Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 27.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Който вече се е върнал от почивка,нови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.07.10 22:49



моля ви споделете впечатления.
Нека в тази тема публикуваме отзивите си за местата, на които сме почивали това лято. Аз още не съм почивала и ощ мога да избера място. Така се получи, че тази година ще почиваме чак през септември и тъкмо ще мога да събера свежи впечатления.
Ще ви чета с интерес. Може да споделяте и впечатленията на близки и приятели.

Чух, че тази година, за разлика от други години, хората не били много доволни от почивката си в Албена. Някой да опровергае или потвърди?



Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: Бepeзka!]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано20.07.10 22:57



Имаш ли някаква по- конкретна информация за Албена? Имах намерение там да изпращам щерката към края на август...






Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.07.10 23:01



Казаха ми, че било мръсно.

В началото на август двама от приятелите ми ще почиват в Албена, в различни хотели. Щом ми разкажат дали са доволни, ще пиша тук.

Редактирано от Бepeзka! на 21.07.10 12:16.



Тема Черноморецнови [re: Бepeзka!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.07.10 00:42



Чудесно за хора, които искат да са на спокойствие.
Бих казала че и за деца е окей, като знам забавленията за деца в цяла България.

Селцето е спокойно, там ходят главно семейства с деца. Няма пиянски изпълнения, даже не знам дали има дискотека.

Вечер след 22 часа е тихо т.е. певиците, които пеят в някои хотели не се чуват. Но селцето е будно до полунощ, даже заведенията до доста късно.


Има чист плаж директно до централната улица.
Ние предпочетохме крайната му част, по която няма чадъри и толкова хора. Бяхме само веднъж там, защото открихме и други, диви плажове



Ходихме и до един плаж с черен пясък- казва се Вромос, доста чаровен. Имаше остатъци от 1ви юли, но на мен ми хареса дивото

Бяхме и 1 ден в Созопол, защото 2 от 13 дни валеше и искахме да се разходим. Много уютно селце, но направено главно за туристи.

В околните селца е пълно с руснаци и чехи. Докато пазарувахме шоколадови яйца и бонбони ни разказаха, че имат ваканционни жилища там.

Бяхме разбира се и на плажа на къмпинг Градина. Идилична обстановка. Хората, които са на къмпинг са си направили истински дом на плажа, с навес пред караваните и декорация

Май бяхме и на още плажове....в Бургас, градския плаж. Там има един луд спасител на 50+, докато схване, че не съм едно от децата, а майка, не спря да свири и да ми маха да излизам от водата
Иначе плажа е хубав.


Бяхме и на друг плаж, който мисля че е бил защитена зона - Аркутино.
Там е страхотно, пейзажа е просто велик. Има само един дървен път (от дървени дъски) пред него, и растенията поратснали в дюните са запазени. Има малко чадъри и шезлонги и бар, но хората са много малко и плажа е окей. Отзад се виждат забранени строежи. Межди другото има доста построени периферни сгради, даже квартали. Не знам дали всички са с туристическа цел и дали има хора в тях.

По южното черноморие обитаваните плажове (тези с чадърите) са чисти. Няма мазни, черни петна по пясъка. Крайните им части нямат чадъри и също са чисти, така че може да се намери спокойно местенце и доволно разстояние от съседите, така че да не чуваш какво си говорят.
Има много заливи и острови, които създават добро настроение. Вземете си бинокъл


За друго не се сещам. Както се забелязва съм плажна фенка, даже си личи


Ахх сега малко за храната.

Децата постоянно поръчваха пилешки хапки. В 99% от случаите са от пилешко месо, нарязано и направено от готвача, а не полуфабрикат.

В Черноморец ядоха някакви понички. Голямата порция струва 3лв и са най-много 10 бр. Във Варна видяха същите. Аз им давам пари, на всяко по 3лв, те се връщат и ми казват, че поничките се продават на бройка. Една поничка струва 10ст. !!! Изненадата беше голяма.

2рата обиколка на България, след Черноморец и Бургас, беше през Варна- за няколко часа. Там валя 15 мин и имаше река по улицата. Дъщеря ми беше силно впечатлена

И още нещо - пърленките са супер
Тези на фурна, а не на скара.

В Черноморец на главната улица, която е под наклон, в горния й край живее една възрастна жена, която има огромно дърво-джанка в двора и продава джанки. Слага голям съд с джанки на оградата. Не изпускайте, ако минете оттам, много са вкусни


by himbeer

Редактирано от himbeer на 21.07.10 00:47.



Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: Бepeзka!]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано21.07.10 07:46



Другата седмица съм за 4 дена на Златните - ще ти пиша как е било. Иначе ходих май в Гърция .... нямаше грам напрежение от стачки в Егейската част - там, където са българоговорящите.

Имам резервация отново за там - за септември! Но да видим какво ще ни покаже и нашето море на Златните!

А иначе всеки уикенд малкия го качвам на планина тук - на Витоша .... това е 'разсрочена'почивка и храната по някои хижи е чудесна - като се автомобилизираме, живот и здраве, може да отидем и до различна от Витоша планина .... за детето това е много забавно, казва че било колкото морето забавно




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Черноморецнови [re: himbeer]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано21.07.10 10:09



Наистина много се радвам, че си с такива хубави впечатления от почивката!
Целувки на теб и на малкото химбирче





Тема Re: Черноморецнови [re: himbeer]  
Автор Summer Wine (пакостница)
Публикувано21.07.10 11:28



Ние от Черноморец се върнахме преди 3 дни. Влюбихме се в едно място на тъй наречения къмпинг Черноморец, ама подробно за нашите пътувания по цялото крайбрежие ще разказвам по-късно, че само като затворя очи и пак съм там и тотално се дебалансирам :)
А в края на месеца отиваме на същото място за уикенда и нямам търпение.

Много хубаво си го описала :)

Wine Me & Dive Me


Тема Да, супер бешенови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.07.10 11:31



И нещо, което забелязах, че е важно за хората. В България много хора гледат дали водата в морето е бистра.

По южното черноморие е бистра. За другото нямам актуално инфо.

Около Бургас има много заливи и водата е доста плитка и се вижда дъното в 2 метра дълбока вода. Може би и на по-дълбоко.

На плаж Аркутино има дори дюна във водата и може да се ходи (не плува, а ходи по дъното) до 1вата шамандура. Водата там стига до гърдите




А онзи плаж с черният пясък напомня на Северно море, но този е много по-топъл. И е по-различен, без тиня.


by himbeer

Тема Южните плажове имат чарнови [re: Summer Wine]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.07.10 11:49



Има и повече запазена природа. Ние минахме по почти цялото крайбрежие до Варна и разликите се виждаха ясно. Към Варна бяха построили големи ориенталски по тип хотели. Направени са хубаво, но някак не се впислав в облика на българското черноморие.


п.п. Какво стана с Испания и мотора?



Ако не пишеш, сигурно догодина аз ще пиша пак за там. Още не знам дали да е Италия или Испания. Но нещата клонят към Испания откъм Атлантика, към Галиция, имам интереси там


by himbeer

Тема Re: Черноморецнови [re: himbeer]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.07.10 11:54



Почивката ти звучи чудесно, много се радвам, че си изкарала толкова релаксиращо! :))))

За хората с деца, обаче, искам да напомня да не се заседяват много на плажа Вромос, тъй като все още стойностите му на радиоактивно замърсяване не са съвсем в норма. Не че знам какво би станало от малко облъчване, ама бургазлии гледаме да го избягваме...



Antes muerta que sencilla


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.