Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема HR в БТК - смях в залата!  
АвторAЛA (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 21:35



Чували ли сте за т.н. “програма за доброволно напускане”, чиято цел е да накара хората от БТК да напуснат доброволно срещу мизерно обещетение? Провалът на тази смехотворна програма е повече от явен. Провалът е толкова огромен, че набедената за директорка на “Човешки ресурси” в БТК, лично е инструктирала директорите на поделенията да изпращат писма до работниците и служителите, с които ги “молят”, да напуснат доброволно или в противен случай ще бъдат уволнени без мизерното обещетение. Случаите, когато на служителите и работниците на компанията цинично и с високомерен тон се казва, че ако искат да останат на работа в БТК, трябва за 1 месец да научат перфектно английски език са всекидневие. Такава била “фирмената политика”. Едва ли обаче изпълнителният директор на БТК е чувал за тази “фирмена политика”. Всеки от компанията може да потвърди, че директорката HR вече го е изнервила с глупостите си и провинциалните си изпълненията по набиране на членове на някаква асоциация, за безсмислените сбирки на която трябва да плаща БТК и вие драги абонати.
Всички се чудят и коментират поредната глупост, сътворена от “уникалната HR мениджър”, наречена гальовно от хората – “къдравата тиква”. Чужденците в БТК гледат учудено голямата простотия и скоро май ще бият шута на тази, която е сътворила “програмата”! В техните страни за такива изпълнения си отиват цели правителства. Изпълнителният директор на БТК категотрично отказва срещи с нея. Все пак той е почтен и коректен човек! Всички чужденци се подсмихват и също не изгарят от желание да имат нещо общо с това “нещо”! Май е ясно кой ще си ходи скоро! “Доброволно”!

А. П.




Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано27.10.04 22:57



да наскоро гж чух казаха ми че са получавали около 2000 лв обезщетение



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано28.10.04 03:38



Дано не се лъжа,но програмата,за която говориш осигуряваше на напускащите сума пари,дето се явява доста тлъста за стандарта в БГ.Не помня точно,но някаква бая ми ти и цифра беше...



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автор koiato (TBB)
Публикувано28.10.04 08:30



В отговор на:

директорката HR вече го е изнервила с глупостите си и провинциалните си изпълненията по набиране на членове на някаква асоциация, за безсмислените сбирки на която трябва да плаща БТК и вие драги абонати


...
Само за информация: някаквата асоциация е Българската Асоциация по Управление и Развитие на Човешките Ресурси (БАУРЧР), чийто председател на управителния съвет от декември миналата година е Евгения Георгиева, понастоящем заемаща длъжността Директор Човешки ресурси в БТК. А за безсмислените сбирки си плащат самите членове на асоциацията - освен членския внос, дължащ се всяка година, таксата за сбирките си е за тяхна сметка.
Да говориш за бикове и да бъдеш на арената не е едно и също...



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 11:14



"... “молят” да напуснат доброволно или в противен случай ще бъдат уволнени без мизерното обещетение..."

Не е смешно, а трагично! Трагично ще е, ако само научаването на английски език е условие за работата в БТК и издържат излишно многоброен нискоквалифициран персонал, за който абонатите трябва да плащат. Молят ви доброволно да си вземете обезщетението, а на Канарските острови молят ли ви да отидете на почивка?!?



Тема stiga ste pisali glupostiнови [re: AЛA]  
Авторbtk (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 17:28



obezshteniata sa ot 1500 lv do 22000 lv , pak razbrali nedorazbrali , a ot nova godina naistina shte ima obeshtenia , a poznai koito vzima 320 lv dali shte se navie za 5000 lv da napusne.



Тема Re: stiga ste pisali glupostiнови [re: btk]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано28.10.04 17:34



де да бях резбрала недоразбрала хората за които знам са с години трудов стаж в БТК ,а сумите около 2000 лв на всичкото отгоре директора на съответния клон радостно размахвал молбите за напускане из коридорите и обяснявал че ще се спправи

аз не работя в БТК това ми го разказаха хората

какво е това доброволно доброзолно напускане и нима синдикатите и ИТ спят




Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: koiato]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано28.10.04 18:24



хехе, за щастие имам удоволствието лично да познавам както голяма част от членовете на БАУРЧР, така и голяма част от УЧР екипа на БТК. Най - добре, преди да пускаш подобни коментари, разбери сам(а) за себе си дали гроздето е кисело наистина или просто е високо.

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!

Съвсем друг е случая с БУРЧР, таксата за членство и например "правото: им да "сертифицират":)))) Тва вече верно е смях в залата:)

Редактирано от jungle79 на 28.10.04 18:26.



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: jungle79]  
Автор koiato (TBB)
Публикувано29.10.04 11:23



Бих казала, че гроздето преди всичко е полезно и хранително !
Не можах да разбера къде видя коментар в постинга ми? Не ми се струва за уместно да коментирам празни приказки от сорта на "някаква асоциация" и "безсмислени сбирки". Ще ми се да вярвам, че са плод на липсата на информация и краткотраен афект. Ето защо започнах със "само за информация..."
Относно HR политиката на БТК: там пък съвсем не коментирам, защото единственото, което знам е от статиите във вестниците и в нета, лични впечатления - никакви. Единственият извод, който мога да си направя е, че задачата на HR екипа на БТК съвсем не е лека: едно от най-големите държавни предприятия да се преструктурира и да се въведе клиентски и пазарен подход при управлението... съвсем не мисля, че ще е лесно. Лесно е да се гледа от страни и да се критикува и дава акъл. За това и сентенцията: "Да говориш за бикове и да бъдеш на арената не е едно и също нещо"...
"Случая с БАУРЧР и таксата за членство" - разкажи и ние да се посмеем.



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: koiato]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано29.10.04 16:06



в този дух да вмъкна впечатленията на познат, правил одит в пловдивското БТК преди 2-3 години. Човека каза, че счетоводния отдел там бил от 77 души (или нещо от сорта, не си спомням конкретната цифра, ама беше 70 и нещо), и отивайки там, намира няколко човека само на работното си място - иначе около 50 човека по кафетата, кой от другите по работа, кой в отпуска, та така...

Just a genius



Тема По въпроса с...нови [re: AЛA]  
Автор БoEB ()
Публикувано29.10.04 17:37



обезщетенията : никак не са малко и въобще не е обидно, обидно е да чакаш след нова година да те испратят на борсата, ей тук вече е мизерно. Искат или не служителите, реформата стартира, а като всеки капиталист и БТК няма да задържи на работа хора със стаж над 15/20г. поради простата причина, че по този начин ще си спести огромни разходи от клас прослужено време, то и без това тия хора са останали в 50/60г на професионалното си развитие.

п.п. Адаптация, на работа ще останат хора със знания и умения, млади напористи. Според мен това никак не е лошо, да се даде шанс на младите.

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано29.10.04 18:40



Зависи от какъв ъгъл гледаш нещата. Както знаеш при продажбата на БТК, едно от условията визираше съкращенията, но когато служителите доброволно напускат това условие се заобикаля нали? Обещетението е размер на ...../за съжаление не се сещам колко заплати/, т.е. колкото си по-високо е в йерархията и заплатата е по-висока от което следва, че и обещетението ще расте. Средно един техник взима около 450 лв. поне толкова получава мой близък, който е със средно образование и работи там. Освен това имат право да получат допълнителна сума, като представят Бизнес план за стартиране на собствен бизнес, като за разлика то банките, след получаването на сумата, която ако не ме лъже паметта беше около 6 000 лв. БТК не се интересува дали идеята заложе в Бизнес плана, ще се реализира или не. Всичко това го знам от човек, който работи там и е в пенсионна възраст. За новите собственици на БТК, той е бреме, а парите, които му се предлагат са шанс да реализира малък частен бизнес, който той
отдавна плануваше.




Тема Re: По въпроса с...нови [re: БoEB]  
АвторAли бaбa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 15:10



Като ти гледам правописните грешки, съвсем не ме учудва и елементарната ти логика!
Става въпрос за правата на човека и ако искаш, дори за неговото достойнсто.

Случайно четох програмата и дори за слепец е ясно, че тя е пълна с правни противоречия и нарушава поне 2 закона! Няма да се учудя, ако започнат масови съдебни дела.
А за изоставането - това направо е смешно! Аз съм за младите и за тяхното развитие, но за младите професионалисти. Грешките се плащат, както и калпавия подбор на кадрите, както и побългареният HR.
Съкращения в БТК може би трябва да има, незнам, говоря по принцип, но и правенето на съкращения е наука и си има правила.
Жалко за хората върху които някой се учи да прави управление на HR !
За "щедрите" обещетения, питай тези, които ги получават - чух за около 10 - 11 месечни заплати.






Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автортpareдия (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 16:12



А аз а се чудя и мая къде пращат хората след като насерат фронта на Юмикор, Пирдоп.. барабар с подчинените им гъзолизци. Ой ой ой

какво ги чака в БТК !

сега всички мениджъри, които останат на работа отиват да учат в училището по мениджмънт към НБУ

Няма искам, не искам щото Георгиева бе преподавател там (единствената й диплома, дето има нещо общо с управлението. Иначе сме съветски възпитаници, ура ура ура)

Сетне,
понеже не харесва атмосферата по дефолт,
всички външни телефони с доставчици и партньори се затварят и само наш те хора имат линия.

И накрая, 5 000 долара на месец явно и са се сторили малко (да не забравим Фолсваген голфа и смяна на номера на мобилния всеки трети ден, заради сърдити и уморени от неграмотността екс колеги).. к во толко плащат в БТК ?

Има нещо дет се вика модус операнди
Коя тиква назначи тая тиква за ХР ?



Тема Re: По въпроса с...нови [re: БoEB]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано30.10.04 22:18



Специално за "разходи за клас и прослужено време" се говори, че ще бъдат премахнати, защото стимулират работодателите да наемат по-млади хора с цел да ги спестят.




Тема Koiato,нови [re: koiato]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.11.04 12:30



би ли написала нещо повече за БАУРЧР - в смисъл - предимство и недостатъци от членството в нея. Изчетох сайта, но друго е, когато човек има информация отвътре.



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
АвторБTKworker (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 15:31



Погледнете в клуб БТК от другата страна на нещата. Там я има същата тема, но тя отиде в друга посока.

А тоя АЛА се изказва супер неподготвен!!!



Тема Re: Koiato,нови [re: nbb]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано01.11.04 19:43



Защо не пуснеш нова тема направо? И аз чух положителни, ама май повечето отрицателни отзиви за съжаление.




Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: БTKworker]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано01.11.04 19:51



дай някакъв адрес нещо не го откривам тоя клуб /може и аз да съм недогледала нещо/ ще ми бъде интересно



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: donna2]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано02.11.04 09:41



Между другото - БТК си търсят специалист Човешки ресурси. Като гледам тука всеки само акъл дава - може да заповяда на манежа да го видим как ще се справи:) Ако му стиска. Щото теорията не винаги има нещо общо с практиката.

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: По въпроса с...нови [re: Aли бaбa]  
Автор БoEB ()
Публикувано02.11.04 10:59



Изглежда загледан в правописа сте пропуснали същноста!

Преди да стартира реформата в БТК се водят на работа 24 000 служители(дали е необходимо съкращение на персонала!?!).
От тях 70% са със стаж над 20г. и вземат 60/80 лв. на месец за прослужено време(класове).
70% от 24 000 = на 16 800 човека умножено по 60 лв. се получава "елементарната" сума от 1 008 000лв. Пресметнете сам за една година колко се получава и дали това не е достатъчно основателна причина.
Благодарение на хора като вас, които са чели програмата отгоре, отгоре ще има много разочаровани(това е първата програма насочена към хората, които по една или друга причина ще бъдат освободени от работа в РБ).
Обещетението е по таблица и варира от 10 до 18 брутни заплати - при всички случаи е за предпочитане от една година на борсата.
Бъдете здрав!

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: По въпроса с...нови [re: shushon]  
Автор БoEB ()
Публикувано02.11.04 11:08



Имаше такава дискусия в парламента, но за сега остават с тая разлика, че работодателя ще плаща само за стажа които имате в неговата фирма.

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: donna2]  
АвторБTKworker (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 12:21



Ето линк

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=8&Board=btk&Number=1942423729&page=0&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: БTKworker]  
Автор БoEB ()
Публикувано02.11.04 12:36



Извинявай за поправката, но така е по-лесно!





Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано27.11.04 15:04



да, аз поради тая причина съм сърдит на БТК.

spider4o мисли за международното положение,както и международното положение мисли за spider4o



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.