Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 15.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема след интервютонови  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано14.10.04 12:14



имам принципен въпрос по отношение на процедурата след интервю за работа:
много често интервюто завършва с обещание за задължителен feed back - от компанията се ангажират да се свържат с всеки кандидат, независимо дали е одобрен за дадена позиция. при положение, че в продължение на 4-6 или повече седмици тази връзка не е осъществена, редно ли е кандидатът да потърси информация или това би се изтълкувало зле?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: след интервютонови [re: yanita]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано14.10.04 12:43



Ами естествено, че е редно. В пазара на труда кандидата и фирмата са равноправни. Още повече, че на интервюто най-вероятно се е казало и нещо от сорта на "Ако имате въпроси, звъннете спокойно, за да ги зададете..."

Друг е въпроса колко дълго траят процедурите между 1 и 2 интервю. Много зависи от компанията и позицията. При повечето случаи обаче 5-6 седмици са много. Би трябвало кандидатът да е предупреден за такъв срок...

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: след интервютонови [re: .Luckie.]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано14.10.04 13:14



веднъж ми се случи при такова позвъняване от моя страна да ми кажат, че всъщност са ми изпратили официално писмо с мотивите да ми откажат исканата позиция, а на въпроса ми защо такова не е получено отговориха, че вероятно не съм посочила валиден адрес. и това при положение, че вече бяхме разменяли кореспонденция по пощата. разни нрави...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Разни нрави - [re: yanita]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.10.04 13:17



да... преди време получих даже 2 пъти писмо с благодарности за отличното ми представяне, при условие, че изобщо не ме допуснаха до конкурса, защото бях преминала с половин година посочената възраст в обявата.



Тема Re: след интервютонови [re: yanita]  
Автор .Luckie. (пътник)
Публикувано14.10.04 13:30



Ами поне си разбрала резултата. Също е важно...
А неща се губят по пощата. Никой никога не се е клел, че е 100% сигурна.

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: след интервютонови [re: yanita]  
Автор Mилeн (член)
Публикувано14.10.04 13:57



Няма нищо лошо да се обадиш и да ги попиташ. Поне ти ще си наясно как стоят нещата.
Действително при повечето случаи обаче 5-6 седмици са много и означават че работодателят не проявява по-нататъшен интерес,
но в някой по-големи и мудни структури такова закъснение може и да е нещо нормално - докато се издаде разрешение примерно за отпускане на доп. бройка, да одобри отдел "Чов. ресурси", да попише големия шеф....т. е. в такива по-бюрократични стр-ри времето тече по друг начин.
Примерно в компанията където аз работя имаше следната случка - един сегашен колега се явява на интервю - после минават 3-4 месеца и никой не му се обажда, вследствие на което той си мисли че явно нищо няма да стане и изобщо забравя за тази работа.
Но след 3-4 месеца шефа му се обажда - с директния въпрос - кога би могъл да почне и т. н.....
Малко се отлконих - обади се и ги питай. Това си е напълно нормално, а и в никакъв случай не би могло да направи лошо впечатление...



Тема Re: след интервютонови [re: yanita]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано14.10.04 16:04



Няма нищо лошо да се обадиш. За обещанието да се свържат с теб, понякога го забравят. По-добре се обади, поне да си наясно какво става.



Тема Re: след интервютонови [re: shushon]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 16:26



В рамките на приетото е да се обадиш. Още повече, че ще разговаряш не с шефа от когото зависи назначаването ти, а със служител който само да те информира. Ако не могат да ти отговорят конкретно, попитаи какво е тяхната практика при подобна процедура - срока за разглеждане на кандидатурите и избора, информират ли неодобрените кандидати, необходимо ли е ти да се обаждаш и т.н.



Тема Re: след интервютонови [re: yanita]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано16.10.04 02:04



Повече от месец е вече съмнително.Потърси ги.Нищо лошо няма в това.



Тема Re: след интервютонови [re: yanita]  
Авторминaвaйkи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 16:41



Щом не са ти отговорили досега, едва ли ще те изберат, че, да се надяваш. Тъпачка. Жалка си :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.