Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 09.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Интервюнови  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано20.10.04 13:30



Случвало ли ви се е да отидете на интервю за работа и интервюиращият умишлено да се държи агресивно и арогантно, непрекъснато ви провокира, прекъсва ви, и пр., най-вероятно, за да провери реакциите ви? Как реагирахте - запазихте спокойствие, или последвахте поговорката "каквото повикало, такова се обадило"? После не ви пукаше или е останало някакво чувство на досада у вас?



Тема Re: Интервюнови [re: CondAmn]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано20.10.04 19:59



Интересно интервюиращият дали е разделен с непробиваема преграда от потърпевшия интервюиран.И ако не дали има някаква степен по източни бойни изкуства.
Много просташки метод ако въобще съществува такъв.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Интервюнови [re: CondAmn]  
Автор koiato (TBB)
Публикувано21.10.04 08:13



На мен ми се е случвало. Много точно го описа, все едно сме ходили при един и същи човек на интервю. В началото за момент си помислих, че наистина ми проверява реакциите. Но като изходих от неговата гледна точка, си направих извода, че съвсем не е така.
Основното правило при воденето на интервюто е да предразположиш или ако щеш провокираш интервюирания да говори колкото е възможно повече. На някои хора не им трябва предразполагане - сами си вземат думата, че и даже трудно я пускат. Ако търся търговец или друга позиция с ораторски качества, хич и няма да се старая да предразполагам или провокирам, защото това е от първостепенно значение. Но за всяка друга длъжност, мое задължение е да го направя. В противен случай не съм си свършила добре работата.
Та извода, който си направих е, че или човекът вече твърдо си е избрал кандидат и от тук нататък отбива номера, като си чеше езика, или е абсолютния аматьор. И в двата случая на мен не ми пукаше



Тема Re: Интервюнови [re: CondAmn]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано21.10.04 08:30



Може да се държи агресивно и арогантно, по две причини едната за да провокира и да види отсрещната реакция или от простотия. Май втория вариант се среща по-често. Бях на такова интервю в една доста голяма фирма, но шефа който ме интервюираше беше от новобогаташите с невероятно самочувствие, нахакан, мислеше си, че стъпва по небето. Не се държах като него макар, че ми се искаше да го хвана за гушата и да му кажа какъв простак е. Но има ли смисъл?



Тема Re: Интервюнови [re: shushon]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано21.10.04 10:38



Въпросният беше шеф на HR-агенция, която търси човек за голяма международна фирма. Но фактът, че аз така или иначе не отговарях на три от изискванията, ме кара да мисля, че някои тестове и интервюта е провел, колкото да отчете брой кандидати пред фирмата, която му плаща. Да не говорим, че аз кандидатствах за една, а те ме викнаха за съвсем друга длъжност.

Иначе в Щатите е много разпространен методът с проверка на реакциите, например - в инвестиционна банка, докато тече интервю, работодателят кара кандидата да отвори прозореца, който предварително е закован...Естествено това няма общо с простотията и явната агресия.



Тема Re: Интервюнови [re: CondAmn]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано21.10.04 10:47



ще излезе нещо друго не се притеснявай, а и нали знаеш какви са HR-агенцийте в България.
И още нещо, страхотна картинка си си сложил под мнението. Поздравления!



Тема Re: Интервюнови [re: shushon]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано21.10.04 11:54



Аз съм момиче

Конната езда и конете са ми много любимо хоби. Това са drum horses или gypsy horses, срещат се в UK предимно, използват се за впряг във файтон. Към тежковозите се отнасят - здрави и масивни.

Не, не зная какви са този тип агенции, все още имам крехък опит в търсенето на работа, сега завършвам. А и в момента не търся нищо, наблегнала съм на оставащите изпити.



Тема Re: Интервюнови [re: CondAmn]  
Авторбивш тъpcaч (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 13:32



Да, бях на такова интервю в една агенция в двора на х-л Шератон, зад Президентството.
Служителката, ощастливена с малко власт от страна на фирмата-работодател се държеше в стил - "аз коля, аз беся тука". Оправданието е: нас това ще ни питат работодателите (макар тода няма нищо общо с работата, която ще се върши).
Въпроси :“Защо специалист като вас е спрял за толкова дълго време развитието си? Вие откровенни ли сте с мен? Каква минимална и максимална (?) заплата искате да получавате? Защо спряхте да работите, защото се оженихте ли? Мислите ли да се жените / омъжвате скоро? Правите ли семейно планиране и кога ще имате деца (?????).
Интонация - като на следовател на разпит. Наистина помислих че това е психо-тест и чакат реакция и се държах на ниво, ведро и усмихнато. Резултат - въпрос: Мислите ли че с тази усмивчица ще спечелите работното място? и т.н.
Жалко за фирмите-клиенти, според мен доста кадърен народ изтърват, разчитайки на субективната оценка на тази жена. Пък може и така да искат.
Абе остана ми един неприятен спомен като цяло. Ама това беше преди 3 години, наскоро не съм виждал обяви от тази фирма.



Тема Re: Интервюнови [re: CondAmn]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано21.10.04 13:41



Дерзай тогава! Успешно взимане на изпитите!




Тема Re: Интервюнови [re: бивш тъpcaч]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано21.10.04 14:58



При мен пък, когато разбра, че в момента не работя, само където не скочи да ми извие врата - при положение, че съм все още студентка. Иначе към психологическия тест, освен данни за семейното положение, трябва да се отбележи и хронично заболяване, ако има такова, както и кръвната група и резус-фактора.

Между другото, след кратко търсене от моя страна, открих, че този, който ме интервюираше, е....военен

И на мен ми остана някакъв горчив вкус в устата и макар и според тях да съм била имала потенциал да бъда много добър мениджър и да ми задържаха документите, не мисля, че бих отишла повторно при тях.

Ето част от философията им:

"Да не позволим на когото и да било да каже, че продуктите и услугите на ....... не са били най- доброто, съществуващо на пазара.

Да не позволим на когото и да било да каже, че ...... не е била коректна, приятелска и отзивчива."

Ама, че агресия лъха от тая философия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.