Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 18.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ти или Вие в малко по-друг аспектнови  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано26.10.04 14:29



Здравейте!
Имам нужда от съвет. Ситуацията е следната: Все още съм по майчинство, но кандидатствах за друга позиция в работата, тъй като използвах двете години, за да си повиша квалификацията. Сега съм каненена на събеседване. Човекът, който ще го проведе, ми беше колега и сме работили съвместно. Впоследствие се издигна в йерархията.
Въпросът ми е: Как да се обръщам към него? На Ти ми е неудобно, защото вече позицията му е друга. На Вие пак ми е неудобно, защото все пак сме работили заедно и се познаваме. Доста мислих и реших да изчакам да видя той как ще се обърне към мен, но искам да чуя и вашите мнения. Предварително ви благодаря!



Тема Аконови [re: KaтИ.]  
Автор nbb (весела)
Публикувано26.10.04 14:42



имаш познат там, попитай какви са порядките.
Всеки път, когато трябва да говоря с шефа изпитвам неудобство, защото той ми говори на Ти, а аз му говоря на Вие. Познаваме се от преди да започна работа и още първия път се чудех как да се обръщам. Бях решила на Ти, но докато чаках, установих, че всички му говорят на Вие, та и аз така.



Тема Re: Ако [re: nbb]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано26.10.04 14:51



Там е работата, че няма кого да попитам. И аз мисля, че ще е малко конфузно да се обръщам към него на Вие, а той към мен на Ти, затова толкова се чудя.



Тема Re: Аконови [re: KaтИ.]  
АвторДявoлчe (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 14:55



Аз така се обърнах веднъж към един такъв на Вие и той се пошегува, оглеждайки се наоколо - Аз тук друг не виждам и аз минах на Ти, мисля, че това е по-добрия вариант отколкото да почна на Ти и да не му хареса, а и щом те е поканил, мисля, че няма да е фатално. Успех



Тема Хи-хи,нови [re: Дявoлчe]  
Автор nbb (весела)
Публикувано26.10.04 15:26



подсети ме за един случай. Тъкмо бях започнала работа и на всички говорех на Вие. Обаждам се по телефона на един от шофьорите и му казвам да дойде да му дам един документ. Колегите се заливат от смях и се чудя какво става. Обясниха ми, че няма да дойде, защото ще се чуди кой друг да вземе, защото съм му говорела на Вие.



Тема Re: Ти или Вие в малко по-друг аспектнови [re: KaтИ.]  
Авторltso (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 17:42



Дръж се естествено, нормално е щом сте били колеги и си му говорила на "ти" да продължиш да му говориш по същия начин.



Тема Re: Ти или Вие в малко по-друг аспектнови [re: KaтИ.]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано26.10.04 22:02



Ако сте само двамата на "Ти" е по-добре, иначе можеш да изпаднеш в смешна ситуация. Ако са повече хора мисля, че на "Вие" е по-добре.




Тема Re: Ти или Вие в малко по-друг аспектнови [re: shushon]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано26.10.04 22:29



За ситуацията, ако има и други хора, ще говоря на Вие.Но ако сме само двамата се притеснявам. Защото Вие може да прозвучи сякаш не се познаваме и се дистанцирам. А Ти може да прозвучи сякаш фамилиарнича и искам да придобия предимство пред другите кандидати. Май наистина ще е най-добре да поздравя с Добър ден и да изчакам да видя той как ще се обърне кам мен.



Тема Re: Ти или Вие в малко по-друг аспектнови [re: KaтИ.]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано26.10.04 22:35



Вие все пак се познавате, имаш представа с какъв човек ще се срещнеш. Наистина май най-добре е да кажеш "Добър ден" и да видиш ответната реакция. Дано човека да не се е възгордял много и да е "забравил", че сте били колеги. Но определено мисля, че ще си говорите на "Ти".

Стискам палци за интервюто и после да се похвалиш какво е станало.




Тема Re: Ти или Вие в малко по-друг аспектнови [re: shushon]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано26.10.04 23:11



Благодаря ти! На всички останали - също. Непременно ще пиша за резултата и дано има с какво да се похваля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.