Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 25.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: Doctor Who]  
Автор Caра ()
Публикувано10.07.12 21:50



и държавен служител тоже.



Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: Stefan Pan]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано11.07.12 16:12



А по-точно от това просто няма как да бъде казано.



Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано12.07.12 05:55



Да, има. Ако човекът го е срам да я върши, значи работата е срамна. Всеки сам си преценява за себе си. Различните хора имат различен праг на допустимост и поносимост.



Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: Stefan Pan]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.07.12 17:04



Така е.

На младини съм работила всякакви неща (вкл. почистване на кенефи), тогава така си плащах издръжката, за да мога да завърша ВУЗ.

Ако ми се наложи сега, бих се срамувала, защото ще се чувствам лузър, но ако чак толкоз няма накъде, ще се отсрамя като едното нищо. Животът е по-силен винаги.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.07.12 19:04



Не се правете на американски политкоректици. :)
Думата слугиня е натоварена със отрицателен смисъл в български.
Защо и как - това е съвсем отделен въпрос и цяла нова тема за разискване.
Но слугиня, както циганин, както негър при смешните американци, както много други безобидни в изначалния си смисъл думи, във времето са наслоили доста отрицателен смисъл и би било глупаво да отричаме това, вместо да се поинтересуваме защо и с какво основание се е получило така.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: aiumi]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.07.12 19:21



Точно.
На Запад се опитват да възпитават една гордост с работата, дори и сред боклукчиите, и опита показва, че като цяло това е полезно за обществото, защото процента на чувстващите се лузъри намалява, а всички знаем какво е общество от (чувстващи се) лузъри.. Това в контекста на полуидитчето, дето се пита докъде ще стигнем със "срамната работа". До никъде, то е ясно. Срамна работа винаги е имало и ще има, важното е тия, които са принудени да я вършат, да са убедени, че не е, и да се чувстват горди. Като гейовете на гей парада (по zaphod) ...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: ellynora]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.07.12 19:23



Точно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: paзбиpaм]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано13.07.12 23:45



Да стоят гладни като не искат работа. Не може да се оплакват, че никой не ги иска, когато са с претенции и отказват преложена работа.

Разбирам да е нещо опасно за здравето с радиоактивни елементи или друго, но едва ли случая е такъв.

Само който не е бил гладен, не оценява работата и парите, които идват от нея.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Тема Re: разбира се че иманови [re: zaphod]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано14.07.12 16:27



Благодаря за разказа. И за поуката.



Тема Re: Има ли срамна работа?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано02.08.12 19:48



Не знам. Аз съм чистил, влачил съм чували с гипс, събирал съм железа като циганин и не ме е срам особено много. В момента правя изолации и окачени тавани (страшно мръсна работа) и имам достатъчно пари, както винаги. Влизам в магазина, вадя балата с парите и си купувам каквото ми душа воли. Това е по-малко срамно, отколкото да не вършиш мръсна работа, но да си гол като мишка.

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.