Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 02.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема По въпроса с...нови [re: AЛA]  
Автор БoEB ()
Публикувано29.10.04 17:37



обезщетенията : никак не са малко и въобще не е обидно, обидно е да чакаш след нова година да те испратят на борсата, ей тук вече е мизерно. Искат или не служителите, реформата стартира, а като всеки капиталист и БТК няма да задържи на работа хора със стаж над 15/20г. поради простата причина, че по този начин ще си спести огромни разходи от клас прослужено време, то и без това тия хора са останали в 50/60г на професионалното си развитие.

п.п. Адаптация, на работа ще останат хора със знания и умения, млади напористи. Според мен това никак не е лошо, да се даде шанс на младите.

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано29.10.04 18:40



Зависи от какъв ъгъл гледаш нещата. Както знаеш при продажбата на БТК, едно от условията визираше съкращенията, но когато служителите доброволно напускат това условие се заобикаля нали? Обещетението е размер на ...../за съжаление не се сещам колко заплати/, т.е. колкото си по-високо е в йерархията и заплатата е по-висока от което следва, че и обещетението ще расте. Средно един техник взима около 450 лв. поне толкова получава мой близък, който е със средно образование и работи там. Освен това имат право да получат допълнителна сума, като представят Бизнес план за стартиране на собствен бизнес, като за разлика то банките, след получаването на сумата, която ако не ме лъже паметта беше около 6 000 лв. БТК не се интересува дали идеята заложе в Бизнес плана, ще се реализира или не. Всичко това го знам от човек, който работи там и е в пенсионна възраст. За новите собственици на БТК, той е бреме, а парите, които му се предлагат са шанс да реализира малък частен бизнес, който той
отдавна плануваше.




Тема Re: По въпроса с...нови [re: БoEB]  
АвторAли бaбa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 15:10



Като ти гледам правописните грешки, съвсем не ме учудва и елементарната ти логика!
Става въпрос за правата на човека и ако искаш, дори за неговото достойнсто.

Случайно четох програмата и дори за слепец е ясно, че тя е пълна с правни противоречия и нарушава поне 2 закона! Няма да се учудя, ако започнат масови съдебни дела.
А за изоставането - това направо е смешно! Аз съм за младите и за тяхното развитие, но за младите професионалисти. Грешките се плащат, както и калпавия подбор на кадрите, както и побългареният HR.
Съкращения в БТК може би трябва да има, незнам, говоря по принцип, но и правенето на съкращения е наука и си има правила.
Жалко за хората върху които някой се учи да прави управление на HR !
За "щедрите" обещетения, питай тези, които ги получават - чух за около 10 - 11 месечни заплати.






Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
Автортpareдия (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 16:12



А аз а се чудя и мая къде пращат хората след като насерат фронта на Юмикор, Пирдоп.. барабар с подчинените им гъзолизци. Ой ой ой

какво ги чака в БТК !

сега всички мениджъри, които останат на работа отиват да учат в училището по мениджмънт към НБУ

Няма искам, не искам щото Георгиева бе преподавател там (единствената й диплома, дето има нещо общо с управлението. Иначе сме съветски възпитаници, ура ура ура)

Сетне,
понеже не харесва атмосферата по дефолт,
всички външни телефони с доставчици и партньори се затварят и само наш те хора имат линия.

И накрая, 5 000 долара на месец явно и са се сторили малко (да не забравим Фолсваген голфа и смяна на номера на мобилния всеки трети ден, заради сърдити и уморени от неграмотността екс колеги).. к во толко плащат в БТК ?

Има нещо дет се вика модус операнди
Коя тиква назначи тая тиква за ХР ?



Тема Re: По въпроса с...нови [re: БoEB]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано30.10.04 22:18



Специално за "разходи за клас и прослужено време" се говори, че ще бъдат премахнати, защото стимулират работодателите да наемат по-млади хора с цел да ги спестят.




Тема Koiato,нови [re: koiato]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.11.04 12:30



би ли написала нещо повече за БАУРЧР - в смисъл - предимство и недостатъци от членството в нея. Изчетох сайта, но друго е, когато човек има информация отвътре.



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: AЛA]  
АвторБTKworker (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 15:31



Погледнете в клуб БТК от другата страна на нещата. Там я има същата тема, но тя отиде в друга посока.

А тоя АЛА се изказва супер неподготвен!!!



Тема Re: Koiato,нови [re: nbb]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано01.11.04 19:43



Защо не пуснеш нова тема направо? И аз чух положителни, ама май повечето отрицателни отзиви за съжаление.




Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: БTKworker]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано01.11.04 19:51



дай някакъв адрес нещо не го откривам тоя клуб /може и аз да съм недогледала нещо/ ще ми бъде интересно



Тема Re: HR в БТК - смях в залата!нови [re: donna2]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано02.11.04 09:41



Между другото - БТК си търсят специалист Човешки ресурси. Като гледам тука всеки само акъл дава - може да заповяда на манежа да го видим как ще се справи:) Ако му стиска. Щото теорията не винаги има нещо общо с практиката.

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.