Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема O.M.нови [re: _Meдeя_]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано04.10.07 12:33



означава "Особено мнение".
Само написването на О.М. означава непознаване на начина за оформяне на документи.
След полагане на подпис с О.М. е редно на документа отдолу да се напише в какво се изразява особеното мнение.Ако липсва физическо място на документа,към него се прилага О.М. на отделен лист(където се прави запис за кой документ се отнася О.М.),като това се отбелязва изрично в документа.
И вече е твой избора в О.М. дали да похвалиш даскалицата или да я оплюеш.
Нищо не е загубено.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Труден казус.нови [re: _Meдeя_]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано04.10.07 12:46



Не можеш да водиш война с учителката на нейна територия. Ще ти съсипе детето. Особено като видях от кой тип колеги е тази след кратките ти описания.

Най-добре е веднага да си преместиш детето в клас, на който тази мизерница не преподава.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 04.10.07 12:47.



Тема Re: Училищни неволинови [re: Бepeзka!]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано04.10.07 12:54



Преди около 10 години направих фаталната грешка, да обясня на госпожата по математика, че задачата на сина ми е вярно решена, а тя я беше зачертала. И не се осланях на моите познания по математика, а питах девера, който е учител по математика в строителния техникум. 3 месеца след това я изтърпях как му стъжнява живота в часовете си и пуснах тежката артилерия - била съм гл.счетоводител на "просветата" в общината, и помолих бившите колеги от РИ"Просвета" да я 'посъветват'. Аз оттогава и на родителски срещи не ходя, не мога да изтрайвам тъпи реплики. Не мога да се примиря, че един Учител пред 20 и кусур родителя ще обяви на всеослушание как Иванчо или Марийка са тъпи деца, и нищо нямало да стане от тях. Не ми се продължава по темата. Доволна съм, че моите учат, потят се над входните нива. И голяма част от учителите им са УЧИТЕЛИ, не преподаватели.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Леле ужас това истина ли енови [re: _Meдeя_]  
Автор Muлa (Спаски)
Публикувано04.10.07 13:10



Прочетох всички мнения и съм потресена. Това истина ли е - така ли се държат учениците и учителите в у-ще??? Просто не мога да повярвам, там учат или воюват?! Никой ли вече не уважава учителя, че ще му излизат зад гърба докато пише по дъската. А даскалите сериозно ли заявяват пред родителите, че децата са им тъпи?!... Олелеее, кажете ми, че не е истина и са единични случаи! Какво щастие, че ми е спестено всичко това.





Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор дмa (член)
Публикувано04.10.07 15:00



Има два варианта или наистина е "садистично отношение" или просто е педантичен учител. Аз съм имала доста такива педантични учители в гимназиалния курсус. Сред тях беше леля ми, която имаше слава на "страшилището" и получаваше все разни разярени родители. Такива учители съществуват без да са садисти. Това им е начина на преподаване, с подробности, с описване, с изисквания. Тези входни нива са често израз на начина на преподаване на учителя. Такива учители, ако не са садисти, са едни от най-добрите преподаватели които съм имала някога и резултатите им често са по-високи от тези на друг тип учители.

Попитай учителката какви са и изискванията на децата, за да можеш да "контролираш нивото на подготовка на дъщеря ти" у вас. Малко по-дипломатично..

Пък ако е от садистичните, ще имаш и време и възможности да подаваш жалби и да търсиш други начини.



Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано04.10.07 15:05



Не искам да те плаша, но няма да се разбереш със съществото, което си описала. Един такъв перкинс тормозеше моето дете и въпреки всичките ми усилия не можах да го уволня... директор.

Сега сме в друго училище и детето ми отново е нормално.



Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор aquarius_ (непознат )
Публикувано04.10.07 18:04



На мен пък ми звучи нормално: писала е 5, което си е висока оценка, а е посочила "какво още би могло" с червеното или как занапред тя би искала да са формулирани отговорите. Не зная какво е "входно ниво", но ми звучи като някакво начало, запознаване - нормално е по този начин учителят да си постави изискванията, да се види какво разбира тя под добре научен материал.



Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано04.10.07 18:54



Буря в чаша вода. Кво толко се стървиш на даскалицата? писала и е петица. Колко деца имат изгорели транзистори от сбъркани родители не е истина. Помисли дали не е патология да си толкова замесена в уроците на чавето...



Тема Re: Училищни неволинови [re: _Meдeя_]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано05.10.07 08:51



А ти до/под О.М. написа ли нещо, защото ако не си, имаш възможност да лавираш и действаш според ситуацията.

ПП: Понякога ми се струва че би трябвало да говорим първо с децата си и да им гласуваме по-голямо доверие, преди да предприем някакви действия.





Тема Re: Труден казус.нови [re: ABe]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано05.10.07 08:57



ама винаги има по една такава психясала учителка и до кога ще си мести детето. Моето е малко и още не съм се сблъскала с този проблем и сега ми е широко около врата, но ми се иска да реагирам така както сега си мисля, че е редно.
Някои борби просто не са наши, те са на децата ни и нашата роля е да сме до тях.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.