Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 05.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Училищни неволинови [re: the_baobab]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано05.10.07 12:59



Нищо друго не написах, честно казано, първият ми порив беше да пиша "не съм съгласна", но после реших да действам по-завоалирано. Естествено, че не ме е страх за мен си, за детето се притеснявам, защото знам как едно нарочване от учител понякога буквално променя живота на човека, конкретни случаи знам. А дори и да не се стигне чак дотам, със сигурност оставя горчиви следи.
И не знам защо не говорих с нея, може би защото бързах да го направя, докато не съм се разколебала. Или пък защото бях сигурна, че няма да е съгласна, а на мен ми се искаше да й покажа, че позицията може и да се отстоява. Все пак тестът е неин, ама подписът е мой.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: Kackeт]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано05.10.07 13:07



Грешиш, вадиш си изводи от изолиран случай. Дъщеря ми е тази, която не приема неуспехите, а аз постоянно се опитвам да я туширам в това отношение. За нея се загрижих, защото знам колко е чувствителна към несправедливостите, защото видях, че страда. А оценката я споменах информативно, тя е правилна предвид последния грешен отговор. Тестовете се спускат централно, а че въпросът е некоректно зададен, в стил "Кирияк Стефчов", е друг въпрос ...
Протестът ми е срещу излишното очервяване, което казва "виж се как нищо не знаеш" ... а децата са от броени седмици с тия учители, и предметът е нов, и мислиш ли, че не се притесняват?
В уроците на чавето предпочитам принципно да не се замесвам, освен когато ми се прищява да й кажа неща, дето ги няма в учебника. Но в случая училището ме замесва, защото иска моя подпис върху този тест.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано05.10.07 13:19



повдигни въпроса на родителска среща, сигурна съм че и други родители ще те подкрепят.
а това за нарочването съм го виждала само към други деца. аз даже, колкото и нелепо да звучи, се боря с другата крайност. нашата госпожа го е харесала моя син, защото много приличал на нейния като малък, и му прощава много лесно, че и си затваря очите за някои неща. говорих с нея, но не помогна особено много. а децата са тарикати и знаят как да се възползват.
но той е 4 клас. има още време да се доказваме, но пък така го мързи горкия





Тема Re: Училищни неволинови [re: aquarius_]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано05.10.07 13:20



Входно ниво е тест за знанията, с които учениците започват учебната година, а не за изискванията на учителя. Даже тестовете не се изготвят от самия преподавател, а се спускат централно. Въпросът изисква да се посочат събития и дъщеря ми е посочила събития. Ако трябва да се ориентирам от тази оценка за изискванията на учителката, добре. Направих следния извод: тя иска учениците да имат телепатични способности, да й четат мислите и да знаят какво иска да пишат и какво не. Сетих се и още нещо. На въпроса за битката при Одрин, където тя е посочила, че владетелят е Калоян, също има многоточие с червено. Там е трябвало да се напише поименният списък на бойците ...
5 за моето дете не е висока оценка, а непозната. Много ясно, че за в бъдеще ще има още петици и не само петици, а по-ниски понякога. Но ми се иска, когато ги получава, да знае, че има толкова, защото толкова си е заслужила. А не защото някой решил да показва мускули.
Разбираш ли ме, айде ще го кажа още по-конкретно: и двойка да ми донесе, гък няма да кажа, ако знам, че наистина е отговорила за двойка. Шест минус да има, ако съм убедена, че не е заслужила минуса, ще настоявам за пълната шестица.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор дмa (член)
Публикувано05.10.07 13:26



Това което не разбирам е защо интерпретираш очертаването с червено като агресия или както казваш "виж се как нищо не знаеш"? Ако имаше такъв смисъл, оценката нямаше да е 5.

Между другото, входните нива определено показват какви са изискванията на учителите, самият ти въпрос тук го доказва, защото явно тази учителка ще изисква занапред отговори които не се изчерпват с една дума.



Тема Re: Училищни неволинови [re: the_baobab]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано05.10.07 13:31



Ъъъ ... какво беше това родителска среща? Някои от родителите още не познават класната.
Мда, и вашата учителка ви прави лоша услуга, така е лошо за детето, ще му попречи да развие умения за оцеляване. Не мога да дам съвет, нямам подобен опит, случвало се е моето дете да бъде любимка, но все на справедливи учителки, които не се съобразяват с пристрастия, когато се издъниш.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано05.10.07 13:33



ооо, за сметка на това аз го гърча.

на мама умното гардже



Тема Re: Училищни неволинови [re: дмa]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано05.10.07 13:40



Интерпретирам го така предвид цялостния образ на учителката, която се обръща към децата с "госпожичке" и "момиче" изречено с оня презрително-заядлив тон, за който сигурно се сещаш. Предвид това, че проверените тестове са занесени в класа с грубо изречена реплика "ей ви входните нива, нищо не сте направили".
А в теста има въпроси, които изискват по-обширна разработка, като например "Разкажете легендата за Патриарх Евтимий", там детето е написало повече от половин страница голям формат, защото от него се иска да разказва. А където се е искало да изброява, изброило. Ако госпожата е имала свое виждане по това, как трябва да се отговори на този въпрос, защо не го е дала като устно указание преди попълване на теста?

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: palatka]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано05.10.07 13:43



За съжаление живеем в малко градче, имаме не само едно училище, ами и една паралелка. Тъй че за смяна и дума не може да става, освен ако не се изселим. Ще се опитаме да не го дразним съществото, пък ако видим, че и нататък нещата се развиват в същия дух - подкарваме началниците отдолу нагоре. Засега няма основание, но аз ще наблюдавам отблизо какво се случва там.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор дмa (член)
Публикувано05.10.07 13:45



Аха, абе и аз се зачудих дали им е казала устно колко да пишат. Какво да ти кажа, искрено се надявам да е разбран човек и това да е просто- де да знам и аз, моментно. Според мен е по-добре първо да пробваш с добро, чак тогава оплаквания, но ти си реши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.