Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 27.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ТИ или ВИЕ на шефанови  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано18.10.04 10:13



Как се обръщате към шефа, на ТИ или ВИЕ? Как е по-редно според вас?
Трябва ли да сте в близки отношения с шефа или след приключване на раб. ден отношенията ви приключват?

Редактирано от shushon на 18.10.04 13:17.



Тема Re: ти ли вие на шефанови [re: shushon]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано18.10.04 10:56



Обръщението е проблем на фирмена политика.
А пиенето след работа - на лични взаимоотношения.
Да не ги бъркаме.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: ТИ или ВИЕ на шефанови [re: shushon]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано18.10.04 15:17



Приемаме, че шефът си е на висока позиция, изпълнителен директор примерно, според мен е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО винаги когато има външни лица - било бизнес партньори или колеги да се обръщаме на "Вие", иначе се създава грозно впечатление за лежерност и липса на бизнес климат.

Когато сме насаме и работим върху нещо само двамата, тогава аз лично си минавам на "Ти". А за извън работа и на маса - щом има "на маса", значи 100% сте си на "Ти" нали така?

It's all about asses - kicking or licking...

Редактирано от Xъни Бъни на 18.10.04 18:33.



Тема ВИЕ,нови [re: shushon]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.10.04 15:50



трябва да се знае кой командва парада.
За мене лично е много трудно да се обръщам по друг начин, тъй като дълго време съм работила в академични среди и там се говори на " Вие ". Не може да ми се обърне езика и това е.



Тема Re: ТИ или ВИЕ на шефа [re: shushon]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано18.10.04 15:58



Ами колектива, в който работя, е малък. Освен това никога досега не е била поставяна дистанция и си говорим на ти. Да не говорим, че шефове са ми ставали хора, които са ми били колеги и не може да ми се обърне езика да им говоря на вие. Но пред външни хора дистанцията трябва да се спазва, определено.



Тема Re: ТИ или ВИЕ на шефанови [re: shushon]  
АвторDessy (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 17:08



Spored men na VIE, no tova vaji i s obratna sila. ako shefa se obryshta kym horata si na Ti zna4i i te kym nego taka...



Тема Re: ВИЕ,нови [re: nbb]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано18.10.04 18:17



И аз съм така не може да ми се обърна езика. Питам, защото мой близък работи във фирмата, където шефовете и собственици на фирма са двама. На единя всички говорят на ТИ, а на другия на ВИЕ. Той пък още от самото начало се обръща и към двамата на ВИЕ.



Тема Re: ТИ или ВИЕ на шефанови [re: Dessy]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано18.10.04 21:17



Въпрос на уважение не толкоз на дистанция.Тя последната си я има още с подписването на трудовия договор.С него се премахват близките взаимоотношения.От което следва обръщение ВИЕ ако ще шефа да ти е брат.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: ТИ или ВИЕ на шефанови [re: млaдeжa*]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано19.10.04 10:16



Зависи от правилата във фирмата.
При нас е наложено ТИ, даже и към най-големите шефове.
А сме сериозна организация...

"Щастието, Санчо..."


Тема Категорично: на "ти"нови [re: shushon]  
АвторMиcля, чe нe cи пpaв (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 08:58



и на малко име. Включително и пред външни лица. Такава е политиката и в европейските фирми, поне в тези, които са ми познати. Тук някои смахльовци все още си мислят, е могат да се обръщат към подчинените си с "миличко" и подобни, а те към тях - само с г-н еди кой си и на "вие". Това е тъпо. Шефът си върши шефската работа така както и аз си върша моята. Неравенството е административно и нищо повече. Извън работата - да, можеш да си пиеш с шефа, но не на четири очи, даже е редно да има организирани такива напивания и тези неща се правят. Сплотяват и елиминират дистанцията. Имах един шеф, който и вода не пиеше самичък, щото трябваше все някой да го обслужи. В една уважаваща себе си компания не може да има такива изкуствени "равнища". Няма "кой командва парада", офисите се правят така, че шефското място по нищо не си личи къде е. Така и трябва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.