Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 01.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Час Политика в училище  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.07.11 09:45



Мислите ли че е необходим и от кога?

Как ограмотявате политически децата си, след като на тази тема не й е отделен час в училище?

Като гледам по-старото поколение, което е имало само час по комунизъм (което не е лошо) колко зле се справя със съвременността, ми се струва че са пропуснали да пожелаят нещо за децата си в училище.



Тема Re: Час Политика в училищенови [re: Deern]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано14.07.11 15:49



Този час да не се превърне в "Час по политическа пропаганда"?
После в такива часове децата ще си показват политическите пристрастия или по-точно тези на родителите си. Не, против съм, цялото училище да знае какви са ми политическите пристрастия.





Тема Re:Re: Час Политика в училищенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.07.11 16:10



Нее, въобще не подозирах че някой ще го разбере така



Добре ще обясня:

Имам предвид децата да се запознаят с това що е държавно управление, в какво се състои, конкретно виждам че демокрацията ви интересува- кои са видовете демокрация- едва ли всички ще са очаровани .. Защо е важно Конституцията на една република като България да е ориентирана към ?епублика, а не конкретно към демокрация.
За легислативна, екзекутивна и юдикативна власт и такива неща.

Според мен 9-10 годни са добра възраст да се започне, но до 7 клас това трябва задължително да е на дневен план.

Изключвам приказките за принца и принцесата в много ранна възраст.

п.п. Моята дъщеря ще стане скоро на 8 и се интересувва кой кой е, особено ако има снимки Но все още трудно схваща че жената на президента не е президентка, и защо по дяволите е канцлера



Тема Re:Re: Час Политика в училищенови [re: Deern]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано14.07.11 16:56



Това се изучава, но по- късно- в часовете по история и в часовете по етика и право.




Тема Re:Re: Час Политика в училищенови [re: PipilotaV.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.07.11 17:12



Взе ми го от клавиатурата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Час Политика в училищенови [re: Deern]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано14.07.11 18:18



Ми според мен училището трябва да се направи като в Япония - 11 месеца в годината и да се направи много по-комплексно. В момента образованието е крайно схоластично, а според мен училището трябва да бъде много интелигентна институция, която да умее да открива талантите на всяко дете, и да ги развива.

Освен това мисля, че е крайно наложително училището да набляга повече на изграждането на мироглед. Да знаеш кой е Цар Симеон е важно, да можеш да сметнеш 2 718 + 1 239 бързо, също е важно, но най-важното нещо е у децата да се заложат ценности. Трябва държавата да влага огромна част от енергията си за налагане на морал в детското съзнание още от най-ранна възраст.

Също така, както споменах е важно всяко дете да учи за това, в което е най-добро, а не всички деца да се учат по някакъв остарял и неефективен шаблон. Ако образованието е перфектно, няма да има бедни, престъпници, хулигани, наркомани, насилници и т.н. Дори и да има, те ще са нищожно малко, и никой няма да ги толерира.

Това да оставиш ценностите у децата да се изграждат от някакви там комерсиални рапъри и не знам си какви, и после да се бориш с последствията от това е causa perduta. Трябва децата да се възпитават като цивилизовани хора от малки, и така почти всички проблеми на обществото ще се премахнат в зародиш.

Япония е доказателство за думите ми. Това е единствената държава, в която мафията прави дарения за пострадалите от бедствията.

Там няма просяци, няма крадци, няма нищо братче. Един от малкото им проблеми е, че са изпуснали баланса в сферата на работата, и много от тях са побъркани работохолици, поради което годишно умират хиляди хора от преработване.

------------------------------------------



Тема Re:Re:Re: Час Политика в училищенови [re: PipilotaV.]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.07.11 19:14



Колко по-късно? Когато децата трябва да се занимават с бъдещата си професия ли?

Това са основни знания, които всеки трябва да има, да се отдели специално внимание за тях, а не да се учат между другото и между историята. Има огромна разлика на поднасянето на този материал в час по история и в час по политика.



Тема Re:Re: Час Политика в училищенови [re: The giver and the ta]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.07.11 19:26



Тези неща които си написал са много хубави и много правилни, но мисля че си се пообъркал с японците.Да не говорим че тези неща не са за училище, а за детската градина, защото все още става дума за основна социализация на деца.
Дъщеря ми има японска приятелка, която идва унас. Наистина са много ученолюбиви, но имат много екзотична неевропейска култура. Често нахлуват в приватсферата на другите, без никакви задръжки. Склонни са на командо- много ефективно приемат и предават командо помеждуси. Издават несъвпадащи човешки сигнали - или грубо казано от европейска гледна точка са лицемерни.

Ако гореописаното се прави от неазиатец т.е. ако нямам предубеждението си, ще го приема по много различен начин.


Относно българите- бих казала че са много гъвкави и при тях може да се проектира голям спектър от съвкупни ценности.(за разлика от другите европейци)


Но моето лично мнение е че най-правилно е българите да имат европейските ценности. Това дори би станало и по-лесно, ако вземем географското положение. Недостатъка е че българите не разбират много от тези ценности. малко трудно ще обясниш на българин във Франция или Белгия например защо хората демонстрират и стачкуват, като управляващите правят това, което решат.
Но мисля че неволята ще ги научи.



Тема Re: Час Политика в училищенови [re: Deern]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано14.07.11 23:01



аз искам детето ми да учи вероучение - това ще му даде основи за морал и етика.

а политиката е мръсна работа. Децата за какво им е да се запознават с тази мръсотия и доста подмолна материя? Като станат големи, ако им е съдено - ще разберат!


Major e longinquo reverentia

Тема Re:Час Политика в училищенови [re: Deern]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано15.07.11 00:55



Това е окей, но мястото му не е в училище.
Мисля че църквата трябва да се заеме със заемането на място в обществото. Това не идва даром, а става с организация и допълнителна специализация и доучване как се правят нещата.


А относно политиката- да не би да си спряла приказките за царе, царици, принцове, принцеси?

За останалото не смея да питам. Между другото мислиш ли че децата в детската градина/последни години и в началното училище трябва да знаят дали градът има кмет, държавата президент и т.н.? И как мислиш интепретират тези думи, случайно чути в разговор или по новините?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.