Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 09.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво трябва да съдържа мотивационното писмо?нови  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано14.10.04 10:39



Провокира ме

.
Какво според вас трябва да съдържа мотивационното писмо? И какво е добре да избягваме да пишем? Вярвам, че това ще е полезно и интересно за всички, които ще кандидатстват за работа.



Тема Re: Какво трябва да съдържа мотивационното писмо?нови [re: KaтИ.]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано14.10.04 17:12



Мога да ти изпратя някокло примерни образци на имейла, ако искаш.



Тема Какво се пропуска!нови [re: KaтИ.]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано14.10.04 17:22



Това което рядко се споменава, а е много полезно според мен, е в мотивационното писмо да напишеш какви контакти си създал с течение на опита си (с външни организации, бизнес партньори, доставчици и т.н.). Защото когато една компания търси хора с опит, под опит тя има предвид създадените връзки и взаимоотношетия в една или друга бизнес сфера. А не толкова опит в извършването на конкретната дейност, защото последното може да се окаже и затрудняващ фактор (неудобни стари навици и пренасяне на работни принципи от предното място....)

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Ами ако няма такова..нови [re: Xъни Бъни]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано14.10.04 18:45



предполага се че четеца на автобиографията е човек с наистина Голям опит.Ами като напиша какво съм правил и на какви длъжности съм бил би било най логично да си направи съответните изводи за взаимоотношенията ми изградени във връзка с конкретната ми работа.Не иде реч за нещо съвсем екзотично като професия и длъжност.
Или примерно в събеседване кажа че ползвам интернет.Смятам че е напълно излишно да се пише че имам компютърна грамотност.
Въобще нещата опират до този който чете.Според мен човека с опит от едната автобиография може да си направи съответните изводи със уговорките споменати по горе.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Какво трябва да съдържа мотивационното писмо?нови [re: shushon]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано15.10.04 01:23



Защо не ги постнеш тук, така поне ще можем всички да ги копираме и току-виж, твоето мотивационно писмо се превърнало в стандартна бланка за кандидатстване



Тема Re: Какво трябва да съдържа мотивационното писмо?нови [re: Дeмoн]  
Автор obelix (дуракоустойчив)
Публикувано15.10.04 11:36



Ако си напишеш мотивационното писмо на "бланка" и просто смениш името на фирмата за която кандидатстваш, по-добре не го пращай - няма много сми.

Истина! Справедливост! Свобода!
И твърдо сварено яйце!


Тема Не е така,нови [re: млaдeжa*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.04 12:34



може да ползваш Интернет, а да не можеш да направиш и най-простата таблица в Excel. Може да си работил много неща, но да си тумрук и да не си изградил никакви взаимоотношения. Всичко е много относително.
Понякога дори и след като си се срещнал с човека, може да не си изградил вярна представа за него, а какво остава от прочит на документи.



Тема Re: Не е така, [re: nbb]  
Автор Dars ()
Публикувано15.10.04 14:09



привет на всички!
да се включа и аз в темата!
преди време някъде четох, че ако обявата е на англ ./примерно/, трябва исканите документи /CV и мотивац.писмо/ също да са на англ.!

какво мислите за това?
допускам, че са го написали на англ, за да проверят дали потенциалните кандидати ще разберат какво пише и така да отсеят част от тях, но да им пращам аз мотивационно писмо на англ. ми се вижда малко пресилено!
става дума за инженерна длъжност, не за секретарка или специалист по външна търговия!



Тема Защонови [re: Dars]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.04 14:54



не попиташ, не са ли дали телефон за връзка ?
Кандидатствах за длъжност " Връзки с клиенти " и смятах, че не би трябвало документите да са на английски, но се оказа, че точно така ги искат. Въпреки че едва ли с клиентите се общува на този език.



Тема Re: Не е така, [re: Dars]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано15.10.04 14:58



Правилно са ти казали. Именно затова се пуска на английски/немски/френски/какъв да е - за да си пуснеш и ти документите на същия език.
Ако човека, който прави подбора не е българин? Как да се справи с твоите документи?
И какво като си инженер? Ако работиш с английско говорящи чужденци, нали трябва да можеш да общуваш? Даже ти трябва повече, отколкото на секретарката.

"Щастието, Санчо..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.