Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Аз зе майтапя, а излезе че е истинанови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано16.07.11 19:52



Наистина ли не знаеш?
United Nations Organization - лесно се прави аналог с играта на карти UNO.


В тази тема лъснаха някои неща и се питам защо това поколение не пожелае по-добро бъдеще и възможност за децата си. Чух че Бойко Борисов също не бил особено очарован от политическата информираност/образованост и мисля че това би било само в полза, за да се направи нещо по въпроса.

Четох и няколко теми( май 2 бяха) в клуб 40-50, положението беше трагично, толкова тъжно, че дори не е за подигравка. А това е поколението, което носи "опитът" на този народ.



Тема Re: Аз зе майтапя, а излезе че е истинанови [re: Deern]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано16.07.11 19:59



но политиката е преходна, и какъв пример ще дадат на децата 'звезди' на българския политически небосклон? Или условностите на скандала с шефа на МВФ? А?

Децата могат ли да разберат поведението на Яне Янев, архонт Бинев или Първанов? Познаваш ли добре тези лица от Бг политиката? Бих ти дала и световни примери, ако трябва ...


Major e longinquo reverentia

Тема Аз зе майтапя, а излезе че е истинанови [re: LadyMorgana]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано16.07.11 20:46



Този час както писах горе не е за жълтата преса, или други ограниченомислени теории.
Става дума за изясняване на понятия, за основни знания. ?азличните видове управления на държава, световни организации и т.н.

Ти какво мислиш че е редно да фигурира в една конституция на европейска държава? Може да вземем България, защото сме в български форум. Нали твърдиш че знанията ти от часа по българска история са достатъчни?



Тема Re: Аз зе майтапя, а излезе че е истинанови [re: Deern]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано16.07.11 22:12



принципа за определяне на съдържанието на една конституция, е същият като принципа по който се е действало при създаването на римското право - определяне на социалната парадигма в писмен вид, спрямо съществуващата неписана парадигма на моралните норми. Нима една конституция, като основен държаво-номиниращ закон не е описание на социална парадигма? Която пък е проекция на определени неписани международни управленско-организационни норми. Но въпреки и неписани, принципите на конституциите са общи за всички модерни държави с такъв вид управление. Българската конституция (първата) е по модел на белгийската конституция например. Но знанията ми по история не мисля, че са важни тук - ти по-скоро май се интересуваше от принципа за определяне обхвата на една конституция.

Това обаче защо трябва да се преподава изолирано и фрагментирано на децата? Ако силата на държавата има нужда от допълнително стабилизиране, чрез въвеждане на учебна дисциплина, какво и е станало на държавата?

В съвременното общество има разпад и динамична промяна на моралните норми, а не на социално-политическата парадигма. Кое тогава е по-нестабилно и се нуждае от укрепване?

Разбра ли ме - нищо че е форум, когато говорим за базови понятия не е зле да погледнем проблема и в дълбочина.


Major e longinquo reverentia

Тема Мъка - яйцето или кокошката?нови [re: LadyMorgana]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано16.07.11 22:40



Значи българите са пропуснали европейското развитие, пактове, харти или просто не са ги считали за важни и са решили да напишат конституцията си, както им дойде?Или мислиш че Конституцията на България няма противоречия с тях? Вписва ли се тази конституция в идеята, или е важно освобождението от турско робство и онези други етични неща, които произлизат от това? Наистина поуката от това робство е голяма - главно религиозно ориентирана и нищо друго.

Какво ще кажеш за партиите? Що е то партия?
Е ли партията констируциoнноправен нужен елемент на свободния демократичен ред- накратко- Конституция. Партиите са конкуренти помеждуси и влияят на образуването на политическата воля на народа във всички области на обществен живот. Когато конкуренцията между партиите е слаба, то няма потребност да се правят стъпки за политическото образование на хората.



Тема Re: Мъка - яйцето или кокошката?нови [re: Deern]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано16.07.11 23:42



не ме разбра. Ето защо:

1 - Значи българите са пропуснали европейското развитие, пактове, харти или просто не са ги считали за важни и са решили да напишат конституцията си, както им дойде Писах ти, че Търновската конституция е писана по образец на белгийската. Това наричаш 'пропускане на европейско развитие'? Че Белгия сега е център на Европейския съюз. Не те разбирам.

2 - Вписва ли се тази конституция в идеята, или е важно освобождението от турско робство и онези други етични неща, които произлизат от това? Наистина поуката от това робство е голяма - главно религиозно ориентирана и нищо друго Ти тука го направи нещо от рода на ''Нерде Ямбол, нерде Стамбул, нерде Ески Джумая"

Горе като ти обясних за принципите на конституционното право, като използвах примери от римското право, ти взема от тук от там от обяснението думички и май не разбра цялостната идея?

Модерността в държавното управление започва от 18 век в Европа. Няма как турското робство да ни е оказало само религиозен отпечатък - това, дето му викаш поука като за клуба. Та така наречената ''поука'' от робстовото е с влияние и върху възприятието на модерните принципи на държавност - ерго - и на избора на конституционно право, което ще се прилага в новодефинираната политически България в края на 19 век.

3 - Е ли партията констируциoнноправен нужен елемент на свободния демократичен ред- накратко- Конституция. Партиите са конкуренти помеждуси и влияят на образуването на политическата воля на народа във всички области на обществен живот Да - партиите правят ясно дефинируема идеята за плурализма и демократичния принцип. Дори и в тоталитарното общество обаче имаш партия - т.е. ти как го разбираш това?

Или пишем сега хорариума за учебната дисциплина 'политика'' с теб?


Major e longinquo reverentia

Тема Reнови [re: LadyMorgana]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано16.07.11 23:56



Повечето конституции са писани по образец. Въпросът е защо принципа на създаване на конституция не е валиден за българския народ (или искаш да се откажеш от половината си писания?)


В Европейските конституции е ясно подчертана ориентацията към пактове, харти и т.н., в българската конституция не само че има пропуски, но има и несъответствие. И те питам относно писаното от теб, по кой начин развитието в Европа е отбелязано от българите в конституцията?:

? ??????? ??:

определяне на социалната парадигма в писмен вид, спрямо съществуващата неписана парадигма на моралните норми.




Лесен пример:
Ето аз като жена хипотетично съм доказуемо дискриминирана като такава ( жена- човек от женски пол). Как Конституцията на ?епублика България ще смели случая?

п.п. В ?епубликите дикратурата е вариант. Това е тема за час по политика например.



Тема Re: Аз зе майтапя, а излезе че е истинанови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.07.11 13:17



знам ама не знаех англииското съкращение




Тема Re: Мъка - яйцето или кокошката?нови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано17.07.11 13:25



Знаеш ли, аз докато ходех на училище си учех уроците и си ги знаех и си изкарвах оценките. Всичкия материал си знаех. Но после мозъкът ми го е изхвърлил като ненужна информация и вече не помня нищо. Та... кел файда


Знам само това, което ми е нужно на настоящия етап. Всичко останало се архивира или може би направо изтрива. Дори математиката съм забравила, а ми беше любим предмет




Тема Не е нужно да помниш всичко в 100%нови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано17.07.11 14:07



Важното е да имаш основа и да можеш да се ориентираш. Аз дори не знам на 100% дори нещата, които ползвам и винаги поглеждам ако ми е нужна конкретика. (същото е и с Конституцията и законите по принцип)

Но едно е някога да си учил политическите основни идеологии, друго е въобще да не знаеш че съществуват- грубо казано.

В конкретния случай за Конституцията на България не е нужно нито да си начетен, нито да имаш нещо изключително, за да разбере човек, че този основен закон е нефункциониращ, да не говорим че клони по-скоро към въвличането на България във война, отколкото за запазване на мир т.е. чрез него ясно е дадена позиция и то в ущърб на държавата, да не говорим за гражданите. ( освен ако няма мегаяка българска армия и българите не се съюзат със французите срещу Либия например

)
А относно гражданите - Конституцията повече съди, отколкото защитава - що за нота изобщо?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.