Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 08.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Училищни неволинови  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано04.10.07 09:21



Мили хора,
Снощи направих нещо и в първия момент бях доволна от себе си, но като размислих, се притесних, а е непоправимо. Та затова ми се прииска да споделя с вас и да чуя какво ще кажете.
Само искам първо да поясня, че аз не съм от хората, които пишат жалби и се разправят по разни институции, дори когато съм сигурна, че съм права, предпочитам да махна с ръка. Не се хваля с това, напротив, считам се жертва на извратеното социалистическо възпитание. Защото всеки път, щом се осмеля да кажа на някого гък, после с дни ми е криво и премислям дали не можеше да стане по друг начин.
Сега обаче става дума за детето ми. Дъщеря ми е в пети клас тази година. Досега минаваше с абсолютна лекота през учебния материал и завърши с пълно отличие началния курс. Лятото си говорихме с нея, че вече ще бъде по-различно, по-трудно, по-отговорно и е напълно възможно и оправдано не всичко да е идеално. И все пак, като й го казвах, нямах предвид истории като тази.
Ще ме извините, че ще бъда подробна, но нали трябва да се аргументирам? Входно ниво по история. Първият въпрос гласи: Посочете събитията, станали през: 681, 1205, 855, 864, 1018. Накрая госпожата добавила с червен химикал "години". Е, това е дреболия и го казвам за изчерпателност, но нали все пак детето е написало това, което са му диктували?
Следва отговорът: 681 - Създаване на българската държава. Госпожата добавила с червено "начело с хан Аспарух". И така надолу на всички събития лепнала по един владетел с червено. На 1205 г. обаче детето взело, че написало "Битката при Одрин начело с Калоян". Е там има с червено многоточие, което само Господ и госпожата знаят какво означава.
И така целият въпрос очервен.
Някой може да каже, правилно, трябвало е да отговори по-подробно. Сигурно, ако имаше да пише съчинение. Но това е тестови въпрос. Въпросът е за събития, а хан Аспарух и Кирил и Методий не са събития. Те са личности.
После, последният въпрос. "Избройте столиците на средновековна България". Детето написало: Охрид, Търново, София. Да, отговорът е грешен, това не може да се оспорва. Ако не съществуваше дребната подробност, че до четвърти клас не се учи периодизация на световната история. Децата, естествено, имат обща представа за средновековие, но никога не са учили границите му. То и аз не мога да си ги спомня точно даже.
Така че това е некоректно зададен въпрос. Ако въпросът гласеше "Избройте столиците на Първата и Втората българска държава", едва ли щеше да има много грешки. В целия клас.
Крайната оценка е петица, но въпросът не е в нея.
Като го видях целия този очервен тест, ядосах се, честно ви казвам. Сега вярно, че децата минават при други учители и пада едно голямо мерене на показалки и доказване как ония от началния курс на нищо не са ги научили.
Обаче по отношение на децата това си е едно умишлено и садистично подрязване на крила. Нахълтала госпожата в друг час и намръщено изръмжала: "Ей ви входните нива, нищо не сте направили!".
Снощи трябваше да подпиша този тест. След подписа написах (О.М.), т.е. особено мнение. Дъщеря ми изпадна в ужас и цяла вечер рева. И ми крещя. От крещенето разбрах как тази госпожа преди години нарочила каката на нейна съученичка, изпитвала я всеки час без изключение, не й писала оценка нито веднъж. Когато най-накрая я хванала да не помни една дата, й лепнала четворка. Разбрах също, че госпожата се обръща към тях с "момиче" или "госпожичке" и запазената й марка са ехидните забележки по всякакви поводи. Накрая малодушно попитах не може ли да каже, че е изгубила теста. Не можело, госпожата ги предупредила, че за невърнат тест пише двойка. Едно време двойките се пишеха за незнание, но сега нали образованието се развива, та ...
И така, хора, детето трябва да си занесе теста в петък, аз не мога да изтрия особеното си мнение, а и не съм сигурна, че трябва. И съм в ужас какво натресох на главата на детето си. Защото, ако се наложи, аз ще ги подкарам от директорката и нагоре. Но в часовете ще влиза тя.
Дано пък госпожата да не знае какво значи О.М.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.07 09:35



Първо, госпожата едва ли знае какво е О.М. Аз със сигурност от теб го чувам за първи път. И второ- щом не си доволна от нещо, пишеш жалба, а не О.М.

Защото с това особено мнение ще се запознае само госпожата, а с това нищо няма да се промени.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано04.10.07 09:56



Правилно си постъпила! И не бива да те е страх! Защо? Стига вече! Те могат да се гаврят сега с децата, да ги използват за заложници, да търпим великата им стачка, защото се изживяват като "Героите на деня"... а ти родителя, заради децата на който те имат тази професия се свиваш и трепериш!
Хей, усмихни се и бъди горда с дечко...започвам да се замислям дали вече не трябва да се постави и въпроса за някакво родителско присъствие в часовете....на смени ако трябва, принякои проблемни преподаватели!)) Не може така да си развяват байрака някои!

А жалби ще си пишете, разбира се....

За отстраняване на някой преподавател от детска градина например да знаете трябва да има минимум 3 жалби до директора на ОДЗ-то/черно на бяло/, после следваща стъпка е районния инспектор предучилищно образование в общината, - после Инспектор ПУВ в Инспектората на пл. Възраждане /4-ти етаж, ст.410, - Калева , Василева/
Трябва да проверите как стои въпроса при училищните такива проблеми, ако се наложи!

За някои върли неща ако трябва и на съд ще се ходи....иначе няма оправия в демократичното общество)) То затова е такова - всеки да има права и да си ги отстоява! Не позволявайте да Ви се изживяват и внушават неща, които чувствате , че не са така!
Успех!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: Училищни неволинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано04.10.07 11:02



Ами аз реших, че на първо време това е достатъчно. Все пак сега се опознаваме с учителите, нямам основания чак за жалби. По-скоро изходих от идеята, че ако отначало не покажеш, че не даваш да те тъпчат, почват да си те тъпчат по дифолт.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор eli_to ()
Публикувано04.10.07 11:06



Търси си правата.
Когато синът ми беше ученик,в техникума имаше една учителка,която беше написала двойки на 23-ма души,като класа беше от 26 деца.Тази учителка имаше претенциите,че никой не е подготвен за нейния предмет.На една родителска среща аз попитах класната на какъв принцип са оформяни паралерките и след "умното" и изражение поясних,че приемам синът ми да е тъп,но дали нарочно са събрали клас от тъпаци,че не могат да изкарат по една тройка при въпросната госпожа .Това изказване предизвика смях в родителите,а класната подскочи 20см от пода и каза,че се подигравам,а просто учителката била много взискателна.След като се появи учителката по критичния предмет и на въпрос на родителите,как се изкарва повече от двойка при нея,тя ги наговори едни от сорта,че видиш ли учениците били невъзможни,не учели,тъпи,смотани и т.н.Тази реч определено преля чашата и аз казах,че ще извикам комисия,която да изпита учениците и ще пусна жалба в инспектората,с копие до директора за това,че въпросната госпожа има неадекватно и преднамерено отношение.И,че след като в класа има толкова много двойки/ в другите класове беше същото/,тя просто не е способна да изпълнява това,за което е назначена и по-добре да не се занимава повече с преподаване.Казах още,че ако аз работя така с нулева производителност отдавна шефа ще ме е уволнил и че никой работодател няма да дава заплата залудо без да има свършена някаква работа отсреща.След като въпросната учителка няма нерви да търпи учениците си,защо изобщо е учителка.
Познай каква беше реакцията!Родителите започнаха да ръкопляскат,явно са били на моето мнение,но ги е било страх да го кажат.Класната и госпожата по онзи предмет щяха да потънат в земята.След тази родителска среща започна съвсем нормална комуникация между учителката и учениците-знаеше се какво трябва да учат и какво изисква точно тя като знания.И СЕ ПИТАМ- защо беше нужно да се стига до там,че да има нерви,обиди и излагация?Що за мания за величие тресе някои учители и защо си мислят,че те колят и бесят?
Накрая да спомена,че синът ми винаги е бил силен ученик,сега е студент и работи и определено е имал проблеми само със самозабравили се учителки.Ако той беше двойкаджия и мързелив,аз нямаше да имам очи да се изправя и да имам претенции от когото и да било.



Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано04.10.07 11:32



Ще ти отговоря така.
През лятото пироговци реваха, крещяха, тръшкаха се...сигурно една трета(или по-малко) от тях имат основание.
Преди две седмици заведохме потрошената ми свекърва(била сама в къщата си в малко градче,хлъзнала се,паднала) в Пирогов.Четири часа пред приемната,заедно с една камара други страдалци от всякаква възраст и социален статус.....приеха едвам двама!!!!!!!Минаваха хилещи се сетри и доктори, които дори не желаеха да говорят с чакащите и нещо да им кажат!

(...............Натоварихме я и я заведохме в Токуда. Посрещане с количка,зпращене с количка-като в некъф амер.филм. След 45 мин имаше снимка, диагноза и назначено лечениe.Срещу 15 лв за снимката и 15 или 20 за всичко останало-ако не се лъжа, защото мъжа ми плати на касата.
Чисто, любезно, бързо.)

Не знам дали това е отговор.Но ми се струва абсолютно същото по един зловещ начин.


п.п.Синът отдавна се спаси от българското образование, но дъщеря ми е 12 клас...ще правят матури.Само че, тя е в частна гимназия и не са пропуснали и две минути, за нейно съжление. Помня още учителките й от средния курс, които за три години НЕ ИМ НАУЧИХА ИМЕНАТА НА ДЕЧИЦАТА, помня и тези на сина ми от прехвалената Първа АЕГ и падащите тавани на сградата.....не знам, права си да се ядосваш и то много, това което цари в здравеопазването и в образованието наистина може да нанесе такива поражения, че после ще се чудм дали изобщо може нещо да се оправи.





Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано04.10.07 11:44



знаеш ли какво би я обезоръжило

да се срещнеш със нея и да и кажеш откровено за реакцията на дъщеря ти и за твоето притеснетие от нейната реакция - "ясно ми е че децата преувеличават, но все пак се притесних."..... бла бла дипломация"

това ще я респектира - защото ще има вече едно наум

а за ОМ кажи че е заради Средновековния въпрос и че не са учили по този начин мат.

ммда - аз така бих направила



Тема Re: Училищни неволинови [re: eli_to]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано04.10.07 11:48



маме страшна си

и аз съм такава мама, та знам как повечето само чакат някой да каже мислите на повечето хора.

сега ще се видя аз......



Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано04.10.07 11:50



Защо просто не отидеш да се видиш с госпожата и да кажеш какво те безпокои. Сигурно ще ти разбере притесненията.



Тема Re: Училищни неволинови [re: makeover]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано04.10.07 12:05



Идеята да има родители в часовете би се харесала на повечето учители. Убедена съм. Само че ще видите не това, което си мислите. Мисълта ми е, че може би така децата ще мируват повече. Не вярвам на теб като майка да ти стане приятно ако видиш, че детето ти си мушка мобилния под полата на госпожата, за да направи снимка... или че решава да се изнесе от час докато госпожата е с гръб и пише на дъската. В училище се случват такива неща, но родителите не знаят за тях. И все си мислят, че учителите са идиоти. Има и идиоти - така е. И моето дете попадна при невротизирана преподавателка, но не бива да се слагат всички учители под един знаменател. Има и много компетентни и кадърни хора в професията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.