Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 12.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вътрешни правила за работна заплата  
Автор nbb (весела)
Публикувано21.11.04 16:35



Прилага ли се такова нещо при вас ? Смятате ли, че по този начин се нарушава Кодекса на труда ?
Започнахме коментар по този въпрос в една друга тема, но продължавам да не съм съгласна с опонентите си, затова го пускам като нова тема.



Тема Re: Вътрешни правила за работна заплатанови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано21.11.04 17:47



да прилагат се ПРИ НАС има такова нещо но в тях няма нищо което да противоречи на КТ



Тема Re: Вътрешни правила за работна заплатанови [re: nbb]  
Автор Megan (драка)
Публикувано21.11.04 21:15



Ако говориш за Corporate Salary Policy, какъвто вероятно е случая, не виждам противоречието с Кодекса на Труда. Всяка компания е в правото си да определя ясни критерии и правила, по които ще определя заплатите на служителите, които работят за нея.
Ако е възможно противоречие, е ако говориш за случаите, в които фиксираните заплати в една компания падат под регламентираните от държавата минимални облагаеми прагове. Едва ли в този контекст е въпроса ти.



Тема Къденови [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.11.04 08:28



тогава намери противоречие в това, което писах в другата тема ?



Тема Re: Къденови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.11.04 17:41



Вече ти намерих и ти ги написах с две думи тръгнала да орязва заплати при повременна система на труд , нещо което е недопустимо и противоречащо на КТ ,да си призная по-голяма простащина не бях срещала ,че си и нахална ,да и намеря къде ,боже ами толкова ти е мозъка да напишеш такова нещо .
Май не можеш да си намериш място от това ,че не си права , ами като си некомпетентна какво да те правя .



Тема Колкото и обидинови [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.11.04 22:17



да напишеш, няма да ме засегнеш, продължаваш да се измъкваш. Убеди ме, че си права.
Казах ти, че не орязвам заплати, а не начислявам, защото не са изпълнени показателите. Ти пак си знаеш своето.
Да не би по цял ден да си клатиш краката и затова да ти плащат, та толкова се засегна от написаното ?



Тема Re: Колкото и обидинови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.11.04 23:31



За разлика от теб аз разбирам от трудовото и осигурителното право , това е едно от правата с които се занимавам и за разлика от теб /която изпълнява сляпо и явно си няма никакво понятие от КТ и др. нормативни актове в тая област / зная много добре за какво става въпрос
Разбира се ,че ще се засегна от човек който нищо не разбира и ръси небивалици , има още много да учиш ,ако въобще научиш нещо!



Тема Виж ся....нови [re: nbb]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано23.11.04 00:48



...има едно нещо,дето се нарича "свобода на договарянето".Не е абсолютна,но я има.Можеш да договаряш всичко,което не противоречи на императивни разпоредби на закона.Според мен въпросът ти трябва да изглежда по друг начин-какви са границите на вътрешните правила за работната заплата,които законът е определил.Така ще е доста по-лесно и няма да се стига до ненужни спорове.



Тема Хайде да ти вляза в тонанови [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.11.04 08:15



А с правописа как смяташ, че се справяш, за да преценя колко се справяш с правото ?



Тема Re: Хайде да ти вляза в тонанови [re: nbb]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано23.11.04 08:44



Човек като тебе,който няма какво да каже и явно е некъдърен ,което е явно от изказванията ти търси под вола теле . За мен разговора е приключил ,що се отнася до способностите ми други са ги оценили и то много отдавна .



Тема Re: Хайде да ти вляза в тонанови [re: donna2]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.11.04 08:57



Жива и здрава да си !



Тема Re: Вътрешни правила за работна заплатанови [re: nbb]  
АвторCЛЪHЦE (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 13:21



Да прилага се и при нас.
Но ние сме голям Холдинг....
Има си вътрешни правила за заплата, в зависимост от дружеството, позицията и т.н. си има граници от до....

Не противоречи на Кодекса на труда..
Дали ще си на долна или горна граница зависи от шефа ти...
На който не му харесва ... напуска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.