Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 18.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Работа - без Английски език- просто забравинови  
Автор advia (непознат )
Публикувано25.10.04 15:03



Здравейте

За да си намери човек работа е задължително да владее Английски език-иначе просто забравете.
Сега когато дори за хигиенистка се изисква владеене на Английски език, човек трябва сериозно да се захване с овладяването му.
Обаче възниква един сериозен въпрос--- Къде.
Има доста учебни центрове за чужди езици, но кой да изберем.
Сигурно доста хора са се слъсквали с този въпрос.
Дайте да помогнем на всички които се чудят каде да започнат да учат Английски език.

Благодаря на тези които ще се опитат да помогнат.



Тема Re: Работа - без Английски език- просто забравинови [re: advia]  
Автор Survivor (минаващ)
Публикувано25.10.04 15:10



Ако сте от София или Варна, по-добро място от Британския съвет няма. Поне върху него имам скорошни наблюдения. Преди време (ама много време) курсове имаше и във Фулбрайт, но скоро подочух, че били престанали. Ако някой има по-прясна и достоверна информация, нека да разкаже и за тях.
В Алианса (пак в София) курсовете също са качествени, но по мое мнение са доста разтеглени във времето.
Иначе за езиковите къщи не мога да кажа нищо.

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Работа - без Английски език- просто забравинови [re: advia]  
АвторДявoлчe (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 15:22



От работата имаме договори с "Космос" и "Престиж" - София.
Доволни сме, цените са на една трета от тези на Британския съвет.
Института за чуждестранни студенти мисля, че още функционира.



Тема Re: Работа - без Английски език- просто забравинови [re: advia]  
Автор Mилeн (член)
Публикувано25.10.04 16:45



На много места изискването за владеене на английски език си го слагат ей така по default без изобщо да им трябва и без някой да контролира това владеене на езика по какъвто и да е начин по време на интервюто.
Друг е въпросът, че "знанието на Английски" е много относително понятие...

Сещам се навремето една моя шефка търсеше човек с английски и немски и обясняваше, че кандидатът трябва да владее езиците на "ниво езикова гимназия".
Впоследствие на назначения човек така и не се наложи да ползва тези езици, с излкючение на 1-2 случаи когато се получаваха нек'ви факсове с разни цени на разни продукти, и който обаче да се разберат изобщо не бяха необходими знанията на тези езици

Редактирано от Mилeн на 25.10.04 16:52.



Тема Re: Работа - без Английски език- просто забравинови [re: advia]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано26.10.04 00:26



Това пък изобщо не е вярно.Доста народ познавам,които постъпиха на държавни работи или на такива в частни фирми без да знаят дума чужд език.Няма такова нещо.



Тема Re: Работа - без Английски език- просто забравинови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано26.10.04 14:01



Според мен това изискване за език се пише ей така, за да изпратят по-малко CV-та и да се уж улесни подбора. А и пишат "перфектно" владеене на, какво значи перфектно? Може би като майчин език или...? За мен ползването на език е нещо много относително. Дори и преводачите се специализират общо взето в някаква насока. Не всеки може да превежда "правна литература" например.




Тема в много фирми е необходимост, а не гола претенциянови [re: shushon]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано26.10.04 14:11



пиша "перфектно/отлично", за да се намеря хора поне с "добро" владеене на езика - защото кандидатите по принцип се изхвърлят - както би ги посъветвала предполагам - "пиши там че го знаеш, кандидатствай на всяка цена, пък квото стане" - не че е грешна тактика, но по-добре работодателят да се презастрахова, отколкото да пиша "добро работно ниво" и да кандидатства някой, който е учил английски в училище от 5 до 8 клас, но няма проблем, ще си го опресни бързо

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: в много фирми е необходимост, а не гола претенциянови [re: Xъни Бъни]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 14:32



Аз не познавам такъв, дето знае англиски перфектно. Даже и завършили английски гимназии, карали различни курсове и т.н. могат да вържат някакъв прост разговор от типа "Добър ден, аз съм Иван, аз съм Стоян, моята къща е червена на цвят и има две стаи" и т.н., но за нещо по-сериозно увисват. Иначе за да знаеш езика наистина много добре трябва да си живял и учил 5 години в Англия или USA, с един курс някъде по България не става. Освен това езикът трябва постоянно да го практикуваш, иначе се забравя.



Тема Re: в много фирми е необходимост, а не гола претенциянови [re: Жopo]  
АвторДявoлчe (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 14:40



Абе и си прав и не си.
Първо можеш да си живял и 5 и повече години в Англия или другаде и пак да не го знаеш така, че да ти върши работа за конкретните потребности.
Освен това съм била неколкократно свидетел как хора, които не са го опреснявали скоро просто блокират ако им потрябва и не могат да вържат две елементарни изречения или да разберат какво им говорят



Тема Re:нови [re: advia]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано26.10.04 19:43



Останала съм с впечатление, че няма чак такова значение в кой езиков център си /ходила съм на доста курсове - по няколко нива - четири езика/, а по-скоро кой преподава. Английски се преподава навсякъде, много от учителите са все още незавършили студенти по английска филология...Имам позната, която преподава, и която заявява, че няма да се занимава с "онези тъпанари", нямала да повтаря, ако искат, да си отварят ушите навремеп и подобни такива коментари, които ме отвратиха от нея.

Веднъж бях кандидатствала в една фирма за внос на оръжие. Дадоха ми да съчиня на англ. едно писмо, после ми дадоха за превод на български статия за някакъв нов модел пистолет. Обадиха ми се после, че са избрали мен и някакъв друг. Говорих после с шефа, но явно е решил, че такова момиченце като мен няма да се справи с работата ли, не знам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.