Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За учителската стачканови [re: fascinating oceanid]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано28.09.07 11:39



Аз съм родена '63 година.Когато аз завърших седми клас нямах нужда от частни уроци,а си кандидатсвах с наученото в училище.Тъй беше и когато кандидатсвах във ВУЗ и си завърших също без частни уроци.Живея срещу училище,както писах имам и ученичка и виждам ,че учебния процес е под всякаква критика.На мои познати детето им учи в частно училище.Скъпо им излиза,но обучението там няма нищо общо с това в държавните.Вече се замислям дали да не си преместя детето в частно училище.Поне като давам пари,ще знам за какво ги давам





Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано28.09.07 12:04



При нас стачката беше само един ден, през който повикаха децата първо сутринта, да им кажат дали ще учат за деня, а после и на обяд, да им съобщят дали ще се учи на другия ден. В други училища пък имаха по 1-2-3 часа, разпокъсано, взависимост от това, кой учител стачкува и кой - не.
Като майка на мен ми е обидно за детето ми, защото такава "организация" показва пълна липса на уважение и към ученици, и към родители.
Разбира се, и аз няма да кажа, че заплатите им стигат, но така е в момента във всички държавни структури (сигурно само в НЗОК не е, иначе къде са ми парите от здравните осигуровки?).
Лично за мен е много спорен въпросът дали трябва да оставиш да те тъпчат и да си вършиш работата каквото и да стане, защото имаш призвание за благородната си професия (било то учител, лекар или социален работник) или пък трябва да тръгнеш с рогите напред и да си защитиш достойнството, но да зарежеш тези, за които би следвало да се грижиш, поставяйки по този начин под съмнение личностните и професионалните си качества.
Е, правото на избор е тяхно, правото на изводи - наше.
И също мисля, че е недопустимо голям процентът на учители, които са в училище случайно и повече развалят, отколкото създават.
На кадърните - благодаря!

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...


Тема Подкрепям гинови [re: ДPaka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.09.07 12:06



Е, разбира се, както правилно каза Надежда, трябва да се промени изцяло системата за заплащане. Но така или иначе, без стачка, никой няма да погледне сериозно на исканията им. Децата не са заложници. Просто са в условия на стачка.

Няма да се отплесвам в разискване на качеството на обучение. Ясно е, че е ниско, но с тези заплати ще става още по-ниско, щото читавите хора бягат и остават или крайните идеалисти, или тези, дето за нищо друго не стават. Та, това е. Моите деца са щастливи. "Неочаквана ваканция" има за тях и не се замислят, че после ще им се отели вола без ваканция.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: По-скоро системата на оценяваненови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано28.09.07 14:55



Преди малко бях в у-щето на малката, нали преместих Никито и някакво удостоверение да занеса. Та по принцип у-щето не стачкува като цяло, само отделни преподаватели. Има си и съответните агит-материали. И председател на стачния комитет е господинът по музика, който кара децата да се самонаказват, защото той нямал право да ги бие. В стачката участва миналогодишната госпожа по математика на малката, която ги замеряше с тебешири в час. Също и тая по информатика - бивша класна на най-големия, дето по екскурзии децата са я влачили пияна-заляна до стаята и. Е от общо 9 стачкуващи учителя, как нямаше един свестен измежду тях??? А само тея, които са срам за професията???? И трите ми деца са минали през туй у-ще, малката все още е там, та знам, че и много готини има, но не ги видях при стачкуващите.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: и аз за тия неща говорех))нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано28.09.07 15:02



Ама те такива обожават профсъюзите))....щото има кой да им стои зад гърба, пък те да врякат! Дадат им по едни "стинки" за обувчици)) или нЕкое костУнче))....и глей ги сега....доказват се!))
Наистина жалко за свестните даскали! Ама как да се разгони сметта? То профсъюза ги брани с нокти и зъби, че иначе как ще просъществува...та главата на ламята е яко разклонена!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Тема Re: За учителската стачканови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано28.09.07 16:24



Аре пък счети да си да не е много трудно??
Даже и квадратни уравнения не ти трябва да знаеш, да не говорим за аналитично мислене и елементарна геометрия.
Единственото аритметично действие, което трябва да знаеш е СЪБИРАНЕ, преди да си изръсила някаква глупост да ти кажа, че изваждането също е форма на събиране.

Учителската професия не е лесна, нищо че изглежда айляшка, големи ваканции и тн.
Да не говорим, че прекакарват повече време с децата ти отколкото ти самата. Отгоре на всичко се грижат не за едно, а за много деца, мога да ти кажа, че това не е никак лесна задача.







Тема Re: За учителската стачканови [re: Markizata]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано28.09.07 16:28



Кои са тия деца, дето ходят с желание на училище, бре?!


Хехе, тези които са на pre-school, по нашенски май предучилищна, те ходят с кеф, поне по мои наблюдения.







Тема Re: За учителската стачканови [re: morska valna]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано28.09.07 16:38



Ще трябва да те разочаровам, но способносите на едно дете да учи, не зависят толкова много от училището и учителите, колкото от това какво му е заложено генетично, например дали може лесно да възприема, разбира и усвоява нещата и от това каква му е средата и ресурсите на разположение.







Тема Re: По-скоро системата на оценяваненови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.09.07 17:57



Е, не знам. При моите деца стачкуват целите училища без 4-5 души. И тъй като харесвам по-голяма част от учителите им, не мога да кажа, че стачкуват поради мързел, некадърност и т.н. Но наистина не приемам, че учителят по математика на сина ми, който е страхотен педагог, математик и свестен човек, трябва да получава, колкото даскалът по рисуване, дето не знаеше на кой свят е или колкото този по физическо, чиято работа беше да им даде топката да ритат. Имат и страхотна учителка по история. Ами, историята не е от дисциплините, където има много желаещи за частни уроци, та жената да си докарва повече пари така. Учителките по руски, български и математика на малката също са много готини... Абе, има си свестни, не мога да си кривя душата.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: За учителската стачканови [re: ДPaka]  
Автор Delichon (крилата)
Публикувано28.09.07 22:05



Тази стачка, ако не друго, трябва поне да накара разни министри да си размърдат мозъците и да помислят какво да направят, за да спрат катастрофата, към която върви образованието в Бг. Те обаче предпочитат да гледат високомерно и презрително - и то след като клекнаха пред автобусните шофьори.

Не мога да се съглася с мнението, че никой не им е виновен на учителите, щото те са решили да станат учители. Ако на човек му пука какво образование ще получат децата му, би трябвало да му пука и какви са тия хора, дето ще ги учат - подготвени ли са, мотивирани ли са... Да, има и много посредствени учители, но защо да приравняваме към тях кадърните? Мисля, че трябва да се увеличат заплатите им, но едновременно с това да започнат много яко да ги натискат за качеството на преподаването, да им правят проверки в часовете и т.н. И който не си дава зор, да си ходи. А ако заплатите са добри, към професията ще започнат да се насочват повече кадърни хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.