Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 23.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли срамна работа? [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.07.12 09:22



А, точно. Иначе обяснява един куп народ какви са лоши капиталистите, ама труда, който полагат, никой не забелязва. А според мен един човек, ако няма тези задръжки и му се работи, може да започне при един човек, той, ако е доволен, да го препоръча на друг и така в един момент да изкарва едни доста добри пари. А след време и бизнес можеш да направиш от това като наемаш други хора да вършат работата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: разбира се че има [re: zaphod]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.07.12 09:40



Аз нещо не разбрах разказа в доказателство на какво го привеждаш. Че хората са бъкани с предразсъдъци ли? Да, бъкани са. А биха могли да живеят в пъти по-добре, ако не са.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Има ли срамна работа? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано07.07.12 11:32



Познавам една невероятна дама, бивша детска учителка, сега пенсионерка, която чисти входове и гледа, по-скоро прави компания, на една още по-възрастна дама. Даже бяха заедно на Канарите... И е толкова положителен и усмихнат човек. Да, прави го и за пари, но преди всичко за да се чувства полезна. Тя е на 76.
Познавам две други дами, на по средно 73, които по цял ден търчат по София, винаги са облечени по-хубаво и по-спретнато от мен, едната има проблем с очите, другата със захарта, но са бетон!!! Вършат работа за 5 на по 20. Винаги усмихнати, със страшно много акъл, точни, джелезо, бе!!!
Сетих се и за още една, която си седи на село с лаптопа, и тя е над 70 и превежда книги. Тази пък каква дама е и с къв акъл, лееелеее..

Тааааа, все си мисля, че е до възприятие на света и нашето място в него.



Тема Срамна работа може и да няма, [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано07.07.12 12:30



но има такава, която те кара да чувстваш огромно неудовлетворение, защото знаеш, че е далеч под потенциала ти. Работила съм какво ли не, всичко, до което съм успяла да се докопам в град с адска безработица като Пловдив. Но мили момичета, кажете ми, че е правилно това да работя като чистачка в очакване на евентуално място в университета, в който съм завършила два факултета с отличие. И просто да не мога да се вредя на по-съответстващо на образованието ми място. И пряката ми шефка /иначе страхотна жена/ да е със средно образование? И мислите ли, че евентуалното повишение или заплатата ми са зависели от старанието ми???
Бих работила всякаква работа като допълнителна, но именно като допълнителна, защото професията е важна за това как те възприемат в обществото. Повярвайте ми, на детето ми няма да му е приятно да каже на госпожата, че майка му е чистачка. Защото ще го питат какво работи майка ти, а не какво е завършила майка ти.
Мисля, че всички вие, които твърдите, че няма срамна работа, никога не сте работили такава работа. И никога не ви се е налагало да попълвате в разни училищни дневници професия "чистачка". Може и да не е срамно, но те кара да се чувстваш неудобно. Това влияе и на самочувствието на децата, защото дори да сте обяснили на собствените си деца, че срамна работа няма, твърде е вероятно родителите на съучениците им да не са обяснили това на своите деца.
Няма лошо в това да помагаш на възрастни хора, но да не разчиташ на тези пари за основен доход. Нека да допълнителен доход към пенсия или основна заплата. Но такъв вид работа не дава дори относителна сигурност на доходите.
Искам да пиша още, надявам се да стане дискусия. Виждам, че съм почти единствената, която мисли по този начин.





Тема Не, няма [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано07.07.12 13:14



и всеки може да върши всичко, което не го прави по-малко или повече достоен. Може да вършиш най-мръсната работа и да си чудесен приятел и родител, а може и да си президент и да си всъщност един коварен предател за околните си. Не мисля, че професията има някакво значение за човека.

Да, тя учи на много работи и ни усъвършенства, но няма професия, която само да взима и нищо да не дава. В този смисъл няма непрестижна професия.

Лиготията, която ни заобикаля напоследък в България незнам откъде дойде като мода. Сега, ако чистиш къщи например това е непрестижно. Ама пък е по-престижно да се намърдаш някъде и нищо да не правиш и после да бучиш, че в един момент си съкратен без да си даваш сметка, че това е естествен развой. Съвсем нормално е да завършиш някаква глупост в поредния университет (частен или държавен) и да си навириш носа, че търсиш работа по специалността без да се замислиш, че цялото ти "вишу" не те е научило на нищо и си неподготвен за професията, но въпреки това да лежиш на гърба на родителите си например и да не почваш нищо, защото чакаш своя шанс.

Една много страшна тенденция забелязвам напоследък от бездействащи мъже, които пускат съпругите си напред и след това лентяйстват......



Тема Виж всеки човек си има възход и падение [re: Brezichka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано07.07.12 13:21



въпроса е да не се предаваш и да си запазиш самообладанието. По-добре да напишеш "чистачка", отколкото да спиш с някой дъртак примерно за същата сума.
За съжаление в някои структури все още има лошото присъствие на комунизма, където шуро-баджанащината е с предимство (предимно местата, където няма такива печалби и работата просто си крета) и независимо от личните ти качества нямаш ли роднинско рамо или недай боже не дадеш ли друго няма развитие......

Въпроса е да оцелееш и да се справиш и с това и да гониш целите си без да се отчайваш





Тема Такива хора [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано07.07.12 13:24



даже не трябва да ги изслушваме

имала съм подобни случаи и някак си се чувстваш гузно, че си се опитал да помогнеш.



Тема Абе незнам [re: Doctor Who]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано07.07.12 13:25



ама бая се натискат и ни срамят......





Тема Re: Има ли срамна работа? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.07.12 09:24



Неприемлива е работата, която противоречи на принципите ми. Ако трябва да правя нещо, което смятам за нередно ще се махна колкото и добре да ми плащат. А за работата която питаш - че това работа ли е, с удоволствие бих помагала на жената. Един ден живот и здраве и аз ще съм баба и ще се радвам ако има кой да ми напазарува.



Тема Тук [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано08.07.12 09:56



отнесе купата! Точно за думата "служа" щях да пиша и да обяснявам. Ние за това сме на този свят - да служим, обаче малко хора го знаят и разбират правилно.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.