Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 20.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вътрешни правила за работна заплатанови  
Автор nbb (весела)
Публикувано21.11.04 16:35



Прилага ли се такова нещо при вас ? Смятате ли, че по този начин се нарушава Кодекса на труда ?
Започнахме коментар по този въпрос в една друга тема, но продължавам да не съм съгласна с опонентите си, затова го пускам като нова тема.



Тема Re: Вътрешни правила за работна заплатанови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано21.11.04 17:47



да прилагат се ПРИ НАС има такова нещо но в тях няма нищо което да противоречи на КТ



Тема Re: Вътрешни правила за работна заплатанови [re: nbb]  
Автор Megan (драка)
Публикувано21.11.04 21:15



Ако говориш за Corporate Salary Policy, какъвто вероятно е случая, не виждам противоречието с Кодекса на Труда. Всяка компания е в правото си да определя ясни критерии и правила, по които ще определя заплатите на служителите, които работят за нея.
Ако е възможно противоречие, е ако говориш за случаите, в които фиксираните заплати в една компания падат под регламентираните от държавата минимални облагаеми прагове. Едва ли в този контекст е въпроса ти.



Тема Къде [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.11.04 08:28



тогава намери противоречие в това, което писах в другата тема ?



Тема Re: Къденови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.11.04 17:41



Вече ти намерих и ти ги написах с две думи тръгнала да орязва заплати при повременна система на труд , нещо което е недопустимо и противоречащо на КТ ,да си призная по-голяма простащина не бях срещала ,че си и нахална ,да и намеря къде ,боже ами толкова ти е мозъка да напишеш такова нещо .
Май не можеш да си намериш място от това ,че не си права , ами като си некомпетентна какво да те правя .



Тема Колкото и обидинови [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.11.04 22:17



да напишеш, няма да ме засегнеш, продължаваш да се измъкваш. Убеди ме, че си права.
Казах ти, че не орязвам заплати, а не начислявам, защото не са изпълнени показателите. Ти пак си знаеш своето.
Да не би по цял ден да си клатиш краката и затова да ти плащат, та толкова се засегна от написаното ?



Тема Re: Колкото и обидинови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.11.04 23:31



За разлика от теб аз разбирам от трудовото и осигурителното право , това е едно от правата с които се занимавам и за разлика от теб /която изпълнява сляпо и явно си няма никакво понятие от КТ и др. нормативни актове в тая област / зная много добре за какво става въпрос
Разбира се ,че ще се засегна от човек който нищо не разбира и ръси небивалици , има още много да учиш ,ако въобще научиш нещо!



Тема Виж ся....нови [re: nbb]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано23.11.04 00:48



...има едно нещо,дето се нарича "свобода на договарянето".Не е абсолютна,но я има.Можеш да договаряш всичко,което не противоречи на императивни разпоредби на закона.Според мен въпросът ти трябва да изглежда по друг начин-какви са границите на вътрешните правила за работната заплата,които законът е определил.Така ще е доста по-лесно и няма да се стига до ненужни спорове.



Тема Хайде да ти вляза в тонанови [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.11.04 08:15



А с правописа как смяташ, че се справяш, за да преценя колко се справяш с правото ?



Тема Re: Хайде да ти вляза в тонанови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано23.11.04 08:44



Човек като тебе,който няма какво да каже и явно е некъдърен ,което е явно от изказванията ти търси под вола теле . За мен разговора е приключил ,що се отнася до способностите ми други са ги оценили и то много отдавна .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.