Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 13.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Ами....нови [re: new*]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано23.10.04 02:01



...на мен това в БГ не ми се е случвало.За чужбина съм си намирал работа по интернет на два пъти.За кратко,защото такива бяха условията на визата-за по половин година.Но за БГ...нямам представа.Не познавам такива хора,които да са си намирали по обява свястна работа.Свястна-разбираме да не работят по 12-13 часа и да получават повече,отколкото струва транспорта им до работата примерно.(защото знам и такива случаи)



Тема Re: Има ли някой намерил си работа по обява...нови [re: new*]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 14:49



[image] url [/image]



Тема Re: Ами....нови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторChamps Elysees (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 12:06



И аз искам някой да опровергае тезата ми, че в БГ работа в добра компания и на добра позиция по обява не се намира. Този механизъм просто не работи. Нека някой, започнал работа като HR, Маркетинг, Бизнес анализатор и т.н., и т.н позиции /каквито обяви иначе срещаме/ да се обади.
Аз лично не познавам такъв човек, а уверявам Ви, че обкръжението около мен са все високо образовани и квалифицирани хора. Самата аз (учила и преучила, с английски език, няколко специализации в чужбина), преминавам тестовете, интервютата - и до там. "Networking-a", а в БГ варианта "шуробадженащината" работят.



Тема причината може и да е друга...нови [re: Champs Elysees]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано19.11.04 12:39



Шуробадженащината в България е широка разпространена и това е факт неуспорим. Имаш добро образование, специализирала си и в чужбина....
Къде е пречката тогава? Може би не е образованието.
Да не би да не си облечена подходящо на интервюто или да им се струваш прекалено амбициозна, че скоро ще заемеш тяхното място............причини хиляди. Помисли и над това.




Тема Re: причината може и да е друга...нови [re: shushon]  
АвторChamps Elysees (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 13:01



Напротив, облеклото ми е напълно съобразено "с протокола" за такива случаи
Относно амбицийте - тук е противоречието. Да, имам амбиций, въпреки, че не харесвам тази дума. Но, амбиций в най-добрия смисъл, т.е. осъзната мотивация за развитие. Това и показвам на тези интервюта. Та нали самите компаний искат да им покажеш, че си човек, който не просто търси трудова заетост, а такъв, който желае да се развива... Затова са и съответните въпроси, които те задават.
Но, от друга страна, като че ли не им "стиска" да вземат такъв човек - наистина чувстват заплаха за собствените си позиции.
Е, тогава питам аз, защо демонстрират желание да привлекат най-добрите; обявяват съответните изисквания, а като се появи този кандидат...?!
Да, мисля постоянно, и затова задавам тези въпроси



Тема Re: Ами....нови [re: Champs Elysees]  
Автор c-mira (непознат)
Публикувано19.11.04 13:12



Аз мога да опровергая тезата ти - преди повече от 3 години започнах работа в HR отдел на голяма международна фирма без връзки - от дните на кариерата - и съм много доволна от работата си. За времето, през което съм тук съм имала шанса и възможността да се развия не само като знания и умения, но и като длъжност. Истината е, че при нас на пръсти се броят хората, които са започнали работа чрез връзки. Явно в България е много важно да попаднеш на фирма, в която има някакви принципи. Не са много, но ги има.



Тема Re: Ами....нови [re: c-mira]  
АвторChamps Elysees (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 15:45



Радва ме да го "чуя", т.е. прочета. Дано това да се превърне в масовия случай.
И сега след като си от другата страна, дано наистина работите на този принцип.



Тема Re: причината може и да е друга...нови [re: Champs Elysees]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 15:47



След като си филолог, поработи малко върху правописа си.



Тема Най-често срещаната...нови [re: new*]  
Автор БoEB ()
Публикувано19.11.04 16:47



грешка при обявите е следната:




Макар, че според работата и заплатата:





Но, за да си спасим работата, е необходимо:





А, всичко това, рефлектира върху нас като професионална деформация.







Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Ами....нови [re: Champs Elysees]  
Авторltso (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 17:32



Аз съм си намирал два пъти такава работа по Интернет и двата пъти на високи позиции, в добри фирми и с висока заплата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.