дните се считаха за пълно работно време.В противен случай е нужен извънреден труд.
Ами ако се контузя на този курс - какво следва?Аз съм отишъл по мое желание на него и контузията ми не предоставя трудова злополука а вероятно битова.
Имал съм подобни наблюдения въпреки че курса беше точно по Охрана на труда-човека почити си преряза пръста при опит за изкуствено дишане на макет.
В случая с курса ще ми се налага да се прибирам и по късно или по рано да отивам злополука - да речем блъсне ме автомобил и предам Богу духа си кво следва.Работния ми ден е в определените от закона рамки а аз съм се шляел по улиците.
Курса следва да се организира в работоното време или да се признае и обяви извънреден труд.С оглед защитаване на работника.
Пък който както иска да прави.
Празната пушка веднъж гръмва - това знам от казармата.А после сума ти мастило и листи се изписват по няколко пъти нямам в пред вид статиите във вестниците.Докато работех в бившия завод загинаха 5 човека-за 10 години се пада по един на две години.Е не е от курсове за преквалификация.Не е никак смешно в случай че някой се опитва да си направи майтап с това.А на идване за работа преди започване на работния ден - се контузи един много добър мой приятел - счупена ябълка тазобедрена.Инвалидност.Няма да казвам що комисии бяха да се признае злопалуката като приравнена на трудова.И аз бая листи изписах въпреки че не съм пряк свидетел.

Което не става с кубатура става с обороти

Редактирано от млaдeжa* на 17.12.04 19:56.



Тема Re: Да,нови [re: keit]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.12.04 21:56



А защо не погледнеш нещата от другата страна?
Като има Х свободни работни места за 300 лева в продължение на 3 месеца примерно, а съответните работодатели не могат да намерят хора за тях, какво ще направят? Ще закрият фирмата ли? Би трябвало да кандисат и на 400-500 примерно... и така малко по малко нещата ще си дойдат на мястото...

А и по твоята логика като има Х работни места за по 300 лева, значи спокойно могат на тях да се назначат Х по 2 броя работника за по 150 лева - никой работодател няма да откаже подобна оферта предполагам, така за отрицателно време безработицата в България ще изчезне, но пък ще влезем в ЕС със средна работна заплата от 50 евро - жива далавера...
Иска ми се да се намери някой да ме убеди да се хвана на работа за 200 лева, при положение че транспорта за 1 месец + храната за обед са ми около толкова. А къде остана наема, сметките, облеклото и обувките, и останалата храна... не дай си боже и лекарства да потрябват...

Just a genius



Тема Младежо,нови [re: млaдeжa*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано17.12.04 23:03



точно това предложих - да потърсим фирма, която ще организира курса в работно време. Така и за работниците, и за нас ще бъде по-добре - хората няма да са уморени от работа и ще бъдат по-ефективни , а и курсът ще приключи по-бързо.
По-спокойно, нещата се оправят и без да влагаме в тях много емоции. Как пък все за лоши неща се сещаш...



Тема Re: Младежо,нови [re: nbb]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано18.12.04 18:28



Ми нямал съм хубави и за това.Говоря за трудовия ми стаж-в завода.Даже съм съкратил списъка на некролозите.
А картинката която съм виждал не може да се забрави цял живот - страхотна трагедия и жестока гледка.Айде да не цитирам, че е време за вечеря.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Да,нови [re: keit]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.12.04 13:26



В подкрепа на предишния ми постинг - ето и малко допълнително инфо (вярно не е официално, пък и здравословното хранене е пожелателно, но все пак):

Между 200 и 250 лв. на човек месечно излиза здравословното хранене, съобщи на симпозиум вчера доц. Светослав Ханджиев, шеф на сектора по диетология в Транспортната болница. Това е по цени на Женския пазар, но пак е непосилно за повечето хора, добави той.

Та кво каза за заплатите от 200-300 лева?

Just a genius



Тема Re: Курс за преквалификациянови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано19.12.04 13:43



Не не се заплаща извънреден труд ,виж в КТ кое е извънреден труд ,това ТВОЕТО е договор по чл.234 от КТ,записвате в договора по кое време ще се води курса /виж ал.2 т.2 на 234 от КТ /,страните разписват и договора има силата на закон между тях ,в случая клаузата за времето на обучението не противоречи на закона .



Тема Re: Друго питане -нови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано19.12.04 14:10



по втория въпрос би слездавало да звучи задължителна ли е писмената форма на договора по чл.234 от КТ ,а не задължително ли трябва да бъде скл. д-р за ппреквалификация
по своята природа тоя договор е вид граождански д-р

законът не предписва изрично форма от което следва ,че този д-р е неформален ,а писмената форма ще е само за доказване ,а не за неговата действителност ,от което значи ,че ако няма сключен писмен д-р той пак е действителен ,но все пак по мое мнение е добре да е облечен в писмен вид ,ако се налага да се доказват задълженията на страните ,модалитетите на д-ра с две думи внася се яснота в отношенията между страните




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.