Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 01.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема За учителската стачканови  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано27.09.07 16:18



понеже знам,че повечето тук сте млади мами,та ми е интересно какво мислите по въпроса.
Аз за сега няма да ви влияя с моето компетентно мнение





Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано27.09.07 17:29



Тази година ще се гледаме с моята племенница.Родителите и заминаха да работят в чужбина и леля сега ще я гледа и ще бъде с нея в пети клас.Относно стачката обаче,бих казала,че парите не му стигат почти на никой,но съм твърдо против да се използват децата за постигане на исканите цели.Можеше да се намери и друг начин да се стачкува.Излиза,че утре могат да използват отново децата за каквото си поискат и,че децата са идеалната разменна монета





Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано27.09.07 18:11



Знаеш ли кво мисля :
1. поддържам исканията им, защото имам приятелчета и скъпи на сърцето ми хора в организационен комитет на стачката и знам нещата както са в кухнята - и лайната, както са в образованието ...
2. подготвям се като 'млада мама', както се изказа ти, да си осигуря частни уроци и подготовка в къщи за детенце, като му дойде време за училище, щото оня симпатичен варненски адвокат с яхтата не му дреме на никоя работа за образованието и затова след 2-3 години такова няма да има в БГ. И ще се 'решават проблемите на парче' кой както му дойде на ум.
Предполагам, че не съм много ясна, но в едно съм сигурна - след 2-3 години всички ще виеме на умрело как учат/какво учат/дали изобщо могат нещо да научат децата ни.
Дано съм лош пророк!



Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано27.09.07 18:29



Еми мойте лапета почти не ги засегна стачката - у-щето на средното не стачкуват вообще, а на малката стачкуваха само в понеделник. Иначе двуяки мисли са ме налегнали по въпроса, хем доходите на учителите са малки от една страна, хем и "качеството на продукцията" им е също на доста средно ниво в масовия случай. Мисля, че цялата система на образование трябва да се реформира и оптимизира, и тогава и доходите ще си дойдат на място.
Защото има много добри учители, ама има и такива, дет са станали учители, само защото никъде другаде на са ги приели да следват. И да ми искат увеличение на калпак е малко нереално.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано27.09.07 23:48



Абе - много съм раздвоена - от една страна си мисля, че заплатите трябва да са високи, от друга - и да се увеличат - голям праз, след като не съществува схема за отсяване на по-добрите и в резултат просто същите хора ще взимат по-големи заплати и това е. Защото аз наистина не вярвам, че ако дадеш на един конкретен човек повече пари, той ще стане по-умен и по-отговорен.

Другата страна на въпроса пък съвсем ме вбесява - от къде накъде ще ползват децата ми като заложници?! Нали би трябвало подобряването на образованието да е наш общ интерес - и на родители и на учители... Обаче - не! И знаете ли защо?! Ами много просто - защото ако привлекат и родителите за "каузата", ние ще кажем - ОК - по-високи заплати, а вие как ще гарантирате вашата част?! А това е въпрос, който се избягва по всички възможни начини и така, аз възприемам тази стачка като акт на насилие. Нищо добро и градивно няма.



Тема Re: За учителската стачканови [re: morska valna]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано28.09.07 00:43



Е, кого да "използват", като такъв им е занаятът - сфера на дейност - обучават деца! Не могат да заприщят движението на София като такситата (поради простата причина, че нямат толква коли), не могат да оставят пациентите да умират - като лекарите...Странното е, че всички се сещат за "децата като разменна монета" чак когато се стигне до стачка. А, какво образование могат да получават въпросните деца за тези пари - никой не се сеща!
След като Конституцията дава това право - как можем ние да кажем, че нямали право? Ощ повече , че е гавра да се каже, че е неоснователно искането им.
Виж, за такситата си е чист фарс!



Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор Oпиyм (глезла :-))
Публикувано28.09.07 00:49



Нямам единодушие със самата себе си, тъй като медалът има повече страни.

За учителите, не им е леко, а и коя съм аз, да преценям дали Х лева са достатъчни като заплащане на труда им.

За децата - жал ми е, като гледам с какво желание тръгнаха на училище, а сега издивяват сами, щото...

За мен - негодувам, защото съм в неисвестност. Не знам докога децата ми ще ме питат "утре на училище ли сме", а аз да отговарям "може би вдругиден". Негодувам, защото нямам ресурса да им отделя времето си и да съм с тях, вместо да изкукуригват от скука и да се напрягат от неизвестност. Хайде на туй му намерих лек - пращам ги при бабите. Поне, мамка му, да оповестят някакъв минимален срок за стачката си, та да не беснея и да се притеснявам ежедневно.

И много още мога да пиша, ама достатъчно се изписа и изприказва по темата, та както много други - в очакване съм.

Решила съм, ако някой умник реши да им съкрати ваканцията, аз еднолично да стачкувам. Дано не се стигне дотам, щото много мразя да не мога да планирам планируеми неща... Ебаси.

Кяр ми е, че не ставам сутрин в 5:30, поспивам си, ама кел файда като съм под напрежение ежедневно.

И сега какво? Неочаквана ваканция. Докога?



Тема Re: За учителската стачканови [re: Oпиyм]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано28.09.07 01:03



Кои са тия деца, дето ходят с желание на училище, бре?!

И за учителката по математика ли им е мъчно?
Аз пък си мисля, че повечето деца умират от кеф точно сега! Нещо повече - убедена съм! Виж, за родителите - друга работа...Ама, как иначе да има ефектът от стачка, ако не се стачкува? И, как да си постигнат исканията, след като не са им ги приели в преговори без стачка? и, как да не отстояват исканията си, като, със заплатата, която получават, не могат да си позволят само наема на панелка в Обеля, примерно - за такива "екстри" като храна, дрехи, транспорт, режийни не говоря, а за таива глезотии и лиготии като почивка през лятото на море - дума да не се отваря...
Е, освен учители, сигурно ти трябва и храна...ама, в супермаркета, никой не ти дава храната без пари, нали?...
Е, ама учителите...и те трябва да ядат, а някои от тях, също, да хранят и деца - точно както и ти! Е, та, защо те трябва да работят за без пари?



Тема Re: За учителската стачканови [re: Markizata]  
Автор Oпиyм (глезла :-))
Публикувано28.09.07 01:09



Е моите деца. Едната е трети клас, другата е подготве за първолак. Нали се сещаш какво е нетърпението, вълнението сутрин да си идат на училище. А и от таз година двете са в едно училище, много им е доволно от това, за първа година са с нови деца - и едната и другата...

Що се касае до заплащането, не виждам къде видя протеста ми срещу исканията им, та ми задаваш тия въпроси. Други неща ми причиняват безпокойства, както споменах, но намирам решения.



Тема Re: За учителската стачканови [re: Markizata]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано28.09.07 01:29



Никъде не съм написала,че не съм съгласна със стачката им,ако правилно съм те разбрала.Вярно и е,че и занаятът им е такъв,но пак казвам-категорично съм против да се използват децата.Както и в предния си постинг написах,че винаги може да се намери и друг начин да се стачкува,ама този е най-лесния нали?Е,в училището в което учи моята петокласничка стачка няма и няма и да има,защото щатовете са толкова преиздути,че не им изнася да стачкуват.Да стачкуват,значи 50% от щатовете ще трябва да се закрият,което автоматично води до съкращения.За нивото на работата няма да коментирам.Мнението ми е раздвоено.


п.п.Моят съпруг е нефтохимик,но от стачката им нямаше ефект.Май трябваше да спрат целия работен процес и тогава щеше да настане наистина хаос!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.