Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 26.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Има ли някой намерил си работа по обява...нови  
Автор new* (непозната)
Публикувано21.10.04 02:17



...от вестник или такава от Интернет? Много ми е интересно да разбера това. И каква работа сте си намерили, ако има такъв късметлия?



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: new*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.10.04 09:54



Аз - намерих си работа по обява в Интернет...
Що, къф е проблема според теб? Поне в нашата фирма май 90% от хората са дошли по подобни обяви - още повече тези обяви излизат само в Интернет, така че няма как да е другояче...

Just a genius



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: new*]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано21.10.04 12:23



Намирала съм си от вестник - рецепционистка в хотел. Но беше такава работа с такава заплата, на която хората /по свое желание/ се задържаха за една-две седмици, максимум месец....



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: new*]  
Автор koiato (TBB)
Публикувано21.10.04 12:33



И аз - по обява във вестник. Болшинството от колегите, постъпили след мен - също. Има няколко, които са били препоръчани от някой колега, т.е. без обява, но и те са си минали по процедурата: документи, интервю, второ, че и трето...
Имаше само един случай (говоря за период от три години) на връзки от типа "шуро-баджанащина", но човекът се задържа във фирмата само 3 месеца....



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: new*]  
АвторDianaD (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 14:50



Аз съм си намирала работа само по обяви от вестник. Първата беше в немска фондация и работих там 2 г., докато не я закриха. Втората е голяма международна компания, 100% чуждестранна инвестиция и не бих искала да й казвам името, тъй като всеки я знае. Прочетох обявата в "Труд", пратих документи по пощата и се явих на всички необходими тестове, интервюта и т.н. Това беше преди 9 години, започнах като секретарка. Още съм във фирмата, но преминах през няколко длъжности, завърших междувременно икономическо образование и вече ръководя отдел. Смятам, че всяка сериозна фирма си търси кадри чрез обяви и агенции, за да намери точните и подходящите хора. Ако назначиш "свой" човек, близък, роднина, приятел, и той не върши работа, трудно ще можеш да го уволниш и да му направиш забележка. В бизнеса връзки не вървят, върви упоритата и неуморна работа.



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: Blake]  
Автор new* (непозната)
Публикувано21.10.04 19:59



Ами тогава сигурно все аз съм попадала на такива измислени обяви по вестниците, пише едно, а като идеш - друго. Искат да знаеш 100 езика и да имаш 5 висши образования, а заплатата е 250 лв. Ей такива работи...



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: CondAmn]  
Автор new* (непозната)
Публикувано21.10.04 20:02



Ето за това става въпрос. Периодично се появяват обяви на една и съща фирма за едно и също раб. място. Ето един пример ми се върти сега в главата. От 5 години, колкото пъти отворя вестник и там чета обявата - БУТИК "БИЦИАНИ" търси млади продавачки!
Ей, така ли не си намериха една продавачка този бутик бе? Поработиш малко и те изритат или пък не ти плащат и сам напуснеш..., но като чета по-надолу, има и печеливши обяви май:)



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: koiato]  
Автор new* (непозната)
Публикувано21.10.04 20:04



Уф, много се радвам, много... Значи има шанс и да попаднеш на свястна обява.



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: DianaD]  
Автор new* (непозната)
Публикувано21.10.04 20:06



Много се радвам, че има и свестни обяви. Дано да стават все повече:)



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: new*]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано22.10.04 10:42



Просто чети и кандидатствай само по добрите обяви.
Да има ясно написани задължения, отговорности и предимства.
Най-простото определение за добра обява е максимално подробна информация.
Обяви като "Търсим .... Телефон ...." са крайно несериозни и обезсмислят кандидатстването за тях.Кандидатстването, така да се каже е на собствена отговорност.

"Щастието, Санчо..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.