Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 09.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Върнахме се...нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано02.09.10 14:35



Съчувствам ти. Много е неприятно детето ти да се разболее и да се мъчи вместо да се радва на почивката.
Но разкажи все пак накратко за хотела (или квартирата), в който сте били.

Аз харесвам Влас, били сме там няколко поредни години. Градчето доста се промени и го намирам за красиво, особено около пристанището.

Редактирано от Бepeзka! на 02.09.10 14:36.



Тема Re: Върнахме се...нови [re: Бepeзka!]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано02.09.10 17:03



Аз Влас го намирам за най-неподходящото място за почивка. Ужасно урбанизирано, лош и малък плаж, глупава суета особено около пристанището... не, не ми е по вкуса. Предпочитам спокойни места без суета, "лукс" и претензии.


Наши близки, които живеят в чужбина, си купиха апартамент на Влас и идват за лятото. Ние ходим там за да се видим с тях и да изкараме едно море. Наемаме апартамент в тяхната сграда и така...



Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: Бepeзka!]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано06.09.10 00:57



Айде да си дам мнението и за последната почивка от това лято- Кушадасъ. Бях в този хотел

за 8 дни и на много прилична цена за AI . Хотелът е 4*, добра кухня, добър алкохол, басейни и бетонови платформи във водата /няма пясъчен плаж/, изключително добро обслужване. Става за деца, дори се запознахме с един мъж, който беше с 2те си деца и се справи чудесно...така че смятам, че е идеален направо за деца :) Веднъж стигнах до центъра на Кушадасъ, но ми дойде малко повечко циганийка- сергии и всеки те дърпа да ти дава разни неща и да си показва стоката. Като цяло можеш изобщо да не излизаш от хотела. Изключително позитивни са ми впечатленията :)
Минуси: липса на спасители навсякъде; ако искаш да идеш до Памуккале трябва да пътуваш половин ден; най-големият минус на моята почивка беше невероятната идея да пътувам с автобус, при положение, че летището на Измир е на 70 км.

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: KpucaHa]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано06.09.10 20:38



Ще е неприлично ли ако те помоля да споделиш каква точно е била "приличната цена"? на снимките всичко изглежда много хубаво, но аз съм предубедена нещо. Никога не съм ходила в Турция, макар и майка ми, и всички приятелки, които са ходили, да са много доволни. Чух, че турските хотелиери вече смятат да се отказват от ол инклузива, явно все още не навсякъде са се отказали.
Що се отнася до пътуването с автобус - и мен ме ужасява. Няма начин да ме накарат да пътувам цяла нощ, ако мога да стигна до нашето море за часове. (Имам кошмарни спомени от пътуване с автобус, което продължи 5 денонощия, три от които прекарахме на опашка на границата.) Но много хора пътуват и нищо им няма.



Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: Бepeзka!]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано07.09.10 09:25



Няма проблем- 530 лева беше за 7 нощувки ол инклузив /това е с доплащане за по-добра стая, тъй като има различни стаи в хотела-доплащането ни беше 40 лв. на човек, иначе почивката струваше 490/, като в тези пари влиза транспорта и застраховка от Армеец. За автобуси и аз съм казала повече никога, има някаква вероятност да се навия с кола, ама само с някакви междинни преспивания, иначе ми идва много. На фона на евтините самолетни билети просто няма смисъл.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: KpucaHa]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано07.09.10 15:34



Преди две години прекарахме отпуската си в Турция. До Истанбул със самолет, но из страната се предвижвахме само с автобуси. До Кападокия бяха някъде 12-13 часа. После ходихме на море на различни места и нкарая пак един дълъг преход до Истанбул. На мен краката ми ужасно се подуват, но това не би ме спряло.



Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: Asia.]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано07.09.10 18:04



На мен Кападокия ми е следващата задължителна турска дестинация. Догодина планирам почивка в Тунис, но за 2-3 дни смятам, че ще мога да стигна до Кападокия да я видя, всички само суперлативи говорят за нея...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: KpucaHa]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано07.09.10 23:05



О, чудесна е Кападокия! Със сигурност ще ти хареса. Ние стояхме там само 3 дни, видяхме доста, но не стигнахме до Немрут. Там си заслужавало да отидеш с палатка за да видиш залеза и изгрева с тези огромни "глави", делеч от шумните туристически групи. Това според съпруга ми, де, той е бил там по този начин преди доста време и не искаше да се записваме в някаква група до там за час-два. Част от филма "Медея" на Пазолини е сниман в Кападокия, даже е използвана българска музика.
Тунис - и там много ми хареса, били сме 2 пъти. На море - о-в Керкена и в Келибия, но все в градчетата, сред местните. Никакви туристически селища.



Тема Какво е почивка?нови [re: Бepeзka!]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.09.10 19:01



Почивам си от години в гарсониерата.
Морето е мираж от миналото.
Следващото място е това за вечна почивка.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Какво е почивка?нови [re: Xoлдън]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано11.09.10 19:34



Това звучи доста тъжно и мрачно, без перспектива.

Колко ти е пенсията?

Редактирано от aqvamarin на 11.09.10 19:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.