Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 02.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за съветнови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 01:40



Имам към вас една малко странна молба: моля дайте ми съвет каква по-нататъшна квалификация да получа за да имам шансове за работа в България. В момента ситуацията е следната, бакалавър съм по психология, владея английски доста добре и се справям с компютъра на ниво потребител. Другата година ми приключва майчинството и имам още малко време да науча нещо повече, но какво да бъде то? Наистина малко смешен въпрос от възрастен човек, но тези които са го преживели знаят как е: в главата ми в момента само памперси се въртят




Тема Re: Моля за съветнови [re: Инa]  
Автор BлaK (член)
Публикувано02.12.04 08:44



Защо ми се струва, че си наясно с отговора!
И все пак, тай като съвети лесно се дават ето ти моя:
Повиши доколко условията и възможностите ти позволяват квалификацията си по английски и по компютрите!!



Тема Re: Моля за съветнови [re: Инa]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано02.12.04 09:10



Щом си добре с английския език и с компютрите, наистина е добре да ги доусъвършенстваш и търси по всякакви канали /обяви, познати..../подходяща работа.




Тема Re: Моля за съветнови [re: Инa]  
АвторCЛЪHЦE (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 12:19



Ина, моят съвет е да не разчиташ само на английския и компютрите...
Почти всеки работи с компютри, а английски сега се учи много...

Предлагам ти да отидеш на сайт-а на Нов български университет, УНСС или други такива и да видиш какви програми за квалификации предлагат...

Аз също съм в майчинство и въпреки че съм с две висши искам да изкарам и някакъв курс за нещо друго. Пък и ми е интересно..



Тема Re: Моля за съветнови [re: Инa]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано02.12.04 18:52



английския и компютъра не са кой знае какъв плюс - почти няма хора, които да не ги позлват достатъчно добре. Виж, според мен образованието ти е сравнително ниско(бакалавър), и опита. ЛИчно моето мнение е , че първо трябва да завършиш магистратура по психология, после евентуално и още някаква. А , разбира се, междувременно можеш да търсиш и работа. Но няма да е най - добрата. Пък и в крайна сметка - много зависи какво ти се работи. Ако си знаеш - напиши. Пък да видим:) Успех.

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: Моля за съветнови [re: Инa]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано02.12.04 20:11



Това, което си изброила, за нищо прилично не става. Сори Аргументите ги маркираха преди мен. За да имаш повече възможности, без да почваш нещо ново, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направи следното:
1. Вземи магистратура. Бакалаврите с лопата да ги ринеш у нас. А пък ако не си от СУ или НБУ, си съвсем за мустаците бакалавър.
2. Изкарай курс за английски и се яви на тойфел или друг подобен изпит. Ако си от СФ, ти препоръчвам курса в Британския съвет, забравих как се казваше техния сертификат.
3. Изкарай няколко компютърни курса и пак вземи сертификати. С оглед на специалността ти мисля, че е хубаво да имаш освен Offise XP (което означава не само Word и Excel, още и Power Point и Access), също така няколко графични програми (Adobe Photoshop, Corel Draw), и уебдизайн (минимум HTML, CSS и Javascript, което значи да владееш и някой уебредактор, например Dream Weaver)
4. Вземи шофьорска книжка.

Всичко това вече те прави много по-конвертируем специалист.

Ежели бога нет, кто же управляет жизнью человеческой и всем вообще распорядком на земле?


Тема Re: Моля за съветнови [re: Mesir Voland]  
Авторognena (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 21:14



"също така няколко графични програми (Adobe Photoshop, Corel Draw), и уебдизайн (минимум HTML, CSS и Javascript, което значи да владееш и някой уебредактор, например Dream Weaver) "

Това пък зашо й е нуvно? При условие, че жената е учила психология???!!!
Като бивш преподавател по компютърна грамотност препоръчвам горещо да не се захващат някои да учат уеб дизайн, които нямат намерение да се занимават с реклама.
Писнало ми е от секретарки/HR/маркетинг/счетоводители да си имат и идея да правят и/или поддържат сайт....До болка ми е познато как после други опират пешкира заради техните грешки!!!

Аз не уважавам дипломи и сертификати, получени от курс ?Научете Word за седмица". В моята фирма още при първото интервю разбирам кой какво ниво има на компютърна грамотност. Същата се придобива само със стоене пред компютъра и с четене и ровене в Интернет. И много желание и амбиция....



Тема Re: Моля за съвет [re: Инa]  
Авторlna (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 00:27



Само още един въпрос: важно ли е да имаш сертификати за всички умения, които имаш, най-вече за компютърна грамотност например. Аз такъв сертификат нямам, но мога да работя прилично, пък и на още мога да се науча на домашния компютър. Как по принцип се подбира персонал в момента - по документи или главно чрез тестове?



Тема Re: Моля за съветнови [re: lna]  
Авторognena (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 00:45



Ако наистина държиш да имаш сертификат за придобита компютърна грамостност е хубаво да изкараш професионален курс в агенция с добро име.
Това не е курс за Word, Excel за 1 седмица, със сигурност! Макар и повечето агенции точно такива курсове да предлагат.
Във всяка себеуважаваща се фирма при първо интервю се провеждат няколко теста, единия от които е за компютърна грамотност /писмен, без да сте пред компютър/.



Тема Re: Моля за съветнови [re: ognena]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано03.12.04 11:08



Ти отде знаеш, че няма способности да стане добър криейтър например? Мой приятел магистър психология сега е шеф на екип в рекламната дирекция на водеща фирма у нас. Защото се оказа, че има талант. Ама му се наложи в ход да научава разни неща. И именно в разговори с него установихме, че у психолозите има потенциал за работа с реклама и уебдизейн. Не у всички разбира се. подобно на това как преди 10-тина години, когато още нямаше толкова ХР професионалисти, се оказа, че у завършилите българска филология има хляб за тази професия. Всичко това при условие, разбира се, че имат способности у себе си. Сега се сетих и за брандмениджъра на българския клон на известна чужда компания - също психолог магистър. Аре да не ти обяснявам за мястото на психолозите изобщо в интегрираните маркетингови комуникации, щото много дълго ще стане. Вземи прочети малко по въпроса, щом ми даваш акъл на мен да чета. Ама бг контент по темата нЕма да намериш И съвсем не говоря за уебдизайн на ниво професионална поддръжка. Нали ти е ясно, че това например щях да й каза пиейчпи поне да разбере какво е
И откъде ти дойде на ум, че говоря за курсове тип "научи за една седмица"? Ако си обърнала внимание за курс и сертификат за език дадох като подходящ този на Британския съвет. Така че си направи извода какво имам предвид. Което, естествено, включва желанието, амбицията и бачкането пред монитора. А ти, ако не е тайна, в подобни седмични курсове ли преподаваше, че си толкова светната?

П.П. За девойката, която пита: Интегрираните маркетингови комуникации като професионално поле за психолози - е огромна тема. Ако те интересува, наистина ровни малко в нета, а не слушай приказките на даскалици по виндовс за секретарки. В приказката й има нещо рационално, но то е негативно представено - чрез премълчаването му. Имам предвид, че дума не обели срещу аксеса, ексела и пауърпойнта. Което иде да рече, че имаш полза да ги овладееш на много добро ниво, независимо в коя сфера смяташ да се реализираш. И не й се плаши за глупостите за уебдизайна. Съвсем не е сложно да постигнеш основите - иди в клуб ХТМЛ и уебдизайн, ще видиш. Казвам ти го защото можеш да откриеш някакви способности у себе си, а утре може да ти потрябва. Само че тогава няма да имаш време да се занимаваш.

Ежели бога нет, кто же управляет жизнью человеческой и всем вообще распорядком на земле?



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.