Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 09.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Благодарянови [re: Xъни Бъни]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано20.10.04 09:55



на всички ви, мили хора

потвърдихте моите наблюдения... лошото е, че при нас не става въпрос за реклама в пресата чрез обявите, а за най-обикновен закостенял консерватизъм

освен споменатите сайтове за пълнота на изложението да добавим и специализирания www.bulwork.com, от който чувам има много доволни, макар и аз лично да не съм го ползвала още...

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Благодарянови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.10.04 10:02



хех, "доволни" не е точната дума (поне в моя случай) - в началото на годината като си търсех нова работа, попаднах и при Булуърк - попълвах секаквите им там измислени работи, и "в понеделник ще ви пратим на интервю"... хубуу, ама минаха 1-2 седмици, никой не се обажда, а аз самосиндикално ходих на поне 5-6 интервюта, и съответно си намерих работа (даже можех да почна на 2 места, т.е. имах избор)... Иначе въпросните Булуърк не са се обадили и до ден днешен, поне да ме питат дали съм жив още... ако чаках на тях, досега да съм гушнал букета от глад :)

Just a genius



Тема хаханови [re: Blake]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано20.10.04 10:10



готино казано

не се смея на вероятността да умреш от глад де

още едно-две мнения като твоето и май така и няма да ги ползвам

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Xъни Бъни]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 11:05



Като са предубедени, договорете с издателство на специализираната ИТ литература такава печатна брошурка с ваша обява. Друго - печатна обява -брошура по комп. магазини. Все пак зависи какво ниво ИТ специалисти търсите, с опит или не. Ако става въпрос за такива без опит, но с амбиции, те четат дори художествена литаратура фентъзи, Т. Пратчет. Квалифицираните ИТ нямат време да четат и не може подходът да е консервативен.



Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Xъни Бъни]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 14:15



Каква ти е представата за "ИТ специалист"? Наистина добрите ИТ специалисти не си търсят работа по обява - обикновено фирмата, която търси такъв специалист се свързва директно със тях (т.е. на базата на лични контакти - някой препоръчва някого и т.н...)
Ако търсиш средно добър специалист- Интернет + Капитал са си идеален вариант...
Ако търсиш съвсем начинаещи - всеки интернет сайт и всеки измислен вестник ще ти свърши работа :) Но за тази категория най-практично си остава разлепянето на обяви в университетите, където се преподават тези специалности.



Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Blake]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано20.10.04 16:43



Ще трябва да поспорим за jobtiger.

По принцип не са хубави крайните мнения, особено включващи категоризации: "Сайтове като...", "Всички мъже...", "Българска работа..."
Не е сериозно просто.

Едно на ръка, че нещата се променят постоянно, хубаво е да се гледа, да се сравнява. Мога да дам и примери, естествено, както и статистики. Това работя, да ги имам, а го правя от достатъчно дълго време.

Другото е, че jobtiger никога не е бил "сайтове като". Но тук, както казахме, съм пристрастен, така че няма да се разпростирам.

Та не приемам това твърдение. Доста сериозни фирми се отказаха от други начини (и места) за търсене на ИТ специалисти.
От друга страна, за jobtiger поне не може да се каже и не е казвано, че е имал и 1 фалшифа обява или от несериозна фирма. Това също би трябвало да означава нещо.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: .Luckie.]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.10.04 18:09



Не се обиждай, говоря самата истина... Просто за периода, когато си търсих работа, мога да дам (приблизително) следните данни (брой обяви за позиция, която тръсех) - над 100 в jobs.bg/it, около 20-30 в itjobs.bg, и (както вече споменах) 2 в jobtiger.bg... Мисля сам можеш да си направиш изводите...

Иначе не мога да отрека, че през този период имаше доста обяви в jobtiger.bg, но просто не бяха ИТ (или поне не това, което търся)... А пък не е като да не е имало предлаган на работа, погледни бройките от другите 2 посочени сайта...

За истинност на обявите нищо не мога да кажа... май имам таланта да оценявам коя обява не е "истинска" и да я пропусна... (е, имаше 1 издънка де)

Just a genius



Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Blake]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано20.10.04 18:19



Не бе, споко, не се засягам.
Просто ми се ще да сме обективни. "Работата, която търся" е събективно.
А статистиките показват приблизително равни резултати. Не включвам jobs.bg, понеже е безплатен. Това е.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: .Luckie.]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.10.04 10:21



добре де, ще бъде максимално обективен, надявам се да ти помогна в анализа...

"Работата, която търся" е уеб девелопър (с всичките възможни варианти, които могат да се срещнат - уеб дизайнер, интернет програмист и прочее - само че поради някои специфики на професията, тези позиции могат да означават съвсем различни неща)...
Да се върнем на статистиките - поне за мен отношението 100:20:2 ама хич не говори за равни резултати. Ето и малко допълнителна информация:
В периода, в който си търсех работа, съм подал документи в около 20 фирми, и съответно съм ходил на интервюта в десетина. От тези десетина всичките интервюта бяха във фирми, пуснали обява в jobs.bg, с изключение на едно - от itjobs.bg. Както вече споменах в един по-преден постинг, имах възможност на избор да започна на 2 места, като и двете бяха от обяви в jobs.bg. Иначе имаше няколко смешни интервюта, където само ми загубиха времето (на едното място само дето не се засмях с глас, когато обявиха заплата от 250 лева (с тенденция да стане 300 в бъдеще) за позицията Senior web developer (в хипер-ултра-голямата-работа-българо-американска-фирма) - ша ма прощават, ама ми се струва, че като продавач в магазин мога да си докарам повече пари; на другото място (в Булуърк) си беше също загуба на време, щото и досега не са се обадили :); На по-голяма част от останалите интервюта явно не ми харесаха претенциите за заплащането (по мое мнение)...
Специално за itjobs.bg имам следното впечатление - там обяви пускат предимно "по-големи" фирми, и съответно сроковете на обявата са около месец, че и повече, през което време всеки що-годе добър специалист може да си намери друга работа, вместо да чака евентуално да го извикат на интервю. Наистина, обадиха ми се от 2 фирми от itjobs.bg, ама вече беше късно :) (а и както разбрах в последствие, едната хич не е стока, за другата - не знам)

Това е обективната информация от мен, надявам се да ти е от полза. Не знам дали забеляза, ама jobtiger.bg изобщо не беше включен никъде в текста по-нагоре - нито с добро, нито с лошо - просто щото не беше участник в цялата ми кампания по търсене на работа...

А, друго, което се сетих - интересно ми е какво включваш в термина "ИТ специалист"? Щото за мене това е човек, занимаващ се предимно с програмиране/хардуер/софтуер, и не мога да приема (например), че търговец в ИТ фирма е ИТ специалист; това се отнася и за други подобни професии (ни най малко не искам да обидя хората, които ги практикуват, но ми се струва, че в БГ има тенденция "ИТ специалист" да се слага като етикет на всеки, който по един или друг начин използва компютър в работата си)...

Just a genius



Тема Re: Обяви за ИТ специалисти в пресатанови [re: Blake]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано21.10.04 10:38



Разбирам те и съм съгласен с теб, доколкото това е бил твоя случай. Със сигурност е било така - нямам причини да се съмнявам.

За мен обективността обаче почива на статиските за по-дълги от 1 месец периоди, на тенденциите в тези статистики, колко са устойчиви тези тенденции и т.н...

Какво разбитам под ИТ - ами същото. Все пак и другите (да речем търговците) често влизат в тези категории. Е, чак всеки с компютър е малко прекалено... :)

Сега - големите фирми наистина си дават време за подбор. Обикновено имат планиране на персонала и не почват да търсят, след като е спряла работата, а преди да почне. Затова личното ми мнение, че работа се търси дълго и бавно. Именно за да не работя какво да е в коя да е фирма. 1 месец е късмет, радвам се, че си успял.

Едно последно разсъждение. Търсиш сериозна фирма, с хубаво заплащане и с добри перспективи за развитие. Защо я търсиш в безплатен сайт? Като искаш хубав часовник, къде го търсиш? В кварталното гаражно магазинче?

Има значение и обявата, но това си е за отделна тема (а и е съвсем офф топик за случая, който обсъждаме). Има хубава и лоша обява за работа. Каквато е обявата, такава е и фирмата, най-вероятно. Вероятността да си купиш хубава стока, завита в кафява амбалажна хартия е минимална.

Такива едни сутрешни разсъждения...

"Щастието, Санчо..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.