Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 18.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тестове за работанови  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано24.11.04 12:21



бях на тест в една прилично голяма компания. напоследък става все по-модерно разни тестове да предхождат интервюто и да отсяват кандидатите. казаха: преводът е от най-голямо значение. супер! през последните 5 години работя в компания, където единственият официален език е английски и работата ми се наблюдава от голям брой светила от англоезичния свят. не съм имала проблеми нито с кореспонденцията, нито с докладите или презентациите.
та отидох на въпросния тест - превод от бълг. на английски, екселска табличка да се обработи и презентация за сглобяване. направих ги. признавам, в ексела имаше нещо, което не бях правила, но сравнително бързо се ориентриах. за презентацията времето беше недостатъчно, но там принципно винаги може да се пипне още нещо. преводът беше сравнително лесен и смея да твърдя, че не ме смути ни най-малко.

и вчера ми заявиха, че съм се издънила на превода, а той за тях бил най-важен!
ами че аз от гимназията насам все с английски си изкарвам хляба!

останах без думи. и още не мога да си го обясня.

бихте ли коментирали?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: тестове за работанови [re: yanita]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано24.11.04 13:36



Ами, дали е било на теста или не - издънила си се някъде. А те (ние) обикновено, все пак!, трябва да измислим някаква добра и относително неуборима причина, за да обосновем факта, че изборът се е спрял на друг кандидат. И най-често се измисля нещо "железно" и в повечето случаи - това е езикът. Но е явно пропуск на съответния Хъ Ръ, че не е съобразил на кого какво казва (значи не е добър в сферата си!)...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: тестове за работанови [re: yanita]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано24.11.04 18:28



Що ни им си ободиш по телефона "да изразиш възмущението си". Искай да си видиш въпросния превод или нещо от сорта, че не може да не си се справила..... Разбра ме какво имам впредвид. Явно е, че ХР, си е измил добре ръцете, но защо трябва по този унизителен за теб начин. Щом си сигурна, че си добре с езика и щом работиш с него, значи не би трябвало да има проблем. Можеш да имаш грешки, но да не си се справила, освен това всеки има различен начин на изказване и всеки превежда по различен начин.


Редактирано от shushon на 24.11.04 18:38.



Тема Re: тестове за работанови [re: yanita]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано24.11.04 18:31



А не допускаш ли възможността все пак да е имало някой с ПО_ДОБЪР превод от твоя????

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: тестове за работанови [re: jungle79]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано24.11.04 21:06



Извинявай, ама те са й казали, че се е ИЗДЪНИЛА, а не че е имало по-добър кандидат. Едно е да ти кажат, че си се представил добре, но недостатъчно, а друго-че си се издънил.



Тема Re: тестове за работа [re: yanita]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.11.04 21:45



да не си превеждала технически текст, дето не ти е ясно за какво става дума и да си ги плякала нещата буквално?



Тема Re: тестове за работанови [re: KaтИ.]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано25.11.04 09:22



това го казва тя. Аз не познавам ЧР, който изобщо да употребява тази дума в професионалния си речник. Сигурна съм , че най - вероятно са й казали: Има, кандидати, които се представиха по-добре от Вас. Както и да е . Не искам да споря. Омръзна ми пък на мен по цели дни да обяснявам на ВСЕ ВЕЛИКИ КАНДИДАТИ, защо сме се спряли на някой друг, а те да продължават да са на мнение, че няма как някой хем да е по-добър, хем да иска по-малко пари, хем да му е по-адекватно самочувствието. Възможно е да са й отговорили и точно по този начин, наистина. не мога да гадая. Допуснах възможността обаче все някъде, някой... да е по-добър в превода от нея.

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: тестове за работанови [re: jungle79]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано25.11.04 10:11



Аз много харесвам обяснението "Спряхме се на по-подходящ от Вас кандидат" + благодарността за времето и т.н..
А защо точно - има хиляди причини. Да речем че характера и(му) не пасва на характерите на хората от екипа, който ще работи. Няма връзка с професионалната квалфикация, но е много важно.

"Щастието, Санчо..."


Тема А харесва ли ти :нови [re: .Luckie.]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.11.04 12:44



" Не сте подходяща за тази позиция - много сте амбициозна и може да ми вземете мястото " ?



Тема Re: А харесва ли ти : [re: nbb]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано25.11.04 13:17



абе стига сте се бъзикали с "амбиция и желание за развитие"

знаете ли колко е гадно като всички кандидати искат работата с идеята, че утре-вдругиден ще се "развият" и ще работят друго(тоест ще мениджърстват същото)?

Аз търся човек да работиииии, да върши обявената работаааа, а не с единия крак в задълженията си, а с другия в "бъдещите си творчески планове"

Забележка: Този коментар се отнася само до половината кандидати за работа. Другата половина идват с думите "Интересува ме ръководна позиция при вас" (все пак мениджмънт са завършили хората, искат да управляват, къде ти ще се бъхтят на ниските изпълнителски нива)

It's all about asses - kicking or licking...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.