Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 08.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: .Luckie.]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.10.04 14:04



Сега - големите фирми наистина си дават време за подбор. Обикновено имат планиране на персонала и не почват да търсят, след като е спряла работата, а преди да почне. Затова личното ми мнение, че работа се търси дълго и бавно. Именно за да не работя какво да е в коя да е фирма. 1 месец е късмет, радвам се, че си успял.

Ами специално по този параграф бих се съгласил, но от друга страна аз нямам намерение да чакам половин година, за да си намеря ЕВЕНТУАЛНО работа в такава фирма... По-сериозните фирми предполагам могат да организират интервюта и докато събират документи (т.е. преди да е изтекъл срока), и някои го правят... Обикновено като отиде човек на интервю, има доста голяма вероятност сам да прецени най-малкото това, че няма да го вземат изобщо във фирмата (то си личи в повечето случаи)...

Всъщност месеците бяха 3, но последните 15 дни бях наистина безработен...

Едно последно разсъждение. Търсиш сериозна фирма, с хубаво заплащане и с добри перспективи за развитие. Защо я търсиш в безплатен сайт? Като искаш хубав часовник, къде го търсиш? В кварталното гаражно магазинче?


И тук си донякъде прав... само че (както вече за 18-ти път казвам) в магазина на Ролекс нямаше нито един часовник, който да харесам и да ми пасне на ръката... И естествено при това положение предпочетох да си взема не-Ролекс, щото не мога да стоя без часовник! Тва добро обяснение ли е? Освен това не мога да се съглася с твърдението, че безплатно=кофти (както сам споменамалко по-нагоре, не е добре да се обобщава)...

От друга страна, сам мога да преценя (поне в повечето случаи), дали в дадена фирма имам перспективи за развитие, а заплатата всички знаем че се договаря двустранно, и когато няма разбирателство си казваме довиждане... А и не съм от хората, които отиват да работят във фирмата Х само защото е лъскава, известна и престижна (и евентуално има перспективи за развитие) - обикновено в тези фирми заплащането е под всякаква критика, като се разчита, че работещите там трябва да се гордеят с факта, че са част от тази фирма... Много хубаво, само дето гордостта къща не храни... А примери за такива фирми - дал господ... В този дух - мога да работя и в по-малка (или по-малко известна) фирма, стига условията да ме устройват (между другото - сегашната ми фирма не бях я чувал изобщо, преди да ме поканят на интервю)...

Just a genius



Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Blake]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано21.10.04 17:51



По добре да спрем по темата.
В конкретния случай си прав, признах го и преди това, признавам го пак.
Аз се опитвах принципно да обясня случая. Да поговоря за планиране на кариера и т.н. Понеже форума е подходящ.
Но не мога да дам примери, без да съм питал конкретните хора за разрешение, така че спирам.

Някой ден на бира ще обясня подробно нещата. Предполагам ще те убедя. Или поне се надявам.

Хубава вечер.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Xъни Бъни]  
Автор advia (непознат )
Публикувано22.10.04 14:44



Здравейте

Много зависи от това дали искате да пуснете безплатна обява или не.
Според мен е хубаво да се пусне в специализирана преса свързана тясно със специалността.
Например в "Компютри" , може да проверите за повече информация в www.computers.bg
А така също може да потърсите и Интернет и други специализирани издания.
Дано да съм бил полезен с нещо.

Желая Ви успех.



Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Xъни Бъни]  
АвторlT (Нерегистриран)
Публикувано23.10.04 03:06



Аз съм печен АйТи и чета Капитал, Дневник, Стършел, Телескоп и няколко компютърни вестника, но както казва ** такива ги търсят а не търсят работа. Определено бих предпочел да наема хора които четат Капитал а не Труд, защото второто говори зле за качествата на човека - поне що се отнася до способности намиране на коректна информация и преценка. Иначе за търсене на не чак толкова печени АйТи-та ;-) бих прпоръчал вестник Компютри.



Тема като ИТ ще ти кажа нещонови [re: Xъни Бъни]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано24.10.04 17:37



ИТ-тата печатни медии не четем
всичко се намира из нета-
затова

itjobs.bg
или
jobs.bg/it - това е сектор само за ИТ обяви

The One You Love To Hate


Тема Re: като ИТ ще ти кажа нещонови [re: the_dude_78™]  
АвторЛинk (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 00:48



Аз съм печен АйТи и чета Капитал, Дневник, Стършел, Телескоп и няколко компютърни вестника, но както казва ** такива ги търсят а не търсят работа. Определено бих предпочел да наема хора които четат Капитал а не Труд, защото второто говори зле за качествата на човека - поне що се отнася до способности намиране на коректна информация и преценка. Иначе за търсене на не чак толкова печени АйТи-та ;-) бих прпоръчал вестник Компютри.

Недотам "печените" ИТ-та с дълъг стаж пък четем само в.Капитал в събота и преса с абонамент от чужбина.

Имам наблюдения върху сайтовете като jobs.bg, jobtiger.bg & itjobs.bg. Залагам 90% само на първия сайт, към втория се отнасям с "особенно мнение", третия е за боклука. Като се присетя кой стои зад itjobs и не мога да спра да се смея.
Ако има фирмата уеб сайт - аз съм за обява в сайта+капитал кариери.
Туй горното изложение е от опит в ИТ сферата от бая години, още преди настъпването на 21 век




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.