Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ха,подсети ме))нови [re: Бapбapeлa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 14:37



Та учителките на малката в градината като разбраха за студиото ми и веднага..."Аууу, колко интересно, ами кажете ни това, онова...ами къде е, ами ще дойдем, ами какво да пооправя у себе си външно...?" и т.н. На другия ден им занесох визитки, ценоразписа и какви услуги извършвам.... поеха го така неохотно))....и спряха да говорят на тая тема!


А аз единството нещо , което им обещах е да ги черпя кафе и сладки там))....ама явно това не ги заинтересова особено))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 02.10.07 14:40.



Тема Re: ха,подсети ме))нови [re: makeover]  
Автор Бapбapeлa (seventh heaven)
Публикувано02.10.07 14:50



да де.. в козметичния салон - услуги, демек процедури без пари..... в магазина - отстъпки или всичко на половин цена и подаръци , с'я за доброто на децата го правим.... недай си Боже някой татко да е автомонтьор - айде с'я , няколко учителки има детето - няма се циганим , от друг ще избием ремонтите на автомобилите им ... и т.н. мога да изброявам още и още . ...... просто ми е ясна картинката. не знам защо учителите мислят че народа кьорав ... между другото и данъчните са същите . като цяло държавните чиновници са с тоя манталитет .... те просто не са в час какво е пазарна икономика, какво е да има заложени запалти в бюджета и това че хората не отчитат приходи и не плащат данъци, понеже им се искат отстъпки, компромиси и пари на ръка от държавни чиновници , това също се оптразява на бюджета и от там на заплатите на държавните чиновници..... писнААААло ми е от неграмотни и недаекватни държавни чиновници и служители.... писнАло ми е. идеологията им е - пазарната иконимика за вас, за нас- социализЪма . ей такива са.

I'm a mirror , looking at me you see yourself


Тема Re: ха,подсети ме))нови [re: Бapбapeлa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 14:55



Мдааа! Никой на никого не е длъжен!

А когато с/у себе си виждаш адекватност, човещина и разбиране и опит наистина да се направи нещо смислено))...то от самосебе си ти се отваря сърцето...но това е друго нещо, дето не всеки има усет за него!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема И това как ще се промени?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ЛAMБИ (нервен)
Публикувано02.10.07 14:56



Как ще подобрим качеството на образованието, ако не бъдат мотивирани хората, които се занимават с това? Ако заплащането на учителите е добро, наплива от качествени хора ще е голям и в училищата ще работят едни от най-добрите. Ще бъдат и по-дисциплинирани, защото ще има какво да губят ако ги уволнят.
След като си икономист, знаеш, че преди 18 г. в банките работеха само тъпи тетки, но като влязоха парите в банките, като се вдигнаха заплатите, народа се скъсва да си намери работа там и в икономическите университети се влиза с шестици на изпита, а преди с тройки...





Тема Re: И това как ще се промени?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 15:01



Прав си, разбира се! Въпроса е ,че с-мата е вече доста изродена....и не знам,тепърваще има доста проблеми! А като имаш в пред вид, че сме в период на див капитализъм...ама баш ДИВ и нецивилизован...жална ни майка! Образованието на всеки е ясно, че скоро няма да е приоритет...по обясними причини! Абе положението е много страшно! Наистина! Не виждам скоро оправия



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Приоритет!нови [re: makeover]  
Автор ЛAMБИ (нервен)
Публикувано02.10.07 15:08



За да стане образованието приоритет, трябва да го "поискаме" от управляващите! Това правят в момента учителите, искат от правителството образованието да стане приоритет! И аз го искам и за това подкрепям СТАЧКАТА!!!!



Тема Re: Приоритет! ТЦ!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано02.10.07 15:15



Не бъди наивен! Искат си заплатките! Не търси тук патриотизъм!
И на тях им е ясно, че няма да стане приоритет...ама да си вържат нещата поне със заплати за сега....що годе! Пък и без това Профсъюзите са в рекламна кампания))...барем се изкрънка нещо))
Дори и да вдигнат заплатите, което трябва да стане!...другото няма да се промени! Дано не съм лош пророк....човек не живее 300г. Всеки гледа да върже за настоящето...колкото и да искаш да превъзнасяш духа човешки))....работата е свързана само с оцеляването за момента! А бъдещето...еххх, каква утопия))) Надай се!



Честит ти капитализъм!
Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 02.10.07 15:17.



Тема Re: Приоритет!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Бapбapeлa (seventh heaven)
Публикувано02.10.07 15:44



приоритет Ламби трябва да е развитието на икономиката и то такава икономика, която да произвежда , да прави износ и да внася данъци в бюджета . за да се дадат заплати на хората на бюджетна издръжка / а учителите са такива/ трябва да има пари - налични . заплатите на учителите са процент от държавния бюджет. а постъпелнията на държавния бюджет се формират на база икономиката в страната....... в твоя джоб ако влизат 500 лева месечно как ще изхарчиш 1000 лева. същото е и с бюджета. като не стигат парите се вземат заеми... е нали заради тия заеми държавата ни затъна през 80-те години на 20 век , които заеми още плащаме. освен това плащаме и вноски за члеснствоот си в ЕС , щото нищо на тоя свят не е безплатно....

ти какви гаранции имаш че ако се дадат на учителите 1000 лева заплати те ще си вършат работата ... не, няма да я вършат, манталитета им е такъв . те знаят че НИКОЙ няма да им потърси отговорност за това, нито могат да бъдат обхванати.....

по твоята логика са и лекарите.... мен ако питаш - здравеопазването е за приоритет , а не образованието.... щото може да си неграмотен, ама е по-лошо да не си жив или да си жив труп. не ме карай да поствам неприятни данни от лекарски грешки , въпреки плащането . не, ще дам линка всъщност.



иди на Галерия - ако ти са слаби нервите не ги гледай, ужасяващи са. . Тази жена е в активна кома/ ако съм запонила израза правилно / и няма шанс да живее .

I'm a mirror , looking at me you see yourself

Тема Ако!нови [re: makeover]  
Автор ЛAMБИ (нервен)
Публикувано02.10.07 15:46



Какво значение има, че си искат само заплатките!? Нали кандидатстващите педагогика в университета, ще знаят че като завършат ще вземат не 300 а 600 и повече лв. и ще са по-мотивирани и ще влязат по-качествени младежи.

От тях ще станат по-добри учители. Нека да не е от патриотизъм, нека децата да са добре образовани, пък ако ще и само заради моментното оцеляване да е... ама ще видиш, че не е...

Иии... като ходиш да гласуваш след три седмици, го имай предвид, че на тия образованието не им е приоритет, ако мислиш доброто на децата си. Така се постигат по-добрите неща!



Тема Re: Приоритет!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ЛAMБИ (нервен)
Публикувано02.10.07 16:32



Парите ги има в бюджета, просто някой (познай кой) трябва да прецени, че трябва да ги преразпредели "преоритетно" за образование, естествено за сметка на други дейности, за това е приоритетно.
И пак стигаме до икономиката и производителността на труда, нали? По-добре образовани (квалифицирани) работници, по-висока производителност на труда, повече печалба, повече данъци, повече заплати за учители, лекари, чиновници....

Това е логиката!!!
"...ти какви гаранции имаш че ако се дадат на учителите 1000 лева заплати те ще си вършат работата..." - Ако не си вършат работата, ще бъдат уволнени и на тяхно място за 1000 лв. ще се намерят много и по-качествени учители. А за 300 лв. няма наплив, отиват само съвсем изпаднали, които не стават за нищо. Гаранцията е естествения подбор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.