Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 22.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: И само това ли!?нови [re: ЛУKABИЯ]  
Автор Bepa ()
Публикувано03.10.07 14:10



Все умни изказвания. Кефиш ме!Браво!



Тема А знам!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ЛAMБИ (нервен)
Публикувано03.10.07 14:13



Знам, че каквото и да напиша, ти си знаеш за кого ще гласуваш. Но от едно определено гласуване в последните 18 години, България е на това дередже и учители и икономика и всичко. Мафиотски структури управляват и няма отърване.





Тема Re: Не е важно аз да съм добре...нови [re: Mopфиyc]  
Автор дмa (член)
Публикувано03.10.07 15:39



Дам, това добре описва впечатлението от изказаните мнение, с някои изключения.

Ами нищо, то нали знаеш, че който каквото си направи, никой не може да му го направи. Отдавна не бях идвала в този клуб, гледам той си е същия. Е, то няма как и да е различен, ама това е тема на друг разговор.



Тема Re: Ако!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано03.10.07 17:26



Съгласна съм с теб!
Нека да е така.Нека да доплащаме,но да знаем защо,а и учителите да знаят защо точно в това училище искат да работят.



Тема Re: Абе Идинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано03.10.07 17:31



не ги интерсува беее,не им пука,разбираш ли?!Няма пари в тази работа и на никой не му пука от горестоящите





Тема Re: Не е важно аз да съм добре...нови [re: Mopфиyc]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано03.10.07 17:36



И аз ти стискам ръка!
Е,тва ми беше мислата,като я заФанах тази тема,ама съм малко емоционална и позволих да ме въвлекат в ненужни и безмислени препирни





Тема Понеже обещах данови [re: ДPaka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.10.07 21:48



опиша някои от проблемите, с които съм се сблъсквала.

1. В малкото провинциално училище.
Колкото и да ви се стори това неприятно, но то е факт - пълна неадекватност на учениците като държание в институцията, в която се намират. Т.е. те липса на всякаква дисциплина, пълна безотговорност и немотивираност на децата.
Като казвам това имам предвид, че бях адски учудена, че децата ми говорят на "ма". После осъзнах, че на село така си говорят и в къщи, че те не виждат в това нищо нередно. Лошото е, че става въпрос за ученици от горен курс.
Когато им доскучее на децата, или когато огладнеят, или им се приходи до тоалетна - просто стават и излизат от час. Правила съм барикади от чинове пред вратата, за да не се случва това.
Смятам, че тук проблемът е следният - ТРЯБВА ДА ИМА ЕЛЕМЕНТ НА ПРИНУДА в образованието, не може да се разчита, че децата сами ще осъзнаят, че то ще им е нужно в бъдеще. Преди е имало т. нар. "поведение", сега такова нещо няма. Значи няма лостове, чрез които да се въздейства. Плашенето с директора е умряла работа. Дори съществуващата система от наказания не действа. Обяснявам защо. Примерно, ученикът бяга от час. Като му пишеш отсъствия, в един момент трябва да го накажеш с преместване в друго училище. Нали се сещате, че когато не достигат ученици - тази мярка е крайно нежелателна затова пишеш отсъствия и ги извиняваш или въобще не пишеш. Т.е. ставаш смешен в очите на децата. Те така или иначе знаят, че санкции няма да има.

Втори проблем: пълното безхаберие на родителите. Имала съм класове, в които нито едно дете няма учебник. Представете си как се преподава чужд език без учебник, без текст, който да стои пред децата. Местните колежки (от селото) ми обясниха, че не карат децата да купуват учебници, защото родителите нямали пари!!!

Те диктували темите. Ами аз като не мога да диктувам, какво да правя? Купувам няколко учебника от собствения си джоб и ги раздавам.

Трето: Транспортните разходи, които са за сметка на учителя изяждат и без това малката заплата. Ама всеки се спасява кой как може.

Четвърто: Трудовите договори с учителите се сключват само за периода на учебната година - от 15 септември до 30 юни. Четири години подред, лятото бях на улицата. Това е масова практика. Така общините пестели пари. На постоянен договор са само старите кадри от едно време. Прекратявали са ми договора дори за времето на пролетната ваканция.

2. В елитното училище.
Там пък директорътсе чувства като господ. Стават големи нарушения. Случвало ми се е да се води на работа друга колежка (която е болна и се води на работа, за да й се актуализира заплатата), а на практика да ходя на работа аз въобще без договор за периода. И това в държавно училище!

ПРОБЛЕМИ, КОИТО СА МАСОВИ в Пловдив
Без протекции от инспектората е невъзможно да си намериш работа в града. Поне по моя предмет. Изобщо не е важно какво можеш, колко си компетентен по предмета си, какъв стаж имаш. Важно е само кой ще се обади на директора , за да ти ходатайства.

За съжаление има и още проблеми. То май цял ферман ще стане, та стига засега.



Тема Re: Понеже обещах данови [re: Бepeзka!]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано04.10.07 19:03



Берьозка, така простичко си описала ОСНОВНИТЕ ПРОБЛЕМИ които развалят образователната система. БРАВО! Не може да се чака учителите да коригират липсата на политика, липсата на адекватно Министерство на образованието, липсата на желание у недосегаемите да сложат ред.

Браво и на Лукавия, Морфиус и всички, които разсъждават трезво и не дрънкат тъпотии как "първо дай, пък после ще получиш", щото уважаеми дрънкащи, учителите дават много и като не получат нищо или я подкарват през просото или напускат системата. Като Берьозка. И като мен ( в смисъл, че сме напуснали системата и не искаме да се връщаме, а не че сме я подкарали през просото).

И още нещо уважаеми дрънкащи, учителите са оркестрантите, министърът и премиерът са диригентите. Щом оркестърът свири фалшиво или не свири, явно диригентите са кофти.



Тема Re: Понеже обещах данови [re: SoulMate]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано04.10.07 21:01



Нямах представа, че и ти си минала през тази учителстването





Тема Re: Понеже обещах данови [re: Бepeзka!]  
Автор дмa (член)
Публикувано04.10.07 21:56



Не знам кой от къде е минал, ама не се иска Нобелова награда по физика, за да види човек проблемите. Просто трябва малко емпатия, ама...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.