Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 28.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Има ли срамна работа?  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.12 08:51



Пак си имам повод, разбира се. Обади ми се позната, че търсят жена, която два-три пъти седмично да ходи да пазарува, готви и чисти на една баба. Бабата си е здрава, т.е. не се искат специални познания за отглеждането и, а просто помощ. И като тръгнах да питам тоя-оня пак се натъкнах на поредния феномен. Хората не щат да работят като слугини. Та се замислих защо, аджеба, вкъщи можем да чистим, готвим и пазаруваме безплатно, а когато искат да ни платят за това, изведнъж тази работа става срамна за нас? И оттам пък задълбах в едни въпроси- има ли шанс да оцелеем като общество, докато има срамна работа.
За вас коя работа е неприемлива? Говорим, когато сте без работа и нямате особен избор. Иначе, ясно е, че ако има избор, човек ще предпочете, което му е по-интересно и за което плащат повече.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема И не, и да [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.07.12 09:15



За безплатното и плащането е написал още Марк Твен, но мисля, че тук не става дума точно за това.
Да работиш като слугиня или каквато и да било друга не особено квалифицирана работа, при условие, че уж имаш друга професия, е един вид признание без думи, че в другата професия не си се справил, не те искат, демек - некадърник си.
Ако съм без работа и нямам "особен избор" обаче, сигурно ще работя и като слугиня, щото гладен не се стои.
Неприемлива за мен - ама това за мен - е например работа, свързана с нещо чисто "физически" гнусно, нещо от типа на сменяне на подлоги на лежащо болни (хората несъмнено имат нужда от такава грижа, просто не искам да ми се налага на мен).

Има обаче хора, които не са гнусливи, а и определено пак зависи колко си гладен. И колко ти плащат.
Също бих предпочела да готвя и пазарувам на баби, отколкото да съм продавачка например. Предпочитам работа, при която "изработваш" нещо, пред тази, в която рекламираш и продаваш нещо, при втория вид се чувствам като... в небрано лозе.

П.П. Не виждам връзка с шанса за оцеляването на обществото. Освен евентуално отдалечена - сички се научиха да се мислят за учени или аристократи и няма кой да бачка.

Редактирано от MupaM на 06.07.12 09:29.



Тема Re: И не, и да [re: MupaM]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.12 09:33



П.П. Не виждам връзка с шанса за оцеляването на обществото. Освен евентуално отдалечена - сички се научиха да се мислят за учени или аристократи и няма кой да бачка. Точно, де. В конкретния случай говоря за човек без професия, завършил гимназия- да, грамотен и средно интелигентен.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Има ли срамна работа? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано06.07.12 11:07



Не, няма. Не ги разбирам някои, и аз също съм попадала на такива, няма пари за хляб, обаче видиш ли нямало да работи еди кво си щото не бил/а такава. Но пък си мисля че такива хора не знаят какво е да нямаш една стотинка, да няма какво да ядеш и за това се правят на интересни.
Отделен е въпроса че пък си има и хора родени за всичко, наскоро имах случай с една жена, ми тя си е родена за чистачка, няма лошо, пък и н а нея това и харесваше. Сега примерно от някоя финснсистка едва ли ще излезе добра чистачка, щото пък и номера не е само да се правим че бачкаме, а да го правим както трябва.
Та така, срамна работа няма, важното е да си изкарваш парите с труд и честност





Тема Re: Има ли срамна работа? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор 3aek (aμέ&#)
Публикувано06.07.12 12:29



Не, категорично смятам, че няма срамна работа, пък ако ще да е чистене и миене на чинии. Единствено ако трябва да мамиш или да потъпкваш морални принципи, ми се струва срамно.

Освен това по-срамно от това да миеш чинии би било да няма с какво да си нахраниш семейството.



Тема Re: И не, и да [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор loverrock ()
Публикувано06.07.12 12:30



Как разбираш, че някой е средно интелигентен?



domino dancing

Тема Re: Има ли срамна работа? [re: 3aek]  
Автор loverrock ()
Публикувано06.07.12 12:37



Имахме една камериерка, добра женица. След нея, стаите бяха като нови, гостите й оставяха бакшиши и бележки, с благодарност. Това е обратното на срам!

domino dancing


Тема Re: Има ли срамна работа? [re: loverrock]  
Автор 3aek (aμέ&#)
Публикувано06.07.12 12:41



Защото е вършила с достойнство и отдаденост работата си. Това дори свидетелства себеуважение.



Тема Re: Има ли срамна работа? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано06.07.12 13:05



Да си политик в днешно време в България е срамна работа.

..rude & not ginger...



Тема Re: Има ли срамна работа? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KoтeИгpaчka (ританка)
Публикувано06.07.12 17:28



Няма срамна работа. Има за мен 3 вида работа: такава, която не желая да работя и съм учила, за да не я работя; такава, която не желая да работя, защото ми дават малко пари; и такава, която искам да работя. Не ме е срам да съм чистачка, но няма да стана чистачка за 5 лв на ден... както и няма да стана чистачка в училище, защото хлапетата са отвратителни същества, докато се надцакват на кой му е по-голям.
Не мога да разбера жените, които си питала, в коя група са? Освен това, като те чета, това е по-скоро допълнителна работа, но пак трябва да се заплати адекватно, а не колкото да не е без хич. Ако пък е като основна работа, т.е. повече от 20 часа седмично, заплащането също трябва да е по-"основно".

(*ред.)
Йо маха... йо масо

Редактирано от KoтeИгpaчka на 06.07.12 17:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.