Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 15.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за въпроса: Каква заплата получаваш?нови  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано09.12.04 21:05



за въпроса: Каква заплата получаваш?
Много ме дразни този въпрос. Никога не си позволявам да питам някого каква заплата получава. Мога да питам дали е доволен от работата, от заплащането, но нищо повече.
Понякога се чудя, как да реагирам на такъв въпрос?




Тема Re: за въпроса: Каква заплата получаваш?нови [re: shushon]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано09.12.04 21:19



редовния ми отговор в такъв случай: достатъчно



Тема Re: за въпроса: Каква заплата получаваш?нови [re: shushon]  
Автор BлaK (член)
Публикувано10.12.04 08:40



Vinagi li te drazni tozi vapros? Pri vsiaka situatsia?
Predstavi si slednata situatsia. Az i ti se poznavame otskoro. Ti si ima6 rabota. Re6il sam, 4e si mi neobhodima za izvar6vaneto na niakakva rabota. Estestveno, za tova moga da si pozvolia opredelena suma pari i za da pretsenia dali bih mogal da ti ia predloja, bih iskal da znam kakva ti e zaplatata v momenta.
Vtora situatsia. Ako sme kolegi ot edin i sa6ti bran6 bi me interesuvalo kakvo polu4ava6, za da znam kakva e situatsiata pri men. Estestveno zadavaiki ti tozi vapros 6te o4akvam podoben ot tvoia strana.
Mislia, 4e strogoto pazene v taina na zaplatite naliva voda v melnitsata na rabotodatelite!!
Izviniavai za latinitsata, no na neia pi6a dosta po-barzo.
Lek den



Тема Re: за въпроса: Каква заплата получаваш?нови [re: BлaK]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано10.12.04 10:56



Хм, ВлаК, и в двата случая не бих ти отговорила. В първия случай ако искаш да ми предложиш нещо предлагай - мой си е избора дали да се съглася или не. Или ме попитай срещу какво възнаграждение бих направила еди какво си. Ти сам ще си прецениш дали си струва, имайки предвид колко ти би могъл да си позволиш. Ами че аз може и да работя за 400 лв, но да съм решила че си струва да се преместя на друго място, само ако си намеря работа за 1000.
Във втората ситуация пак не бих ти отговорила. Бих те попитала ти колко получаваш и бих ти казала дали моята заплата е по-голяма или по-малка.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Това си е...нови [re: shushon]  
Автор БoEB ()
Публикувано10.12.04 11:48



чиста проба надничане в канчето на другия.
Според човека задал въпроса, зависи и отговора.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: за въпроса: Каква заплата получаваш?нови [re: BлaK]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано10.12.04 14:01



Мисля, че Ира доре ти е отговорила. С моите приятели и близки, говорим за това.
Но ние в случая говорим принципно, наистина този въпрос е ужасен .
При първата предложена от теб ситуация, най-добре е направо да кажещ, какво предлагаш, без да се интересуваш, колко получавам. Ако трябва ще се пазарим.
При втората можеш да ми кажеш, с каква цел ме питаш, а именно
"да си свериш часовника" и ще ти кажа разбира се, нали и аз трябва да си го сверя.

Дразни ме голото любопитство.




Тема А защонови [re: shushon]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано10.12.04 14:53



Защо да е ужасен този въпрос?
Аз лично никога не отказвам да отговоря и не виждам причина да се крие. Който иска - нека крие, но защо го прави?!



Тема Защотонови [re: Mиpa CM]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.04 14:58



обикновено се оказва, че този, който пита, получава по-голяма заплата от твоята и смята, че го лъжеш или че си глупак, ако работиш за толкова пари, колкото казваш.



Тема Отговор -нови [re: shushon]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.04 15:02



работя не за пари, а за удоволствие.



Тема Re: за въпроса: Каква заплата получаваш?нови [re: shushon]  
Авторltso (Нерегистриран)
Публикувано10.12.04 17:15



Странно ми е, че изобщо някой си позволява да задава подобен въпрос. Родителите ми дори не са ме питали колко ми е в момента заплатата, не че не бих им казал, просто не питат. Иначе не смятам, че някой го интересува колко ми плащат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.