Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 03.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво значи "да имаш визия"?нови  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано26.11.04 08:16



Изключвам спретнат, чист и облечен в съответствие с работата, за която кандидатстваш.

И все пак... дали това е достатъчно, като се казва "да имаш визия"?

Или се очаква да си манекен?

Къде е границата? Какво очаква работодателят?

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго...


Тема Re: Какво значи "да имаш визия"? [re: oтвopeнa]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано26.11.04 09:00



За мен добра визия, не означава да си с манекенски размери и определен ръст. Добрата визия е добрия външен вид от гледна точка на подходящите дрехи, с подходящата прическа, грим и т.н. да имаш ид подходящ за съответното работно място. Но мисля, че работодателите понякога имат впредвид точно манекенските размери и наистина хубавата външност.

Добавям само, че под "визия". Думата идва от латински и означава - идея, представа и по-принцип се има впредвид, какви са идеите, вижданията на кандидата за работа, за бъдещето и т.н. Но, ми прави впечатление, че работодателите под "визия", имат впредвид външния вид и думичката се приема в друг смисъл. В обявите се пише "добра визия", но надали някой има впредвид - "добри идеи за работата, за бъдещето или добри представи".


Редактирано от shushon на 26.11.04 10:42.



Тема ааанови [re: oтвopeнa]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано26.11.04 09:41



да не би да става въпрос за другото значение на "визия" все пак

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: shushon]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано26.11.04 09:54



Чакайте малко, какъв е тоя буквализъм. Аз няма да се женя за вас (т.е. за служителите ми), нито ще си правим снимки заедно.

"Визията" е за работата, която ще извършва и за проблемите, които ще решава служителя. Другото са глупости, от сорта на вица за формуляр 75С.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: oтвopeнa]  
Автор Mилeн (ентусиаст)
Публикувано26.11.04 09:56



Що си мисля че все пак няма нищо общо с външния вид. Доколкото в работата съм се сблъсквал с тази дума, тя винаги е имала смисъл на виждане за бъдещото развитие, т. е. не само да се гледа текущия или следващия проект или това което ще правим в близките 6 месеца, а да имаме обща идея за нещата които трябва да се правят в близките 3-4 години да кажем ...
т. е. общата сратегия в развитието на фирмата, работата на отдела и т.н. бла-бла .... Отделен е въпросът че тази думичка си е класическо клише и аз никога не бих я упоребил ;о)



Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: oтвopeнa]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано26.11.04 09:59



Да имаш идея за бъдещето значи. План, програма....нещо такова

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: oтвopeнa]  
Автор БoEB ()
Публикувано26.11.04 11:05



Усмивчицата!

Всичко изброено от теб + положително излъчване. Не е необходимо да си манекен, за да работиш с хора(клиенти). Освен умението да се обличаш, гримираш и тнт, трябва да можеш и да предразполагаш.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: oтвopeнa]  
Автор Fever (®)
Публикувано27.11.04 12:24



Според мен визията е поведение, излъчване (оптимизъм, положителна енергия, умерено самочувствие), стилно облекло, умерен грим. Това са нещата, които създават първото впечатление за човека на интервюто, а после в работата трябва да се покажат и други качества.
Например сега следя конкурса на Слави "Аз пея в Ку-ку бенд" и виждам как някои се открояват пред други, точно заради визията си.



Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: Fever]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано29.11.04 10:06



Ако си на входа на фирмата - може би. Или манекен или нещо такова.
За всичко останало виж по-горе + написаното от Jungle79.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Какво значи "да имаш визия"?нови [re: .Luckie.]  
Автор Fever (®)
Публикувано29.11.04 10:46



Прочетох всички мнения преди да напиша моето, и то е извод от личен опит. За да имаш идеи и планове за бъдещето, трябва да имаш и подход за тяхното реализиране и да се придържаш към определено поведение. Според мен поведението е водещо за визията, защото то изразява както стил на работа, така и отношение към околните (персонал, клиенти). А външния вид е просто допълваща част за създаване на първи впечатления за човека.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.